Značka Dacia ze skupiny Renault začne na podzim prodávat v tuzemsku elektromobil Spring, který by se měl stát nejdostupnějším elektrickým vozem na trhu. Cena městského SUV s dojezdem 230 km bude začínat na 449.900 Kč. Oznámila to dnes automobilka.
Doprava | 20. 04. 2021
Před dvěma lety zahájila korejská továrna Nexen Tire v průmyslové zóně u Žatce zkušební provoz. Od té doby se tu vyrobilo pět a půl milionu pneumatik. Obavy z poklese prodeje v době pandemie se nenaplnily, poptávka se zvyšuje. ČTK to řekl mluvčí společnosti Ivan Dzido.
Ostatní | 20. 04. 2021
Dopravce Eurostar, který provozuje rychlovaky pod Lamanšským průlivem, se dohodl na refinancování části svých úvěrů. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace deníku The Telegraph. Již dříve zástupci dopravce řekli, že stav společnosti je kritický.
Doprava | 20. 04. 2021
Izraelská společnost Mobileye by mohla v Německu v blízké budoucnosti spustit taxislužbu využívající samořízené automobily, pokud země v létě podle plánu schválí zákon, který upravuje provoz autonomních vozů. Informoval o tom server německého listu Welt am Sonntag.
Doprava | 20. 04. 2021
Motoristé v Česku zatím utratili za nové elektronické dálniční známky více než tři miliardy korun. Nakoupili za ně 2,3 milionu dálničních kuponů, většinu z nich přes internet. Na twitteru to uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za celkem 4,8 miliardy korun.
Doprava | 19. 04. 2021
Společnost Arriva nasadí na dálkovou linku ze Zlína do Brna čtyři nové autobusy. Vozidla Iveco Crossway Line jsou ve variantě pro Zlínský kraj upravena tak, aby usnadnila snadný nástup i výstup vozíčkářům. Včetně DPH stály autobusy 21,4 milionu korun, řekl ČTK mluvčí skupiny Arriva ČR Jan Holub.
Doprava | 19. 04. 2021
Emise skleníkových plynů spadající pod evropský systém obchodování s emisními povolenkami (ETS) se loni snížily o 13,3 procenta. Z toho emise leteckého sektoru klesly o téměř dvě třetiny. Uvedla to dnes Evropská komise (EK). Prostřednictvím ETS je v současnosti regulováno zhruba 40 procent produkce skleníkových plynu v EU.
Ostatní | 19. 04. 2021
Středočeský a Jihočeský kraj chtějí uspíšit dostavbu chybějícího středočeského úseku dálnice D3 z Prahy na jih Čech. Plánují svolat jednání s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) a generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem, následovat by mělo i jednání se všemi dotčenými středočeskými obcemi. Na briefingu na konci D3 poblíž Lažan na Benešovsku to uvedli jihočeský hejtman Martin Kuba a náměstek středočeské hejtmanky pro silniční infrastrukturu Martin Kupka (oba ODS).
Doprava | 19. 04. 2021
Poslední březnový den byla startem letadla Boeing 777F zahájena historicky první pravidelná nákladní linka mezi Frankfurtem a Šanghají s neutrální uhlíkovou stopou. Nyní je tak možné přepravovat náklad letecky s prakticky nulovými emisemi CO2 díky využití udržitelného leteckého paliva (Sustainable Aviation Fuel, SAF). Linku provozují společnosti DB Schenker a Lufthansa Cargo, které takto společně ušetří až 174 tun běžného kerosinu týdně.
Logistika | 16. 04. 2021
Soutěž nových autobusových dopravců v Jihomoravském kraji komplikují námitky dopravců a další administrativní potíže. Krajský úřad zatím uzavřel smlouvu pro 12 oblastí z 35, u kterých vyprší stávající smlouvy 30. dubna. Zbytek pokryjí provizorní smlouvy, které jsou již s dopravci uzavřené. Ty mohou být nejdéle dvouleté, nové smlouvy platné do září 2030 je však třeba uzavřít co nejdřív především kvůli ceně dopravního výkonu, která je v provizorních smlouvách vyšší.
Doprava | 16. 04. 2021
Od začátku pandemie covid-19 uplynul jeden rok. Ten zásadně ovlivnil a změnil nejen spotřebitelské chování lidí. Výrazná změna je patrná také v balíkové dopravě. Podle společnosti Zaslat.cz narostl počet odeslaných zásilek 1,6krát a počet lidí, kteří začali zásilky nově posílat o 120 %. Zájem o balíkovou dopravu nejen vzrostl, ale změnil se také obsah a cíl zásilek.

   Další články >>