Bedřichov v Jizerských horách chystá na víkend pro řízení dopravy v obci a zajištění provozu parkovišť obdobná opatření, jaká platí při závodu běžkařů Jizerská 50. Chce tím zabránit kolapsu dopravy, jaké toto zimní středisko postihlo minulý víkend. "Jsme připraveni podstatně lépe," řekl ČTK starosta Petr Holub.
Doprava | 15. 01. 2021
Stavbaři už brzy začnou s budováním obchvatu Olbramovic na Benešovsku. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo deset nabídek od stavebních firem, nejvýhodnější podala společnost M-Silnice. Přeložku frekventované silnice I/3 z Prahy na Tábor chce postavit za 320,9 milionu korun, tedy za 67 procent předpokládaných nákladů. Stavba má pravomocné stavební povolení a bezprostředně po dokončení výběru bude zahájena, uvedl na twitteru ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.
Doprava | 15. 01. 2021
V pražském Bubenečském tunelu už nebude řidičům na kritických místech, kde bývaly problémy v dopravě, vypadávat navigace. Pražská Technická správa komunikací (TSK) sem instalovala tzv. opakovače GNSS signálu, které zajistí pokrytí i v tunelu. Cílem je zabránit nehodám. Zařízení bude v tunelu, který je součástí tunelového komplexu Blanka, měsíc v testovacím provozu. Náklady na osazení a servis na tři roky činí 1,5 milionu korun. Novinářům to řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), náměstek ředitele TSK Martin Pípa a technický ředitel správce tunelu, firmy Satra, Pavel Šourek.
Doprava | 15. 01. 2021
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni vyrobila 1181 nákladních automobilů, stejně jako v roce 2019. Prodala 1186 vozů, meziročně přibližně o 100 méně. Téměř 60 procent mířilo na export, přes 40 procent šlo na český a slovenský trh. V tiskové zprávě to ČTK sdělil mluvčí automobilky Andrej Čírtek.
Ostatní | 15. 01. 2021
Zásilkovna, ukončuje k 31. lednu 2021 spolupráci se společností Česká pošta. Hlavním důvodem rozhodnutí o ukončení spolupráce je dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb České pošty a neustálé jednostranné zvyšování jejích cen. Zásilkovna zajišťovala pro Českou poštu službu takzvané první míle. Internetové obchody tak mohly podávat zásilky určené pro doručení Českou poštou na kterémkoliv výdejním místě Zásilkovny v ČR a Zásilkovna poté tyto zásilky konsolidovala a předávala Poště na jejích hlavních třídících depech. V roce 2020 takto Zásilkovna České poště předala 600 000 zásilek.
Doprava | 14. 01. 2021
Rok 2020 neměl pro letecký a letecký nákladní průmysl obdoby. Dopady pandemie COVID-19 na průmyslová odvětví byly ničivé. I přes to ale Emirates SkyCargo znásobila své úsilí, aby splnila závazek spolehlivého nákladního dopravce zboží po celém světě.
Doprava | 14. 01. 2021
Správa železnic dokončila rozsáhlou modernizaci železniční stanice Cheb. Stavba zahrnovala kolejiště, nástupiště, podchod a instalaci eskalátorů a výtahů, informoval dnes na twitteru ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Rekonstrukce stála přes 500 milionů korun a z větší části byla hrazena z evropských fondů. Následovat by měla v příštím roce i rekonstrukce samotné památkově chráněné budovy nádraží.
Doprava | 14. 01. 2021
Přesto, že je systém nákupu nových elektronických dálničních známek jednoduchý, při jejich pořizování mohou vznikat chyby. Nejlepší je proto pořídit si je v předstihu. Motoristé si tak vše v klidu zkontrolují a případné chyby opraví.
Doprava | 13. 01. 2021
Výrobce elektromobilů Tesla je o krok blíže působení v Indii, tedy na pátém největším automobilovém trhu. Americká automobilka nyní v indickém městě Béngalúru, kde sídlí řada technologických firem, registrovala dvě společnosti: Tesla Motors India a Energy Private. Informovala o tom agentura Reuters.
Ostatní | 13. 01. 2021
Silničáři v Libereckém kraji uzavřou od pondělí 18. ledna do konce března průjezd po silnici třetí třídy z Jeřmanic na Liberecku do Rádla. Stovky automobilů si tudy denně zkracují objížďku rekonstruované křižovatky Rádelský mlýn. Krajská správa silnic žádala, aby byl úsek jednosměrný, tomu ale správní úřad nevyhověl. Zhruba čtyřkilometrový úsek ale osadí značkami "Průjezd zakázán". Mělo by to zabránit tranzitu, řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. Už od prosince je jednosměrný provoz z Milířů do Jeřmanic.
Doprava | 13. 01. 2021
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyhlásilo výběrové řízení na severovýchodní obchvat Pardubic. Stavba bude stát téměř 1,5 miliardy korun, uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
Doprava | 12. 01. 2021

   Další články >>