Správa železnic (SŽ) vybavila závory nebezpečného přejezdu ve Studénce na Novojičínsku novými světly. Blikají stejně jako výstražná světla. Dříve toto zařízení testovala na třech místech. ČTK to řekl mluvčí správy Radel Illiaš. Na přejezdu zůstal v roce 2015 mezi staženými závorami polský kamion, do kterého narazil vlak Pendolino. Nehodu tři lidé nepřežili, dvě desítky dalších utrpěly zranění. Polského řidiče soud poslal na 8,5 roku do vězení.
Doprava | 01. 04. 2020
Koronavirová krize zasáhla i nákladní dopravu na železnici. Kvůli výraznému poklesu zakázek musejí dopravci zavádět úsporná opatření. Informovalo o tom sdružení železničních nákladních dopravců Žesnad.cz. Dopravci proto žádají vládu o podpůrné kroky. Téměř poloviční úbytek zakázek už ohlásili silniční dopravci, mnozí z nich zvažují další existenci, což může ohrozit zásobování země.
Logistika | 01. 04. 2020
Středočeský kraj souhlasí s rozšířením nejstaršího úseku Pražského okruhu mezi Slivencem a Třebonicemi. Krajští radní bez připomínek schválili dokumentaci k tomuto záměru. Cílem je přidat jeden jízdní pruh pro každý směr jízdy, upravit mimoúrovňové křižovatky, mosty a odvodnění, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.
Doprava | 01. 04. 2020
Stát navýší letošní rozpočet na investice do dopravní infrastruktury o 6,5 miliard na celkových 113 miliard korun. Dnes o tom rozhodla vláda, oznámil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Podle něj by to mělo pomoci při současné krizi udržet úroveň stavebnictví a zaměstnanosti v oboru. Některé dopravní stavby byly kvůli nynější situaci zastaveny. Loni měl Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI), který má dopravní stavby na starosti, rozpočet původně okolo 86 miliard a během roku se výdaje zvýšily na zhruba 101 miliard korun.
Doprava | 01. 04. 2020
Logistický sklad je jako mraveniště, plný pohybu, lidí i zboží. Aby bylo možné zboží optimálně uchovávat nebo přepravovat, je nutné zvýšit pozornost při sledování rizik. Jak zajistit bezpečnost zboží a jaké jsou hlavní rizikové faktory v logistickém skladu?
Skladování | 31. 03. 2020
Každý den chodí do práce v oblečení od společnosti MEWA zhruba 1,2 milionu lidí. A mnoho z nich pracuje v profesích, které jsou právě v dnešní době zcela nepostradatelné: MEWA zásobuje výrobce potravin a maloobchodníky, pečovatelská zařízení, lékárny, lékařské ordinace a laboratoře. Také příslušníci armády a policie jsou vybaveni společností MEWA. Matthias Zoch, vedoucí environmentálního a procesního inženýrství ve společnosti MEWA, v této souvislosti vysvětluje, proč se můžete na hygienicky ověřené procesy praní naprosto spolehnout.
Ostatní | 31. 03. 2020
Středočeský kraj uvažuje o omezení některých víkendových spojů. Musí zohlednit i úbytek řidičů kvůli nemoci, karanténě nebo péči o děti, které mají zavřené školy a školky. O případné změně jízdního řádu bude veřejnost včas informována, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.
Doprava | 31. 03. 2020
Prázdnější silnice svádějí k velmi rychlé jízdě mimo obce i ve městech, řeklo ČTK několik řidičů z Plzeňska. Domnívají se, že se řidiči méně bojí kontrol, protože policie teď musí plnit jiné úkoly. Problémy s agresivnější jízdou jiných řidičů měli podle svých slov například na Rokycanské třídě v Plzni, za obcí Úlice i na dálnici D5. Obce na hlavních výpadovkách z Plzně ale podle oslovených starostů takový trend nezaznamenaly, podle policie kontroly na silnicích neubyly a jsou zaměřené právě na rychlou jízdu a na alkohol. Starostové odhadli, že doprava klesla o třetinu až 70 procent.
Doprava | 31. 03. 2020
Radnice v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku připravuje rekonstrukci silničního mostu mezi Mlýnskou a Holešovskou ulicí. Most přes říčku Bystřičku je jednou z hlavních přístupových cest do centra města. Práce by měly začít v červnu, vyžádají se několikaměsíční uzavření mostu. Odhadované náklady činí až deset milionů korun, řekl ČTK starosta Zdeněk Pánek (nezávislý, zvolen za STAN).
Doprava | 30. 03. 2020
Nákladní dopravě na silnici hrozí podle firem zhroucení, což může ovlivnit i zásobování země. Dopravci kvůli koronavirové krizi přišli o polovinu dosavadních zakázek, navíc se zpožďují platby zákazníků. Většina firem proto zvažuje vyhlášení insolvence a konec činnosti. Uvedlo to sdružení dopravců Česmad Bohemia. Dopravci nyní vyzvali stát k okamžitému přijetí kompenzačních opatření, například dotace či odklad některých plateb.
Doprava | 30. 03. 2020
Zájem o cestování vlaky a autobusy je na minimu, což způsobuje dopravcům vysoké ztráty. Například společnost Leo Express zaznamenala během současné koronavirové krize ztráty několika desítek milionů korun. Škody se navíc budou podle firmy dále prohlubovat. Nízký počet cestujících potvrdili i další dopravci, prodlouží proto omezení svého provozu do dalších týdnů. Vyplývá to z informací dopravců.
Doprava | 30. 03. 2020

   Další články >>