CTP jmenovalo Harryho Bannatynea do funkce Group Head of Client Relations. V rámci této pozice bude mít na starosti péči o klienty a rozvoj obchodních aktivit společnosti. Bannatyne bude působit v centrále společnosti v Praze a do CTP přestupuje z pozice Partner and Regional Director Industrial ve společnosti Colliers. Dříve působil na pozici National Director, Head of Industrial Agency pro Česko a Slovensko ve společnosti JLL.
Lidské zdroje | 20. 01. 2022
GXO Logistics, Inc. (NYSE:GXO). Největší světový výhradní poskytovatel smluvní logistiky oznámil novou víceletou smlouvu se společností zooplus AG, předním evropským maloobchodním prodejcem krmiv a doplňků pro domácí mazlíčky, působícím ve 30 evropských zemích. Smlouva zahrnuje design, implementaci a provoz nového automatizovaného distribučního centra v Boru u Tachova. Nové centrum umožní společnosti zooplus AG uspokojit rostoucí poptávku zákazníků ve střední a západní Evropě.
Logistika | 20. 01. 2022
Posilování české koruny vůči euru je dobrou zprávou pro motoristy, kteří zvažují nákup automobilu ze zahraničí. Vývoj kurzu totiž zvrátil nepříznivý trend na trhu ojetin a zánovní Octavia je nyní v průměru o 20 až 40 tisíc korun levnější než začátkem prosince. Jedná se však o přechodný jev. Faktory, které po celý rok 2021 tlačily ceny ojetin vzhůru, nikam nezmizely a vozy začnou po skokovém zlevnění opět zdražovat.
Doprava | 19. 01. 2022
Na mezinárodní železniční trati 280 nepojedou od soboty 15. ledna v úseku mezi Valašskou Polankou a Horní Lidčí na Vsetínsku vlaky. Omezení způsobené opravou nestabilního svahu potrvá osm týdnů. Pro cestující budou připraveny náhradní autobusy, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Od úterý projíždějí úsekem vlaky přepravující cestující omezenou rychlostí pouze po jedné ze dvou kolejí, nákladní vlaky musejí jezdit jinudy.
Doprava | 19. 01. 2022
České dráhy omezí od 24. ledna provoz vlaků pendolino mezi Prahou a Ostravou. Reagují tak na nižší poptávku cestujících, kterou zřejmě způsobila současná pandemie koronaviru. Omezení by mělo trvat zatím do konce února. Provoz dalších dálkových vlaků by se nyní měnit neměl. Dráhy o tom informovaly na twitteru.
Doprava | 18. 01. 2022
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje rozšíření odpočívky na 3. kilometru dálnice D8 u Klíčan u Prahy. Středočeský krajský úřad tento týden zahájil územní řízení, které předchází stavebnímu povolení. Úpravy by mohly začít v roce 2024. Projekt také počítá s budoucím rozšířením dálnice na tři pruhy v každém směru, informoval dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.
Doprava | 18. 01. 2022
České dráhy omezí od 24. ledna provoz vlaků pendolino mezi Prahou a Ostravou. Reagují tak na nižší poptávku cestujících, kterou zřejmě způsobila současná pandemie koronaviru. Omezení by mělo trvat zatím do konce února. Provoz dalších dálkových vlaků by se nyní měnit neměl. Dráhy o tom dnes informovaly na twitteru.
Doprava | 17. 01. 2022
Mezinárodní týmy divize DACHSER Air & Sea Logistics zorganizovaly přepravy největšími nákladními letadly na světě – Antonov AN-124 a Antonov AN-225. Letadla přepravují pro zákazníka společnosti DACHSER zdravotnický materiál z Číny do Rakouska. Do cílových destinací pak DACHSER rozdistribuuje zboží prostřednictvím své logistické sítě pozemních přeprav.
Logistika | 17. 01. 2022
Máme za sebou další rok, který přinesl proměnlivé podnikatelské prostředí. Dynamický a v mnoha ohledech až překotný vývoj postavil do přímé cesty řadu překážek. Narušuje se plynulost dodavatelského řetězce, rostou ceny, chybějí materiál, součástky, pozemky, pracovní síla. Současně ale čelíme výzvám, které nám mohou pomoci k vyšší flexibilitě a hledání nových řešení. Své o tom vědí i představitelé společností ze spolku SKLAD, které pomáhají zákazníkům z různých průmyslových sektorů v rozvoji logistiky. Do nového roku 2022 vzhlížejí se zdravou mírou optimismu. Jak hodnotí rok 2021 a co nás podle nich čeká v následujících měsících?
Logistika | 17. 01. 2022
Železniční osobní dopravci založí vlastní sdružení. Půjde o první svaz osobních přepravců na tuzemské železnici s cílem hledat společná řešení ke zvyšování podílu železnice na přepravě lidí, zkvalitnění infrastruktury, tvorbě legislativy nebo minimalizaci dopadů současného stavu tratí na provoz. Zakládajícími členy budou České dráhy, RegioJet, Arriva a společnost AŽD Praha. Vyplývá to z pozvánky na tiskovou konferenci ke vzniku sdružení, která se uskuteční příští týden.
Doprava | 14. 01. 2022
V Pardubickém kraji se od příštího týdne sníží počet autobusových spojů. Příčinou je očekávaný nárůst onemocnění covid-19 mezi řidiči, řekl ČTK vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Ladislav Umbraun. V pondělí také začne povinné testování ve firmách. Už v posledních týdnech bylo nutné zrušit některé spoje na Orlickoústecku a Svitavsku.
Doprava | 14. 01. 2022

   Další články >>