Před závěrečným schvalováním je ve Sněmovně po dnešku vládní předloha zákona o urychlení výstavby dopravní a další infrastruktury. Přípravu staveb by měla zrychlit až o třetinu. Hospodářský výbor Sněmovny do ní navrhl vložit rychlejší cestu k získávání potřebných pozemků. Víc než 30 pozměňovacích návrhů předložili jednotliví poslanci. Návrhy příští týden posoudí hospodářský výbor. Zpravodaj k předloze Martin Kolovratník (ANO) odhadl, že Sněmovna by mohla liniový zákon schvalovat již za dva týdny. Piráti ho chtějí zamítnout.
Ostatní | 03. 06. 2020
Rekonstrukce frekventované silnice 35 z Liberce na Chrastavu zkomplikuje dopravu. Práce na více než sedmikilometrovém úseku mají začít 20. června a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem, je naplánovalo na tři roky. Kromě rekonstrukce povrchu stavebníci také vymění mostní závěry u 12 mostů a protihlukové stěny dodatečně opatří pruhy, jež brání střetu s ptactvem, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Studecký.
Doprava | 03. 06. 2020
Do staveb a oprav silnic ve Zlínském kraji letos Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) investuje rekordních 1,47 miliardy korun. Velký počet oprav na silnicích první třídy v regionu musejí řidiči očekávat především v létě, práce si vyžádají dopravní omezení. Ačkoli řada podniků čelí krizi a nejisté budoucnosti v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací, silničáři mají plné ruce práce, sdělila ČTK za ŘSD Lucie Trubelíková.
Doprava | 03. 06. 2020
Logistický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje ve své zahraniční expanzi. Po vstupu do sousedního Polska a na Slovensko, kde DoDo postupně otevírá další města, vstupuje logistický startup také do Maďarska. DoDo v posledních měsících pokračuje v silném růstu, podpořeném i celkovým zrychlením digitalizace retailu v důsledku koronavirové krize, a firma je na dobré cestě již začátkem léta překonat obrat za celý loňský rok.
Logistika | 03. 06. 2020
Kamionová doprava v Česku stále není z nejhoršího venku. Po až čtyřicetiprocentním poklesu zakázek hrozí dopravcům v příštích měsících také druhotná platební neschopnost. Situaci navíc může zhoršit i případné prodloužení letní odstávky v automobilkách. Léto tak může být pro řadu firem kritické. Problémy mají nadále i autobusoví dopravci. Na dotaz ČTK to uvedl generální tajemník sdružení Česmad Bohemia Vojtěch Hromíř. Podle dopravců by měl pomoci stát, například formou kompenzací či snížením daní.
Doprava | 02. 06. 2020
České dráhy zmodernizují až 52 vozů pro regionální dopravu. Vlaky dostanou nový interiér a informační systém, čeká je také technická revize. Dráhy kvůli tomu vyhlásily tendr, informovaly v tiskové zprávě. Předpokládané náklady na modernizaci dopravce neuvedl, cena vzejde z tendru.
Doprava | 02. 06. 2020
Správa železnic (SŽ) zahájí rekonstrukci zhruba osm kilometrů dlouhého úseku trati z Dětmarovic na Karvinsku po hranice s Polskem. Celkové investiční náklady budou bez DPH 3,053 miliardy korun a stavba má být hotova v červenci 2022. SŽ už podepsala smlouvu se zhotovitelem. ČTK to sdělila v tiskové zprávě mluvčí SŽ Nela Friebová.
Doprava | 02. 06. 2020
Na Vltavské vodní cestě je ode dneška obnovený běžný provoz včetně převážení plavidel přes hráze Orlíku a Slap a provozu plavebních komor, kde dosud platil omezený režim proplavování. Po více než dvou měsících skončila opatření související s prevencí šíření koronaviru. ČTK o tom informoval v tiskové zprávě mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Povodí Vltavy je státní podnik.
Doprava | 02. 06. 2020
Čtyřčlenné česko-slovenské konsorcium uspělo na Slovensku v jedné z největších soutěží místního správce železniční infrastruktury, státem kontrolované společnosti Železnice Slovenské republiky (ŽSR). Sdružení firem Strabag, Eurovia CS, Subterra a AŽD Praha označily ŽSR za vítěze tendru na modernizaci tratě u Žiliny, ve kterém rozhodovala nejnižší cena. ŽSR to uvedly v rejstříku veřejných zakázek. Neúspěšní zájemci ještě mohou využít opravných prostředků proti rozhodnutí o zadání zakázky.
Doprava | 01. 06. 2020
Zvyšující se obliba skútrů se projevuje v nárůstu počtu škod, které jejich řidiči způsobují. Téměř polovina nehod motocyklů, které pojišťovny řeší, se podle nich týká právě skútrů. Podle Svazu dovozců automobilů (SDA) se v Česku každoročně registruje 5000 až 7000 nových motocyklů do kubatury 125 ccm, ojetých motocyklů celkem je přihlašováno až 18.000.
Doprava | 01. 06. 2020
Správa železnic začala budovat provizorní lávku přes kolejiště ve stanici v pražských Vršovicích. Měla by umožnit přístup ze staniční budovy ke všem nástupištím. Cestující ji budou moci používat od 22. června. Správa železnic o tom informovala na twitteru. Nyní jsou ze staniční budovy přístupné podchodem pouze první dvě nástupiště, na nové čtvrté nástupiště je přístup jen z protější ulice. Propojení podchodem je plánováno až v příštím roce.
Doprava | 01. 06. 2020

   Další články >>