Na poštách a benzínových pumpách už jsou v prodeji dálniční kupóny pro rok 2020, naposledy mají podobu tištěných známek. Nově za dálniční kupon nebudou muset platit auta na elektrickou energii nebo vodík a některé hybridní vozy. Cena zůstává stejná.
Doprava | 09. 12. 2019
České dráhy vrátí cestujícím, kteří jezdí na tratích 024 Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a 025 Dolní Lipka - Hanušovice, mají platnou slevovou aplikací na In Kartě a dál nebudou chtít využívat vlaky národního dopravce na ostatních tratích, poměrnou část peněz do vypršení platnosti karty. Na obou úsecích železnice totiž budou od 15. prosince jezdit vlaky konkurenční společnosti Leo Express. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.
Doprava | 09. 12. 2019
Mzdy zaměstnanců Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se příští rok zvýší o 4,5 procenta. Zvýší se také odměny a příplatky pracovníků. Počítá s tím kolektivní smlouva, na které se organizace dohodla s odbory, informovala správa železnic. Firma musela o nové podnikové kolektivní smlouvě jednat s celkem devíti odborovými subjekty. V SŽDC pracuje okolo 17.000 lidí.
Ostatní | 09. 12. 2019
K plnému nástupišti židlochovického nádraží přijel v neděli odpoledne (8.12.) první vlak po 40 letech. Parní lokomotiva Skaličák tak zahájila provoz na první otevřené trati se stanicí v Česku za posledních 50 let.
Doprava | 09. 12. 2019
Množství zboží, které zabavují celníci, postupně klesá. Centrální celní sklad Celní správy v Klášterci nad Orlicí je v současnosti zaplněný jen zhruba z poloviny. V minulosti přitom býval vytížený téměř celý. Do areálu se sváží zboží, které se nevejde do skladů v jednotlivých krajích, řekl ČTK mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Václav Kánský.
Logistika | 06. 12. 2019
Téměř čtvrtina aut, u kterých bylo při policejních kontrolách provedeno měření emisí, nesplnila stanovené limity. Nejčastějšími prohřešky byl špatný stav výfuku nebo kouřivost motoru kvůli špatné údržbě. Ukázaly to pilotní kontroly mobilního měření, jejichž výsledky společně představili ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Kvůli špatnému stavu vozidel jsou zejména ve větších městech často překračovány limity znečištění ovzduší.
Ostatní | 06. 12. 2019
Liberecký kraj má na svých silnicích druhé a třetí třídy 17 mostů v havarijním stavu. Jsou to méně než tři procenta z 653 mostů ve správě Libereckého kraje. Žádný z mostů zatím nebylo nutné pro dopravu uzavřít, na některých se ale musela snížit únosnost. Platí to třeba pro most na silnici druhé třídy přes Jizeru v Poniklé na Semilsku, kde musela být únosnost snížena z 80 tun na 22, řekl ČTK náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).
Doprava | 06. 12. 2019
Generální oprava Benešova mostu v Ústí nad Labem v polovině příštího roku nezačne. Ústecký kraj, který klíčovou spojnici břehů Labe vlastní, řeší komplikace v projektové dokumentaci. Postavit chce nejprve provizorní lávku pro pěší. Na zpoždění stavby dnes upozornil Český rozhlas. Město Ústí nad Labem chce lávku přes řeku natrvalo, postaví proto vlastní s využitím dotace, která pokryje náklady. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Romana Macová.
Doprava | 06. 12. 2019
Společnost Lime letos odstartovala ve spolupráci s BESIPem a Policií ČR dlouhodobou edukativní kampaň zaměřenou na bezpečnost uživatelů koloběžek i všech ostatních účastníků silničního provozu. Kampaň zahrnovala outdoorové edukativní akce, osvětu samotných uživatelů v provozu i distribuci edukativních materiálů a samolepek. Lime spolupracuje s klíčovými subjekty z oblasti bezpečnosti silničního provozu dlouhodobě a již nyní jsou plánovány další akce pro příští rok.
Ostatní | 05. 12. 2019
Vlakům směřujícím do Domažlic a dále do Německa přibyla v plzeňském železničním uzlu druhá kolej. Běžný provoz na 1,5 kilometru modernizované dvojkolejné trati začne ve čtvrtek v 17:00, kdy skončí na nové koleji výluky. Expresy od Prahy do Bavorska už nebudou muset při průjezdu zpomalovat. Rekonstrukce domažlické trati v uzlu Plzeň, která ji rozšířila také o novou zastávku Skvrňany, končí po dvou letech, řekl ČTK mediální zástupce firem Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební Zdeněk Zuntych.
Doprava | 05. 12. 2019
Dnešní (5.12.) plánovaná generální stávka ve Francii by mohla ochromit celou zemi. Na neomezenou dobu hodlají přerušit práci zaměstnanci pařížského dopravního podniku RATP, železnic, dopravců v kamionové dopravě i v letecké společnosti Air France. Své síly spojilo několik odborových svazů kvůli chystané a mimořádně nepopulární důchodové reformě. Regionální železniční doprava by mohla být narušena už od včerejšího večera, uvedla agentura DPA. Kvůli stávce u Air France byl zrušen i jeden ze tří čtvrtečních zpátečních letů mezi Prahou a Paříží.
Ostatní | 05. 12. 2019

   Další články >>