Přerov chce postavit za 60 milionů korun novou silnici dlouhou zhruba půl kilometru. Komunikace povede přes areál přerovského výstaviště a měla by snížit intenzitu dopravy zejména na hlavním silničním tahu v části Velká Dlážka, kde se ve špičkách tvoří dlouhé kolony automobilů. ČTK to sdělila primátorova náměstkyně Hana Mazochová (ANO).
Doprava | 20. 01. 2020
Zkušební provoz historického hořínského zdymadla, kde pokračuje rozsáhlá modernizace, má začít v červnu, kdy komorou proplují velké lodě. V říjnu bude opět plavební komora uzavřena kvůli dokončení obkladů zdí a zprovoznění nového zdvižného mostu. Práce by měly být kompletně hotovy příští rok v březnu, řekli novinářům při prohlídce staveniště ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) a ředitel Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) Lubomír Fojtů.
Doprava | 20. 01. 2020
Správa železnic bude při projektové přípravě vysorykorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany spolupracovat s německými společnostmi DB Netz AG a DB Energie. Spolupráce, ke které obě strany uzavřely i smlouvu, se bude soustředit zejména na přeshraniční úsek z Drážďan do Ústí nad Labem. Informovala o tom Správa železnic. Celý úsek trati, jehož klíčovou částí je přeshraniční tunel pod Krušnými horami, by měl stát kolem pěti miliard eur (asi 125 miliard korun). Stavba by mohla začít asi za deset let.
Doprava | 20. 01. 2020
Zlínská radnice zvažuje změnu organizace dopravy, která by zklidnila dopravu a omezila provoz mezi lokalitami Louky a Prštné. Občané místní části Louky si přejí v ulici Chaloupky a Pod Vinohrady instalovat zpomalovací prahy s omezením rychlosti na 30 kilometrů v hodině a zjednosměrnění úseku komunikace mezi místní částí Louky a Prštné mimo zástavbu, kde by platila rychlost 50 kilometrů v hodině. ČTK to sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.
Doprava | 20. 01. 2020
Tuzemské automobilky loni vyrobily 1,427.563 osobních aut, což je o 0,7 procenta méně než v předchozím rekordním roce. Mírný pokles o zhruba 10.000 vozů podle nich souvisí se zhoršující se ekonomickou situací ve světě a dalšími hrozbami, které nad autoprůmyslem visí. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.
Ostatní | 17. 01. 2020
Ministerstvo dopravy připravuje novou koncepci dálnic, která by aktuálně plánovanou síť rozšířila o více než 400 kilometrů. Nové dálnice by tvořily okruh středních Čech a měly by ulevit přetíženým cestám v okolí Prahy. Stavby by mohly začít po roce 2030. Koncepci novinářům představil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Stávající plán dálniční sítě počítá se zhruba 2110 kilometry, dostavěno z něj není stále kolem 800 kilometrů.
Doprava | 17. 01. 2020
Tržních konzultací k výstavbě přeshraničního krušnohorského tunelu na plánované vysokorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany se zúčastnilo víc než 70 firem. Podmínky pro zadání zakázky by stát měl vyhlásit letos na jaře. Informovala o tom Správa železnic. Celá trať by měla podle odhadů stát pět miliard eur (zhruba 125 miliard korun) a stavět by se měla začít kolem roku 2030.
Doprava | 17. 01. 2020
S využitím plošné ceny lze v dané síti čerpacích stanic tankovat pohonné hmoty za jednotnou cenu bez ohledu na částky uvedené na výdejních stojanech. Podle údajů nákupní aliance Axigon se loni v režimu plošné ceny natankovalo o 20 % více paliva než o rok předtím. Plošná cena litru benzínu i nafty přitom byla v průměru o 2 koruny nižší než ceny na stojanech čerpacích stanic. Pohonné hmoty loni meziročně zlevnily, zároveň rostla spotřeba prémiových paliv.
Ostatní | 17. 01. 2020
Na rekonstrukce a opravy krajských silnic druhé a třetí třídy přidá letos Liberecký kraj dalších více než 280 milionů korun. Další peníze může dát díky daňovým příjmům v loňském roce, které byly o 404 milionů korun vyšší, než rozpočet předpokládal. Celkově tak dá letos kraj do svých komunikací více než miliardu korun, loni investice dosáhly 862 milionů. Novinářům to řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).
Doprava | 16. 01. 2020
Omezení průjezdu kamionů po zavedení mýtného na silnicích prvních tříd přijde podle odhadů Liberecký kraj na 3,8 milionu korun bez DPH. Značkami zakazujícími tranzit kamionů nad 12 tun chce kraj osadit úseky silnic druhé třídy 262 z České Lípy na Zákupy a 270 z Jablonného v Podještědí na Mimoň. Právě Mimoň je podle prvních informací postižena nejvíce, řekl ČTK liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
Doprava | 16. 01. 2020
Pražská Technická správa komunikací (TSK) plánuje letos proinvestovat 2,6 miliardy korun. Je to zhruba o 900 milionů více než v loňském roce. Peníze půjdou do oprav komunikací a mostů, bezpečnosti, cyklistiky a zlepšení podmínek pro pěší. TSK bude řešit také bezbariérovost a peníze investuje do infrastruktury MHD. Do běžné údržby komunikací dá 3,9 miliardy, což je o něco méně než loni. ČTK to v rozhovoru řekl ředitel TSK Jozef Sinčák. TSK je městskou firmou, která má na starosti mimo jiné správu silnic a chodníků.
Doprava | 16. 01. 2020

   Další články >>