Robotický skladovací systém vyvinuli odborníci na Technické univerzitě v Liberci pro společnost Systematic, jež nabízí komplexní služby a řešení v oboru správy, uložení, třídění a archivace dokumentů, včetně jejich skartace. Nový systém dokáže ušetřit více než polovinu skladovacího prostoru, náklady za pracovní sílu a výrazně zvyšuje propustnost skladu. V případě velkoskladů, jaké má třeba Amazon nebo Mall, by řešení mohlo přinést úspory v desítkách milionů korun ročně, řekl ČTK mluvčí univerzity Radek Pirkl.
Skladování | 09. 12. 2020
Společnost DENIOS s více než 30letou praxí na trhu ve vývoji a výrobě vlastních produktů přichází s kompletní nabídkou různorodých řešeních pro bezpečné skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, jako jsou např. oleje, pohonné hmoty, hořlaviny, odpady atd. V sortimentu společnosti nechybí záchytné vany z oceli i plastu, bezpečnostní skříně na nebezpečné látky, podlahové plošiny, sorbenty, regály, bezpečnostní sprchy, ale i skladovací kontejnery pro bezpečné a předpisové skladování většího množství nebezpečných látek uvnitř i vně stávajících budov. Celková nabídka již hotových produktů je završena nabídkou individuálních řešení přesně podle zadání a potřeb zákazníka a jejich následná realizace vychází z dlouholetých zkušeností společnosti. Všechny skladovací systémy od DENIOSu samozřejmě splňují legislativní požadavky na skladování nebezpečných chemických látek.
Skladování | 30. 10. 2020
Výrobce pneumatik Nexen Tire Europe si od března 2021 od developerské společnosti CTP pronajme skladovací halu ctParku Žatec. ČTK o tom informovala za firmu CTP Marcela Fialková. Na ploše 12.000 metrů čtverečních vznikne centrální distribuční sklad pro zásobování celého evropského trhu pneumatikami pro osobní i užitková vozidla.
Skladování | 26. 10. 2020
Vysokozdvižný vozík (VZV) je pro mnoho firem pomocníkem, bez něhož se neobejdou. Při jeho výběru je důležité ekonomické, ale i ekologické hledisko. Nejoblíbenějším pohonem je stále diesel, roste však poptávka po VZV poháněných LPG, respektive zkapalněným propanem. Podle odborníků se vzhledem ke zvýšeným požadavkům na hygienu práce hojně prosazují také VZV na elektřinu, avšak LPG pohon zůstává díky minimu produkovaných spalin univerzálním řešením pro provoz ve venkovním i vnitřním prostoru. Jaké jsou výhody manipulační techniky poháněné propanem?
Skladování | 20. 10. 2020
Věděli jste, že množství odpadu jen z balících materiálů se v Česku pohybuje v řádech sta tisíc tun za rok? Technologická společnost 3M se snaží přicházet s řešeními, která množství odpadu jednoduše snižují. Tyto malé, ale přeci významné kroky odlehčují naši planetu od zbytečného odpadu a přispívají ke zmírnění klimatické změny.
Obaly | 14. 10. 2020
Jak logistické firmy reagují na stále kratší čas dodání? Vidí automatizaci jako nutnost, nebo navazující investice spíše odkládají? Na to vše přináší odpověď nová studie Trendy v české logistice mapující témata, která aktuálně formují trh logistiky v České republice. Výzkum realizoval spolek SKLAD ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos. Na otázky související s aktuálním stavem odvětví odpovídalo 123 manažerů logistiky z maloobchodních a velkoobchodních firem, z oblasti e-commerce, automotive a výroby. V rámci dotazníkového šetření i během hloubkových rozhovorů se experti podělili o postřehy týkající se současných a plánovaných investic, budoucích strategií i dopadů pandemie covid-19. Výzkum se uskutečnil v době od března do července 2020.
Skladování | 13. 10. 2020
Používáte při své činnosti látky ohrožující životní prostředí, zdraví zaměstnanců či přinášející požární riziko? Pak se vás také týká ze zákona povinnost zajistit skladování a manipulaci s těmito látkami tak, aby nedošlo k ohrožení životního prostředí a zdraví osob a předcházelo se vzniku požárů.
Skladování | 21. 09. 2020
Společnost KION Group otevřela třetí výrobní budovu v Panattoni Parku Stříbro. Komplex chytrých továren, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci s investiční skupinou Accolade, se tak stává jedním z největších center manipulační techniky a automatizace na světě. Nová budova s rozlohou 25 550 m2 bude sloužit dceřiné společnosti Dematic. Bude vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro hladký plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech.
Skladování | 17. 09. 2020
Linde Material Handling přichází na trh s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19. Jedná se o vestu Linde Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Linde Distance Beeper. Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.
Skladování | 28. 08. 2020
Společnosti CHEP, globální lídr v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, a dm drogerie markt, jednička na českém trhu specializovaných drogerií, již 15 let spolupracují na zefektivnění přepravy drogistického zboží. Během této doby neustále roste míra využití paletového poolingu, udržitelného modelu sdílení a opakovaného využívání palet, mezi společností dm drogerie a jejími dodavateli. Aktuálně je na sdílených paletách CHEP přepravována více než polovina zboží pro tento řetězec.
Skladování | 28. 08. 2020
Amazon investuje kolem 50 milionů eur (více než 1,3 miliardy korun) do zvýšení skladovací kapacity ve svém logistickém centru v německém Koblenzi.
Skladování | 10. 08. 2020

   Další články >>