Používáte při své činnosti látky ohrožující životní prostředí, zdraví zaměstnanců či přinášející požární riziko? Pak se vás také týká ze zákona povinnost zajistit skladování a manipulaci s těmito látkami tak, aby nedošlo k ohrožení životního prostředí a zdraví osob a předcházelo se vzniku požárů.
Skladování | 21. 09. 2020
Společnost KION Group otevřela třetí výrobní budovu v Panattoni Parku Stříbro. Komplex chytrých továren, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci s investiční skupinou Accolade, se tak stává jedním z největších center manipulační techniky a automatizace na světě. Nová budova s rozlohou 25 550 m2 bude sloužit dceřiné společnosti Dematic. Bude vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro hladký plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech.
Skladování | 17. 09. 2020
Linde Material Handling přichází na trh s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19. Jedná se o vestu Linde Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Linde Distance Beeper. Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.
Skladování | 28. 08. 2020
Společnosti CHEP, globální lídr v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, a dm drogerie markt, jednička na českém trhu specializovaných drogerií, již 15 let spolupracují na zefektivnění přepravy drogistického zboží. Během této doby neustále roste míra využití paletového poolingu, udržitelného modelu sdílení a opakovaného využívání palet, mezi společností dm drogerie a jejími dodavateli. Aktuálně je na sdílených paletách CHEP přepravována více než polovina zboží pro tento řetězec.
Skladování | 28. 08. 2020
Amazon investuje kolem 50 milionů eur (více než 1,3 miliardy korun) do zvýšení skladovací kapacity ve svém logistickém centru v německém Koblenzi.
Skladování | 10. 08. 2020
Jak předpisově a bezpečně uskladnit hořlaviny a další nebezpečné látky přímo ve výrobních prostorách nebo již existujících skladech? Máme pro Vás profesionální a sofistikovaná řešení!
Skladování | 24. 07. 2020
Společným jmenovatelem pracovišť, škol, převlékáren nebo sportovišť jsou šatní skříně. Na trhu existuje nepřeberné množství šatních skříní lišící se nejen barvou, velikostmi, členěním, ale i bezpečnostními prvky a účelem využití. Při výběru je nutné se zamyslet, kde bude šatní skříň umístěna, k čemu bude využita, co musí splňovat a samozřejmě jaký bude mít design a barvu. S výběrem pomůže společnost Manutan s jejich širokou nabídkou více než 1 000 druhů šatních skříní a veškerého šatního příslušenství.
Skladování | 11. 05. 2020
Již více než 30 let se společnost DENIOS zabývá vývojem a výrobou produktů pro bezpečnou manipulaci a skladování olejů, hořlavin, pohonných hmot, odpadů a jiných nebezpečných látek. V široké nabídce DENIOSu naleznete komplexní řešení pro předpisové skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, samotnými záchytnými vanami z oceli nebo plastu různých velikostí počínaje a skladovacími kontejnery, určenými pro vnější i vnitřní umístění, konče. Velmi žádanými produkty z DENIOS sortimentu jsou také bezpečnostní skříně na nebezpečné látky, podlahové plošiny a sorbenty. Portfolio produktů završují individuální projekty v podobě ucelených skladovacích systémů podle zadání a potřeb zákazníka, které zároveň splňují legislativní požadavky na správné skladování nebezpečných chemických látek.
Skladování | 24. 04. 2020
Budoucí bezpečnost automatizace bude zahrnovat stroje, které se učí. Pokroky v oblasti umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) mohou vést roboty a další průmyslové stroje k tomu, aby se učily z obrovského množství údajů souvisejících s bezpečností..
Skladování | 16. 04. 2020
Logistický sklad je jako mraveniště, plný pohybu, lidí i zboží. Aby bylo možné zboží optimálně uchovávat nebo přepravovat, je nutné zvýšit pozornost při sledování rizik. Jak zajistit bezpečnost zboží a jaké jsou hlavní rizikové faktory v logistickém skladu?
Skladování | 31. 03. 2020
Firma Steinbauer Lechner v jihočeském Lišově pracuje na obalech pro části rakety Ariane 6, jejíž vývoj zastřešuje Evropská kosmická agentura. Zakázka je za desítky milionů korun. Jihočeská společnost, která vyrábí speciální obaly, bedny i kontejnery, má největší odbyt v elektrotechnickém průmyslu, třeba obaly na servery dodává i firmám do amerického Silicon Valley. Konstrukčně složitější boxy vyrábí na díly aut Audi či BMW, které se převážejí na montáž mimo Evropu. ČTK to řekl jednatel firmy Petr Steinbauer.
Obaly | 28. 02. 2020

   Další články >>