Celková plocha skladových ploch v průmyslových parcích k pronájmu v Česku přesáhla deset milionů metrů čtverečních. Podle dnes zveřejněné zprávy Industrial Research Forum (IRF), jehož členy jsou realitní poradenské společnosti CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield a JLL, dosáhla poptávka za druhé čtvrtletí roku rekordních 530.500 metrů čtverečních (m2). Neobsazenost industriálních skladů a hal poklesla na 1,5 procenta, nájmy stoupají, vyplývá z dat.
Skladování | 27. 07. 2022
Ve společnosti Continental Automotive v Brandýse nad Labem u Prahy, která vyrábí elektroniku do automobilů, začali na konci dubna v jednom ze skladů využívat plně automatizovaný skladovací systém AutoStore. V skladu mechanických dílů Brandýs 2 pracuje 13 robotických vozíků. Brandýský Continental je využívá jako první v Česku, ušetří díky nim zhruba 2000 metrů čtverečních plochy, které společnost využije pro výrobu. Denně odbaví až 15.000 požadavků. Novinářům to řekl ředitel závodu Tomáš Vondrák.
Skladování | 06. 05. 2022
Stavbaři v Česku v letošním prvním čtvrtletí dokončili ve 20 průmyslových parcích 307.000 metrů čtverečních skladových ploch, což je dosud nejvíc. Meziročně je to nárůst o 309 procent. Nabídka českých moderních industriálních ploch tak převýšila 9,9 milionu metrů čtverečních, dalších více než 1,1 milionu metrů bylo ke konci čtvrtletí ve výstavbě. Skladů bez nájemce zůstává málo, nájemné roste. ČTK o tom informovalo Industrial Research Forum (IRF), jehož členy jsou realitní poradenské společnosti CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield a JLL.
Skladování | 29. 04. 2022
Reklama a komunikace musí fungovat neustále, jelikož jsou nedílnou součástí každé společnosti. Je to jeden z prvků, pomocí kterého se firmy mohou odlišit od konkurence. Moderní a atraktivní expozice českých i zahraničních firem, výrobců a dodavatelů z této oblasti se konečně, po tříleté přestávce, představí od 3. do 5. května 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA, kdy bude probíhat již 27. ročník mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY.
Obaly | 22. 03. 2022
Obaly jsou nedílnou součástí snad každého podnikání a jen tak se jich nezbavíme. Jsou nezbytné pro ochranu, bezpečnou přepravu a dodání všech produktů v pořádku do cíle. Ani obalovým materiálům se proto nevyhýbá snaha o inovaci, která se v dnešní době nese zejména v duchu udržitelnosti.
Obaly | 21. 03. 2022
Skladon, jeden z českých poskytovatelů fulfillmentu pro e-shopy, pokračuje ve své misi zajistit českým e-shopům co nejjednodušší logistiku s rychlým doručením do celého světa. V minulém roce navýšil svůj obrat o 157 % na 121 milionů a celkem ho využívá už 70 e-shopů se souhrnným obratem v řádu několika miliard korun. Společnost loni odeslala zboží do 182 zemí světa a svým klientům meziročně pomohla růst v průměru o 156 %. V následujících dvou letech plánuje Skladon expandovat s novými distribučními centry do zahraničí a současně rozšířit své ostravské prostory o více než polovinu nynější plochy.
Skladování | 09. 03. 2022
Úkolem kurýra při doručování balíku je dopravit zásilku na místo určení bezpečně, včas a bez poškození. Než se však zásilka dostane do rukou kurýra, je vaší povinností zajistit, aby byla dostatečně bezpečně zabalena a zvládla cestu. Často se stává, že jsou zasílané balíky vyplněny až přehnaným množstvím materiálu, a jsou tak zbytečnou zátěží pro životní prostředí. Ač se může zdát, že balení zásilek není žádná věda, hlavně ve velkém množství je potřeba o něm trochu přemýšlet
Obaly | 18. 02. 2022
Neobsazenost průmyslových hal a skladů v ČR ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně klesla téměř o procento na 1,6 procenta. V Praze a nejbližším okolí byla 0,8 procenta. Nájemné se mezičtvrtletně zvedlo o 15,4 procenta. Vyplývá to z údajů poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici.
Sklady | 26. 01. 2022
Společnost Model Obaly, která vyrábí obaly z hladké a vlnité lepenky, dosáhla v roce 2020 v České republice tržeb z prodeje výrobků a služeb 4,96 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byly tržby o 126,4 milionu korun vyšší, nárůst činil 2,6 procenta. Čistý zisk firmě vzrostl meziročně o 210 milionů (44,4 procenta) na 682,5 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.
Obaly | 06. 01. 2022
Společnost Honeywell postaví vedle svého brněnského sídla ve Slatině v první polovině letošního roku výzkumný a vývojový testovací závod pro svá zařízení pro automatizaci skladů. Bude na ploše 14.000 čtverečních metrů a vznikne v něm stovka pracovních míst pro vysoce kvalifikované specialisty. Firma to uvedla v tiskové zprávě, hodnotu investice zveřejňovat nebude.
Sklady | 04. 01. 2022
Pět skladových a výrobních hal v Nošovicích a Mošnově v Moravskoslezském kraji koupila za přibližně 150 milionů eur (skoro čtyři miliardy korun) společnost EQT Exeter, která je celosvětovým lídrem v investicích do nemovitostí. Na koupi se dohodla se společnostmi Concens Investments a J&T. ČTK to v tiskové zprávě oznámila společnost CBRE, která transakci zprostředkovala. Podle CBRE jde o 140.000 metrů čtverečních nově dokončených ploch a letošní rekordní transakci na logistickém a industriálním trhu.
Skladování | 22. 12. 2021

   Další články >>