Nejen na tuto otázku přinese odpovědi multioborová online konference Cirkulář chytré registrace.
Obaly | 09. 09. 2021
Logistika v moderním pojetí nepřináší zdaleka jen dopravu, ale mnoho dalších služeb, které společnosti jako je Geis svým zákazníkům poskytují. Jejich nedílnou součástí je i balení zabezpečující ochranu přepravovaného zboží. Klienti se mohou na obaly zajišťované společností Geis spolehnout i přesto, že to v poslední době není jednoduché.
Obaly | 26. 05. 2021
Největší automotive dodavatel v České republice vlastněný ryze českým kapitálem, firma BRANO GROUP, se rozhodl vybudovat plně automatizovaný sklad materiálu a rozpracované výroby. Na projektu od března letošního roku spolupracují společnosti Aimtec a LogTech, které společně působí ve spolku SKLAD. Spojí tak své know-how v oblasti digitalizace a automatizace v logistice.
Skladování | 24. 05. 2021
Vláda v pondělí projedná možné poskytnutí investiční pobídky v hodnotě asi 14,3 milionu korun firmě PaperFoam Holding. Ta v Krupce na Teplicku loni zavedla výrobu recyklovatelných obalů ze škrobu a celulózy. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Podle agentury CzechInvest by investice měla do státního rozpočtu v příštích deseti letech přinést příjmy přes 208 milionů korun.
Obaly | 27. 04. 2021
Současný stav hospodářství nahrává automatizaci logistických a výrobních procesů. Podle studie Trendy v české logistice 2020 realizované spolkem SKLAD plánuje v letošním roce investovat do automatizace skladu až 76 % oslovených firem napříč různými odvětvími. Uvědomují si, že jedním z jejích přínosů může být vzdálená správa při krizových stavech. Mnoho dodavatelů tak zaznamenává nárůst poptávky po nových, komplexnějších projektech s prvky automatizace. Zavádění ale může přinášet rozdílné pohledy na straně zákazníka a dodavatele. Jak najít společnou řeč?
Skladování | 21. 04. 2021
Robotický skladovací systém vyvinuli odborníci na Technické univerzitě v Liberci pro společnost Systematic, jež nabízí komplexní služby a řešení v oboru správy, uložení, třídění a archivace dokumentů, včetně jejich skartace. Nový systém dokáže ušetřit více než polovinu skladovacího prostoru, náklady za pracovní sílu a výrazně zvyšuje propustnost skladu. V případě velkoskladů, jaké má třeba Amazon nebo Mall, by řešení mohlo přinést úspory v desítkách milionů korun ročně, řekl ČTK mluvčí univerzity Radek Pirkl.
Skladování | 09. 12. 2020
Společnost DENIOS s více než 30letou praxí na trhu ve vývoji a výrobě vlastních produktů přichází s kompletní nabídkou různorodých řešeních pro bezpečné skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, jako jsou např. oleje, pohonné hmoty, hořlaviny, odpady atd. V sortimentu společnosti nechybí záchytné vany z oceli i plastu, bezpečnostní skříně na nebezpečné látky, podlahové plošiny, sorbenty, regály, bezpečnostní sprchy, ale i skladovací kontejnery pro bezpečné a předpisové skladování většího množství nebezpečných látek uvnitř i vně stávajících budov. Celková nabídka již hotových produktů je završena nabídkou individuálních řešení přesně podle zadání a potřeb zákazníka a jejich následná realizace vychází z dlouholetých zkušeností společnosti. Všechny skladovací systémy od DENIOSu samozřejmě splňují legislativní požadavky na skladování nebezpečných chemických látek.
Skladování | 30. 10. 2020
Výrobce pneumatik Nexen Tire Europe si od března 2021 od developerské společnosti CTP pronajme skladovací halu ctParku Žatec. ČTK o tom informovala za firmu CTP Marcela Fialková. Na ploše 12.000 metrů čtverečních vznikne centrální distribuční sklad pro zásobování celého evropského trhu pneumatikami pro osobní i užitková vozidla.
Skladování | 26. 10. 2020
Vysokozdvižný vozík (VZV) je pro mnoho firem pomocníkem, bez něhož se neobejdou. Při jeho výběru je důležité ekonomické, ale i ekologické hledisko. Nejoblíbenějším pohonem je stále diesel, roste však poptávka po VZV poháněných LPG, respektive zkapalněným propanem. Podle odborníků se vzhledem ke zvýšeným požadavkům na hygienu práce hojně prosazují také VZV na elektřinu, avšak LPG pohon zůstává díky minimu produkovaných spalin univerzálním řešením pro provoz ve venkovním i vnitřním prostoru. Jaké jsou výhody manipulační techniky poháněné propanem?
Skladování | 20. 10. 2020
Věděli jste, že množství odpadu jen z balících materiálů se v Česku pohybuje v řádech sta tisíc tun za rok? Technologická společnost 3M se snaží přicházet s řešeními, která množství odpadu jednoduše snižují. Tyto malé, ale přeci významné kroky odlehčují naši planetu od zbytečného odpadu a přispívají ke zmírnění klimatické změny.
Obaly | 14. 10. 2020
Jak logistické firmy reagují na stále kratší čas dodání? Vidí automatizaci jako nutnost, nebo navazující investice spíše odkládají? Na to vše přináší odpověď nová studie Trendy v české logistice mapující témata, která aktuálně formují trh logistiky v České republice. Výzkum realizoval spolek SKLAD ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos. Na otázky související s aktuálním stavem odvětví odpovídalo 123 manažerů logistiky z maloobchodních a velkoobchodních firem, z oblasti e-commerce, automotive a výroby. V rámci dotazníkového šetření i během hloubkových rozhovorů se experti podělili o postřehy týkající se současných a plánovaných investic, budoucích strategií i dopadů pandemie covid-19. Výzkum se uskutečnil v době od března do července 2020.
Skladování | 13. 10. 2020

   Další články >>