Společnost GEFCO, přední světový poskytovatel multimodálních řešení dodavatelského řetězce, podepsala smlouvu s firmou Airbus, globálním lídrem leteckého průmyslu. GEFCO pro Airbus zajistí přechod k čistšímu, ekologičtějšímu dodavatelskému řetězci. Postupnými kroky nahradí jednorázové obaly speciálními recyklovatelnými kontejnery pro opakované použití. Podpisem smlouvy se oba subjekty zavazují plnit nejpřísnější ekologické normy a současně zvýšit efektivitu leteckých nákladních přeprav.
Obaly | 22. 11. 2019
Společnost Emirates Flight Catering (EKFC), jeden z největších poskytovatelů stravovacích služeb na světě, představila nové obalové řešení pro další snížení plýtvání v rámci svých cateringových služeb. Společnost nahradila kartonové obaly opakovaně použitelnými přepravkami, které bude využívat na uskladnění a přepravu v průměru 100 000 porcí jídla denně podávaného na palubách letadel. Touto nejnovější ekologickou iniciativou ušetří EKFC 750 tun kartonového odpadu ročně, což odpovídá 260 000 metrů čtverečních lesa.
Obaly | 04. 11. 2019
Projekt RepeteBox přichází s nápadem, jak výrazně snížit množství obalového materiálu, používaného při distribuci zboží z e-shopů zákazníkům. RepeteBoxy se vyrábějí v chráněných dílnách z nepotřebné z PVC plachtoviny, která částečně pochází také z vyřazených reklamních bannerů a na rozdíl od jednorázových obalů lzetyto velmi odolné obálky používat opakovaně – třeba i stokrát. Projekt RepeteBox získal 2. místo v regionálním kole soutěže pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy ve Zlínském kraji.
Obaly | 23. 08. 2019
Gebrüder Weiss používá k řízení svých skladových procesů nový globální „orange Warehouse Management System“. Díky němu bude možné pracovat s komplexními informacemi, optimalizovat procesy, využít variabilních procesních modelů pro jednotlivé oblasti především nabídnout zákazníkům ještě vyšší flexibilitu a úroveň nabízených služeb.
Skladování | 02. 07. 2019
Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě na Uherskohradišťsku uvedla do zkušebního provozu nový automatický regálový zakladač pro ocelové tažené tyče. Jeho vybudování přišlo na 100 milionů korun. Umožní firmě zvýšení kapacity skladování, rychlost odbavování kamionů a je přínosem i pro bezpečnost práce, řekl novinářům vedoucí provozu tažírny Petr Lapčík.
Skladování | 31. 05. 2019
Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, oznámil že společnost Siemens Industrial Turbomachinery dosáhla snížení produkčního času o 20% díky nasazení lokačního sytému, který pomáhá ihned lokalizovat konkrétní z 2,000 komponentů ve výrobní hale o velikosti necelých dvou hektarů.
Skladování | 14. 05. 2019
Základní filozofií každého dobře fungujícího skladu je efektivní provoz a skvěle zvládnutá logistika. A aby všechno ve skladu fungovalo jako dobře seřízený stroj, je nutné, aby manipulace se zbožím a jeho přesuny z místa na místo probíhaly bez zbytečné námahy, prostojů a komplikací. Řešením jsou kola a kolečka v kombinaci s důmyslnou manipulační technikou. Pokud chcete dát věci ve skladu do pohybu, poraďte se s experty na efektivní manipulaci ve skladu ze společnosti KAISER+KRAFT, která je jedním z předních zásilkových B2B obchodů s profesionálním vybavením pro provoz, sklad a kancelář.
Skladování | 02. 04. 2019
Letošní, v pořadí již 26. ročník mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY, představí jako tradičně moderní a atraktivní expozice českých a zahraničních firem z oboru reklamní komunikace a využití tisku. Vše se uskuteční pod jednou střechou výstaviště PVA EXPO PRAHA od 9. do 11. dubna 2019.
Obaly | 22. 03. 2019
Jedním z hlavních problémů v chladném prostředí je udržení správné teploty pro výrobky skladované uvnitř. Toto by mělo být provedeno bez ohrožení správného fungování vysokozdvižného vozíku. Dalšími problémy mohou být optimalizace kapacity baterie, ztráty prostoru a problémy způsobené kondenzací. Chcete-li tyto nedostatky vyřešit, uvádíme několik tipů, jak optimalizovat vaše operace.
Skladování | 20. 03. 2019
Potřebujete vytvořit oddělený pracovní prostor uprostřed skladu či výrobní haly? Se systémy pro oddělování prostoru od KAISER+KRAFT to není žádný problém. Tyto variabilní stavebnicové systémy umožňují snadno a rychle vytvořit nový prostor na míru.
Skladování | 21. 02. 2019
Společnost Linde Material Handling představila nový modul svého systému „connect“ pro monitorování pohybu flotil manipulačních vozíků. Digitální aplikace „Mapování pohybu vozíků“ využívá nové technologie pro lepší přehled o provozu manipulační techniky. S její pomocí je snadněji identifikována aktuální poloha vozíku, a je tedy velkým přínosem pro správu flotily.
Skladování | 15. 02. 2019

   Další články >>