Bridgestone představuje inovativní technologii lehkých pneumatik Enliten, která přináší bezkonkurenční snížení spotřeby surovin a valivého odporu, čímž přispívá ke snížení emisí CO2 vozidla při zachování životnosti standardní pneumatiky z prvovýbavy. Pneumatiky s technologií Enliten vylepšují také ovladatelnost a stabilitu vozidla a poskytují ještě větší potěšení z jízdy. Nové pneumatiky jsou tak přínosem pro výrobce automobilů, řidiče i životní prostředí.
Doprava | 20. 06. 2019
Společnost Lanex z Bolatic na Opavsku, která vyrábí lana a produkty z technického textilu, vyvinula nový typ lana určeného pro námořní dopravu. Lano z polyetylenu je výjimečné svou pevností, která je osmkrát vyšší než u stejně vážícího ocelového lana. Lana, které bude sloužit ke kotvení námořních lodí, chce firma zpočátku prodat ročně 150 tun. ČTK to řekl ředitel Lanexu Martin Václavek.
Doprava | 04. 06. 2019
Elektrickými paletovými vozíky Toyota BT Levio a zakladači BT Staxio W (modely LWE140-250 a SWE080L-200D) společnost Toyota Material Handling Europe neustále zvyšuje hodnoty společnosti Toyota Kaizen. Tyto kompaktní a všestranné paletové vozíky jsou nyní vylepšené a doplněny o řadu funkcí.
Skladování | 04. 02. 2019
Společnost P3 se jako jeden z prvních evropských průmyslových developerů aktivně účastní výzvy OSN Global Compact, největší světové iniciativy zaměřené na udržitelnost podnikání.
Logistika | 08. 12. 2017
Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí ještě vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky svému kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.
Logistika | 28. 02. 2017
Do konce března mohou obce a kraje využít dotace Ministerstva životního prostředí na auta s ekologickým pohonem. O dotaci zatím požádaly téměř dvě desítky obcí. Podle průzkumu MŽP mají obce největší zájem o úsporná elektrická auta a plug-in hybridní vozy. Zkušenosti z dotací pro obce a kraje chce ministerstvo využít v případném dotačním programu na elektromobily pro občany.
Logistika | 14. 02. 2017
Automatizace opakujících se operací nejen zlepšuje interní procesy, ale také zvyšuje produktivitu a nákladovou efektivitu. Nový bezpečný a přesný automatický vozík Autopilot TAE050 od společnosti Toyota Material Handling zjednodušuje, standardizuje a optimalizuje manipulaci s náklady zejména ve výrobě, e-shopech nebo zdravotnických zařízeních. Pozdvihne interní tok zboží v provozu, sníží náklady na pracovní sílu a na škody způsobené kolizemi. Instalace tohoto velmi ekonomického řešení je snadná a časově velmi nenáročná.
Logistika | 16. 12. 2016
Firma Wanzl nabízí vysokou kvalitu rollkontejnerů, jejich rychlé dodání, stohování či možnost zapojení do vláčku. Rollkontejnery mají nosnost 200 kilogramů, lze za sebe napojit až pět kusů a snadno se s nimi manipuluje.
Logistika | 16. 11. 2016
Ve Francii zůstává více než 20% dostupné kapacity nákladních automobilů nevyužito, přitom ve stejné chvíli se řada průmyslových podniků snaží najít partnery pro své objemově nižší přepravy. To byla myšlenka, která předcházela vzniku Click&Truck, první BtoB on-line aplikaci, která spojuje požadavky výrobců a dostupné kapacity přepravců v reálném čase. Sponzorem aplikace je FM Logistic.
Logistika | 06. 10. 2016
Korporace investují miliardy do trackovacích systémů a digitalizace pohybu, optimalizují procesy
Logistika | 29. 09. 2016
V roce 2014 začala Toyota Material Handling Rakousko pracovat se společností Aldi/Hofer na nové koncepci skladu s efektivním regálovým systémem, která by pomohla vyřešit problémy zákazníka s velkým nárůstem skladovaných položek a nedostatkem místa v jednom z logistických center v Rakousku.
Skladování | 15. 08. 2016

   Další články >>