Obrat mezinárodní skupiny společností v loňském roce dosáhl 370 milionů eur, což překonalo výsledky roku 2019 o 7,5%. V roce 2020 se společnost zaměřila na rozvoj projektové logistiky: otevřely se divize společnosti AsstrA Project Logistics v Londýně, Kotce a Houstonu. Nárůst nových klientů v oblasti projektu činil 37% a hrubý zisk se oproti roku 2019 zvýšil o 12%.
Logistika | 09. 04. 2021
Bridgestone spolupracuje se společností Microsoft na vývoji prvního monitorovacího systému na světě pro detekování poškození pneumatik v reálném čase. Poškození pneumatik představují vážný problém, protože stojí za 30 % všech dopravních nehod způsobených technickou poruchou.
Doprava | 02. 07. 2020
Extrémně odolná pneumatika Bridgestone Duravis R002, koncipovaná pro všechny druhy užitkových vozidel, poskytuje na mokru nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě. Potvrdily to testy organizace TÜV SÜD, která patří mezi nejrenomovanější nezávislé instituce v oblasti testování automobilů a jejich dílů.
Doprava | 12. 02. 2020
Bridgestone představuje inovativní technologii lehkých pneumatik Enliten, která přináší bezkonkurenční snížení spotřeby surovin a valivého odporu, čímž přispívá ke snížení emisí CO2 vozidla při zachování životnosti standardní pneumatiky z prvovýbavy. Pneumatiky s technologií Enliten vylepšují také ovladatelnost a stabilitu vozidla a poskytují ještě větší potěšení z jízdy. Nové pneumatiky jsou tak přínosem pro výrobce automobilů, řidiče i životní prostředí.
Doprava | 20. 06. 2019
Společnost Lanex z Bolatic na Opavsku, která vyrábí lana a produkty z technického textilu, vyvinula nový typ lana určeného pro námořní dopravu. Lano z polyetylenu je výjimečné svou pevností, která je osmkrát vyšší než u stejně vážícího ocelového lana. Lana, které bude sloužit ke kotvení námořních lodí, chce firma zpočátku prodat ročně 150 tun. ČTK to řekl ředitel Lanexu Martin Václavek.
Doprava | 04. 06. 2019
Elektrickými paletovými vozíky Toyota BT Levio a zakladači BT Staxio W (modely LWE140-250 a SWE080L-200D) společnost Toyota Material Handling Europe neustále zvyšuje hodnoty společnosti Toyota Kaizen. Tyto kompaktní a všestranné paletové vozíky jsou nyní vylepšené a doplněny o řadu funkcí.
Skladování | 04. 02. 2019
Společnost P3 se jako jeden z prvních evropských průmyslových developerů aktivně účastní výzvy OSN Global Compact, největší světové iniciativy zaměřené na udržitelnost podnikání.
Logistika | 08. 12. 2017
Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí ještě vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky svému kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.
Logistika | 28. 02. 2017
Do konce března mohou obce a kraje využít dotace Ministerstva životního prostředí na auta s ekologickým pohonem. O dotaci zatím požádaly téměř dvě desítky obcí. Podle průzkumu MŽP mají obce největší zájem o úsporná elektrická auta a plug-in hybridní vozy. Zkušenosti z dotací pro obce a kraje chce ministerstvo využít v případném dotačním programu na elektromobily pro občany.
Logistika | 14. 02. 2017
Automatizace opakujících se operací nejen zlepšuje interní procesy, ale také zvyšuje produktivitu a nákladovou efektivitu. Nový bezpečný a přesný automatický vozík Autopilot TAE050 od společnosti Toyota Material Handling zjednodušuje, standardizuje a optimalizuje manipulaci s náklady zejména ve výrobě, e-shopech nebo zdravotnických zařízeních. Pozdvihne interní tok zboží v provozu, sníží náklady na pracovní sílu a na škody způsobené kolizemi. Instalace tohoto velmi ekonomického řešení je snadná a časově velmi nenáročná.
Logistika | 16. 12. 2016
Firma Wanzl nabízí vysokou kvalitu rollkontejnerů, jejich rychlé dodání, stohování či možnost zapojení do vláčku. Rollkontejnery mají nosnost 200 kilogramů, lze za sebe napojit až pět kusů a snadno se s nimi manipuluje.
Logistika | 16. 11. 2016

   Další články >>