Výrobce elektromobilů Tesla je o krok blíže působení v Indii, tedy na pátém největším automobilovém trhu. Americká automobilka nyní v indickém městě Béngalúru, kde sídlí řada technologických firem, registrovala dvě společnosti: Tesla Motors India a Energy Private. Informovala o tom agentura Reuters.
Ostatní | 13. 01. 2021
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se podle odborů potýká s nedostatkem čipů, které jsou součástí mnoha zařízení v automobilech. Může to vést až k přerušení či omezení výroby některých modelů. Důvodem je pandemie koronaviru i růst poptávky, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Vyjádření Škody Auto ČTK zjišťuje.
Ostatní | 08. 01. 2021
Regionální železniční dopravu v elektrické trakci budou v Olomouckém kraji i po roce 2022 zajišťovat České dráhy, které dnes podepsaly desetiletou smlouvu s Olomouckým krajem. Kontrakt zahrnuje sedm tratí s elektrickou trakcí a jeho roční nákladová cena je bezmála 960 milionů korun. Součástí smlouvy je také trať mezi Olomoucí, Uničovem a Šumperkem, která je nyní modernizována. České dráhy v regionu nasadí 27 nových vlaků RegioPanter od konsorcia Škoda Transportation a Škoda Vagonka.
Ostatní | 07. 01. 2021
V Praze 5 by se v příštím roce měly dále rozšířit parkovací zóny, a to na sídliště Barrandov a následně na Žvahov, Zlíchov a do starých Hlubočep. Radní k tomu zadali zpracování podkladů. Zóny v Praze 5 se postupně rozšiřují od jejich zavedení v roce 2016, loni přibyla například oblast Farkáně, severní část Cibulky nebo Černý Vrch. Od 4. ledna by podle webových stránek Prahy 5 měly začít platit ve zbytku Cibulky a na sídlišti Podbělohorská.
Ostatní | 23. 12. 2020
Japonská automobilka Toyota kvůli logistickým problémům vyvolaným uzavřením hranic mezi Británií a Francií prodlouží vánoční odstávku výroby ve svých továrnách v obou zemích. Informuje o tom agentura Kjódó. Británie je v izolaci kvůli šíření nové mutace koronaviru.
Ostatní | 22. 12. 2020
Zavádění ochranných opatření ve vlacích a autobusech kvůli koronaviru dosud tuzemské dopravce stálo desítky milionů korun. Nejčastěji jde o pořízení dezinfekce, ochranných pomůcek a technologií pro čištění vozů i vzduchu. V opatřeních budou dopravci pokračovat i v příštím roce. Vyplývá to z ankety ČTK mezi dopravci.
Ostatní | 17. 12. 2020
Přední mezinárodní společnosti se pod záštitou Česko-německé obchodní a průmyslové komory společně zasazují o prosazování principů udržitelného rozvoje v podnikání. Jako #PartnersForSustainability minulý pátek při virtuální Best Practice Tour navštívili jejich zástupci partnerské firmy Hochtief, Vodafone a ING a navzájem si předali know-how a zkušenosti při řešení udržitelných témat. Nešlo přitom jen o velké cíle jako uhlíková neutralita, ale také o konkrétní technologické inovace nebo provoz kanceláří, který nezatěžuje životní prostředí.
Ostatní | 10. 12. 2020
Při stavbě mostů, přemisťování těžkých břemen nebo údržbě řečišť může být užitečným pomocníkem nový pontonový systém, který dnes absolvoval provozní zkoušku na Slapské přehradě. Společnost Česká lodní doprava na jeho vývoji spolupracovala s Českým vysokým učením technickým (ČVUT) v Praze.
Ostatní | 04. 12. 2020
Automobilka Škoda Auto začala dnes ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi sériově vyrábět elektrické SUV Enyaq iV. Investice do přestavby výrobní linky dosáhla 32 milionů eur (zhruba 837 milionů Kč), informovala ČTK automobilka Škoda Auto v tiskové zprávě.
Ostatní | 26. 11. 2020
Podíl firem, které investují do robotizace, automatizace a umělé inteligence, letos meziročně stoupl o 15 procentních bodů na 42 procent. Tyto firmy na investice do technologií takzvaného průmyslu 4.0 vyčleňují od pěti do 20 procent svých investičních rozpočtů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Svazu průmyslu a dopravy mezi 99 firmami, které dnes zveřejnil na on-line konferenci.
Ostatní | 25. 11. 2020
Audit u dvou tuzemských železničních dopravců Českých drah a Arrivy, který po letní sérii nehod provedl Drážní úřad, nezjistil systémová pochybení. Úřad to uvedl v tiskové zprávě. Kontroly se zaměřovaly na dodržování předpisů, mimo zůstaly pracovní podmínky zaměstnanců. V létě se na české železnici stalo několik fatálních nehod.
Ostatní | 25. 11. 2020

   Další články >>