Rozhodnutí německého nejvyššího soudu o odškodnění majitelů vozů VW dotčených manipulacemi s emisemi se českých zákazníků netýká. Soudní řízení o případnou náhradu škody budou v Česku a dalších zemích dále pokračovat. ČTK to řekl mediální zástupce zastoupení VW v ČR Jan Klíma.
Ostatní | 26. 05. 2020
Ceny nových osobních aut letos vzrostou až o deset procent. Od začátku roku již cenová hladina u jednotlivých značek stoupla o tři až sedm procent a dál poroste. Mohou za to náklady na vývoj nízkoemisních technologií a budoucí penále za nedodržení emisních limitů i oslabení koruny vůči euru. Vyplývá to z informací jednotlivých značek.
Ostatní | 22. 05. 2020
Dopravní firma ČSAD Tišnov se po ztrátovém hospodaření v roce 2018 loni vrátila k zisku. Při mírně klesajících tržbách na 539 milionů vykázala zisk 6,4 milionu korun. O rok dříve byla ve ztrátě téměř pět milionů, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Zásadní pro ziskové hospodaření byla pravidelná autobusová doprava pro Jihomoravský kraj a také obchodní činnost.
Ostatní | 21. 05. 2020
Správa železnic letos bude hospodařit s rozpočtem 46,9 miliardy korun. Rozpočet zahrnuje i navýšení o 3,5 miliardy, které nedávno schválila vláda. Jde o druhou nejvyšší částku v historii Správy železnic. Peníze navíc organizace využije na opravy a údržbu tratí a výpravních budov. Informovala o tom Správa železnic. Loni organizace hospodařila s rozpočtem skoro 44 miliard korun.
Ostatní | 20. 05. 2020
Dopravní skupina Leo Express zaznamenala v loňském roce zisk 150 milionů Kč, stejně jako předloni tak vykázala kladné hospodaření. Obrat jí vzrostl zhruba o čtvrtinu na téměř 1,1 miliardy korun. ČTK to sdělil předseda představenstva Leo Expressu Leoš Novotný starší. Vlaky a autobusy Leo Expressu loni cestovalo 2,4 milionu cestujících, meziročně jich tak bylo o třetinu více. Nyní dopravce, stejně jako ostatní dopravci, eviduje kvůli koronavirové krizi vysoké ztráty.
Ostatní | 19. 05. 2020
Správa železnic (SŽ) v úseku Hájek - Dalovice na Karlovarsku zahájila opravu a sanaci části železničního náspu. Na trati mezi Karlovými Vary a Ostrovem proto začala dlouhodobá výluka, která umožní odtěžení náspu a vybudování nového kolejiště a trakčního vedení. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí SŽ Marek Illiaš. Tento úsek trati postihl před dvěma lety masivní sesuv půdy. SŽ zde investuje více než miliardu korun.
Ostatní | 18. 05. 2020
České firmy podnikající v železničním průmyslu loni zaznamenaly obrat 76 miliard korun, což je meziročně asi o dvě miliardy méně. Více než polovinu tvořil export do zahraničí, který se snížil zhruba o miliardu na 41 miliard korun. Informovala o tom dnes Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI). V ní je sdruženo 38 firem, které loni zaměstnávaly 19.726 lidí.
Ostatní | 15. 05. 2020
Propad turismu a služeb v prvním čtvrtletí podle analytiků, které ČTK oslovila, zasáhl nejvíce Prahu a kraje závislé na zahraničních hostech. Do českých hromadných ubytovacích zařízení přijelo 3,1 milionu lidí, meziročně o 22,2 procenta méně. Tržby poskytovatelů služeb klesly o 3,5 procenta. Výsledky analytiky nepřekvapily, epidemie se podle nich ale naplno projeví až v číslech za druhé čtvrtletí.
Ostatní | 12. 05. 2020
Plzeňská Škoda Transportation poslala do Trnavy první dokončené čelní vozy jednopodlažních elektrických jednotek pro Železniční společnost Slovensko. Čelní vozy umožňují ovládání celé jednotky. Ve firmě ŽOS Trnava na ně čekají připravené vložené vozy, spojí se, oživí a odzkouší. Státní dopravce si objednal 25 nových elektrických jednotek. ČTK to řekl mluvčí strojírenské skupiny Michal Tobrman. Koronavirová pandemie dodávky nezpožďuje.
Ostatní | 11. 05. 2020
Německé automobilky, kterým kvůli koronaviru prudce klesl odbyt, se stále hlasitěji dožadují státní podpory na nákup nových aut. Požadavky klíčového sektoru německé ekonomiky, jehož pověst značně poznamenal skandál s manipulováním emisí, sice nacházejí pochopení u řady německých politiků, mají ale i mnoho odpůrců. O možných cestách z krize způsobené pandemií se zástupci automobilek jedná kancléřka Angela Merkelová.
Ostatní | 06. 05. 2020
Správa železnic podruhé vypsala tendr na zpracování dokumentace k územnímu rozhodnutí pro první vysokorychlostní úsek z Prahy Běchovic do Poříčan. Odhadovaná cena je 240,5 milionu korun. Informovala o tom Správa železnic. Dokumentace by měla být hotová do 14 měsíců od podpisu smlouvy s vítězem soutěže.
Ostatní | 05. 05. 2020

   Další články >>