V dílnách nebo výrobnách je biologické čištění nástrojů a kovových dílů nejlepší alternativou k běžným studeným čističům. Ty jsou silně cítit a obsahují nebezpečné látky, které bývají zdravotně i ekologicky závadné. Společnost MEWA zde jako poskytovatel služeb nabízí ideální řešení v podobě mnohostranně využitelných mycích stolů MEWA Bio-Circle.
Ostatní | 13. 08. 2021
Švýcarská strojírenská společnost ABB kupuje skupinu ASTI Mobile Robotics Group, předního světového výrobce autonomních mobilních robotů (AMR). ABB o tom dnes informovala na svém webu. Smlouvu firmy podepsaly v pondělí a očekává se, že akvizice bude uzavřena ještě v létě. Obě strany se rozhodly nezveřejňovat žádné podrobností týkající se ceny.
Ostatní | 22. 07. 2021
Požadavky na hygienu a čistotu získaly během koronavirové krize nový rozměr také v průmyslových podnicích nebo u řemeslníků. Odklon od jednorázových výrobků se ale projevoval již před pandemií. Stále větší podporu si získávají systémy opakovaného využívání a oběhové hospodářství. To znamená výrobky s dlouhou životností, energetická účinnost, optimalizace spotřeby vody, používání ekologicky šetrných pracích a čistících prostředků a krátké lokální dodavatelské řetězce. Tyto myšlenky rozvíjí poskytovatel textilních služeb MEWA se svým servisem čisticích utěrek již více než 100 let.
Ostatní | 22. 06. 2021
Firma Heyco Werk ČR, která v Písku vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl, měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 293,1 milionu korun. Meziročně stouply o pět procent. Provozní zisk zvýšila o 12 procent na 45,5 milionu. Zisk po zdanění loni klesl o 18 procent na 27,8 milionu. Koncem loňského roku dokončila firma čtvrtou halu. Vyplývá to z výroční zprávy.
Ostatní | 15. 06. 2021
České domácnosti využívají k financování nových aut operativní leasing stále častěji. Zatímco předloni činil jeho podíl na financování nových vozů jen 10 %, loni už narostl na 28,2 %. Vyplývá to z výročních zpráv České leasingové a finanční asociace. Podle společnosti Arval, která operativní leasing v Česku poskytuje, mění tuzemští řidiči v důsledku probíhající pandemie své nákupní chování. Češi za nový vůz nechtějí utratit své úspory nebo se dlouhodobě zavazovat finančním společnostem. Operativní leasing dokáže v současné době při několikaletém využívání osobního auta ušetřit desítky tisíc korun ve srovnání s pořízením do osobního vlastnictví formou nákupu za vlastní prostředky nebo pomocí úvěru.
Ostatní | 24. 05. 2021
Skupina GasNet úspěšně zprovoznila v České republice už svou druhou mobilní veřejnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn (LNG). Samoobslužná čerpací stanice se nachází v Kosmonosech u Mladé Boleslavi, v bezprostřední blízkosti dálnice D10 a hlavního závodu ŠKODA AUTO. Řidičům nákladních vozů na LNG je tato moderní a ekologická technologie k dispozici non-stop. Bezproblémově zde natankují všechny značky nákladních aut s pohonem na LNG.
Ostatní | 19. 05. 2021
Globální růst kapacity obnovitelných zdrojů energie po loňském prudkém růstu v letošním roce zpomalí, protože vyprší platnost vládních programů podpory. Developeři plánují postavit téměř 270 gigawattů nové kapacity pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, což proti loňsku představuje pokles o tři procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Ke splnění klimatických cílů je potřeba, aby byl růst vyšší.
Ostatní | 12. 05. 2021
Dánská společnost A.P. Moller-Maersk, která je světově největším kontejnerovým přepravcem po moři, má díky růstu zájmu o nákladní dopravu za čtvrtletí rekordní čistý zisk 2,7 miliardy dolarů (580,5 miliardy Kč). To je meziročně třináctkrát více a téměř stejně jako za celý loňský rok poznamenaný pandemií. Firma se sídlem v Kodani to uvedla ve svém dnešním sdělení a dodala, že očekává stejně silnou poptávku po celý letošní rok.
Ostatní | 07. 05. 2021
Plavební provoz na Slapské přehradě bude letos v červenci a srpnu výjimečně omezený. Kvůli očekávanému velkému počtu rekreantů a potřebě chránit koupající i menší plavidla rozhodla Státní plavební správa o zavedení takzvaného výtlačného režimu plavby na polovině vodní plochy. Znamená to, že motorové lodě budou muset na vybraném úseku výrazně zpomalit a nesmějí klouzat po hladině, sdělil ČTK mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.
Ostatní | 28. 04. 2021
Výrobce plastových produktů RS Kunststoff GmbH je nyní stoprocentní dceřinou společností skupiny MEWA. Oba podniky spojuje více než 20 let úspěšné obchodní spolupráce. Specialisté sídlící v německém Hanau se věnují technologii vstřikování plastů a vyrábí například naše bezpečnostní kontejnery Safety Container SaCon. Ty představují nedílnou součást systému služeb MEWA a RS Kunststoff GmbH jich pro společnost MEWA vyrobí každý rok 100 000 kusů. Ve vzduchotěsně uzavíratelných bezpečnostních kontejnerech se po celé Evropě přepravují a skladují naše čisticí utěrky se systémem opětovného využití.
Ostatní | 23. 04. 2021
Před dvěma lety zahájila korejská továrna Nexen Tire v průmyslové zóně u Žatce zkušební provoz. Od té doby se tu vyrobilo pět a půl milionu pneumatik. Obavy z poklese prodeje v době pandemie se nenaplnily, poptávka se zvyšuje. ČTK to řekl mluvčí společnosti Ivan Dzido.
Ostatní | 20. 04. 2021

   Další články >>