Výroba osobních aut za tři čtvrtletí meziročně klesla o 24,3 procenta na 808.279 vozů. V září byla díky postupnému oživování poptávky nižší jen o 4,5 procenta, když automobilky vyrobily 119.722 aut. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.
Ostatní | 23. 10. 2020
Automobilky ve Spojených státech se připravují na zpřísňování emisních pravidel a na státní podporu využívání elektromobilů v případě, že v listopadových prezidentských volbách zvítězí kandidát Demokratické strany Joe Biden. Informovala o tom agentura Reuters.
Ostatní | 23. 10. 2020
Automobilka Toyota začne příští rok v Česku nabízet svůj první sériový vůz na vodík Mirai. Prodej chce spustit po otevření prvních vodíkových čerpacích stanic, které plánuje Benzina v první polovině roku. Toyota to uvedla na svém webu.
Ostatní | 22. 10. 2020
Výrobce nákladních automobilů Traton, který patří do německého koncernu Volkswagen, se v zásadě dohodl na převzetí amerického konkurenta Navistar. Oznámila to dnes firma. Traton již v Navistaru vlastní téměř 17procentní podíl. Za převzetí zbývajících akcií amerického podniku podle dohody zaplatí zhruba 3,7 miliardy dolarů (téměř 86 miliard Kč).
Ostatní | 20. 10. 2020
Stát zřejmě promine Správě železnic další část dlouhodobého dluhu, za letošní rok půjde o částku 583,8 milionu korun. V pondělí návrh ministerstva dopravy, který má ČTK k dispozici, projedná vláda. Správě zbyly vůči státu závazky po transformaci bývalé společné organizace Českých drah. Podobnou účetní operaci, která má spíše formální charakter a nemá na financování železniční organizace vliv, schvaluje vláda každoročně.
Ostatní | 19. 10. 2020
Výrobce autobusů Iveco Czech Republic vloni vytvořil zisk po zdanění 2,746 miliardy korun. Výsledek je o 658 milionů korun lepší než v roce 2018. Roční tržby dosáhly 24,172 miliardy korun, což představuje meziroční zvýšení o pět procent. Firma to uvádí v dokumentech zveřejněných na svém webu.
Ostatní | 08. 10. 2020
Stát rozdělí mezi železniční dopravce přes 400 milionů korun. Kompenzace by měly pokrýt ztráty z tržeb, které dopravci utrpěli během jarního nouzového stavu. Budou se však týkat pouze dopravy objednávané státem, mimo zůstane regionální i komerční doprava. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Ministerstvo připravuje také podporu pro zájezdové dopravce.
Ostatní | 02. 10. 2020
Stavbaři vyzkoušeli k rekonstrukci levé odpočívky dálnice D52 u Rajhradu na Brněnsku technologii Whitetopping. Spočívá v opravě silnice pomocí tenké betonové vrstvy, kdy se po částečném odfrézování využívá stávající asfaltová vrstva společně s novou betonovou vrstvou. Tato technologie byla v České republice využita vůbec poprvé, uvedla v tiskové zprávě za firmu Skanska Petra Havrlantová.
Ostatní | 24. 09. 2020
Autobusová společnost Vydos Bus, která provozuje linky na jižní Moravě a také městské linky ve Vyškově, se po třech letech ztrátového hospodaření loni dostala do zisku. Loňský zisk činil 8,8 milionu korun po ztrátě 6,9 milionu o rok dřív. Obrat firmě meziročně vzrostl o více než 20 milionů na 234,2 milionu korun, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.
Ostatní | 21. 09. 2020
Vozové parky českých firem tvoří i nadále převážně auta na naftu a benzín. Využívání alternativních pohonů je v tuzemsku hluboko pod průměrem EU. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory 2020 společnosti Arval, předního poskytovatele operativního leasingu, má jen 14 % českých firem ve svém vozovém parku alespoň jeden typ vozidel s alternativními technologiemi. Evropský průměr přitom činí 34 % a Česko tak zaostává i za Tureckem a Ruskem, kde je tento podíl pohonů dvojnásobný, respektive o polovinu vyšší.
Ostatní | 18. 09. 2020
České dráhy zveřejní výsledky za uplynulé první pololetí letošního roku. Do výsledků se poprvé projeví jarní koronavirová krize a s ní spojený pokles tržeb až o 90 procent. Na jaře podnik odhadoval snížení příjmů o zhruba 2,5 miliardy korun. Dráhy tak po letech zisků nyní skončí téměř jistě v hluboké ztrátě. V loňském roce České dráhy hospodařily se ziskem 1,3 miliardy korun.
Ostatní | 10. 09. 2020

   Další články >>