Před dvěma lety zahájila korejská továrna Nexen Tire v průmyslové zóně u Žatce zkušební provoz. Od té doby se tu vyrobilo pět a půl milionu pneumatik. Obavy z poklese prodeje v době pandemie se nenaplnily, poptávka se zvyšuje. ČTK to řekl mluvčí společnosti Ivan Dzido.
Ostatní | 20. 04. 2021
Emise skleníkových plynů spadající pod evropský systém obchodování s emisními povolenkami (ETS) se loni snížily o 13,3 procenta. Z toho emise leteckého sektoru klesly o téměř dvě třetiny. Uvedla to dnes Evropská komise (EK). Prostřednictvím ETS je v současnosti regulováno zhruba 40 procent produkce skleníkových plynu v EU.
Ostatní | 19. 04. 2021
Cestovnímu ruchu by podle státní agentury CzechTourism prospěl jasný plán rozvolňování, a tedy zpřístupňování ubytovacích služeb či památek, aby se návštěvnost nekoncentrovala pouze v hlavní sezoně. Agentura má připraveny podpůrné aktivity pro turismus, které spustí, jakmile stávající opatření pominou. Na tiskové konferenci to řekl ředitel CzechTourism Jan Herget.
Ostatní | 15. 04. 2021
Meziroční inflace zůstane i v dalších měsících a zřejmě i po zbytek roku nad dvěma procenty. V nejbližších měsících bude inflaci nadále ovlivňovat zdražování pohonných hmot a později v roce pak i ekonomické oživení. Nicméně inflace nebude problém české ekonomiky a centrální banka tak nemusí spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. Vyplývá to z vyjádření analytiků k výsledkům březnové inflace.
Ostatní | 14. 04. 2021
Evropská unie stanovila prozatímní cla v rozmezí 19,3 procenta až 46,7 procenta na hliníkové ploché válcované výrobky z Číny. Předběžné vyšetřování totiž ukázalo, že se v unijních zemích prodávají za uměle nízkou cenu. Vyplývá to ze sdělení v Úředním věstníku EU. Cla vstupují v platnost od úterý (12.4.2021).
Ostatní | 13. 04. 2021
V Česku roste počet ojetých vozů, u kterých nový majitel nezajistil v technickém průkazu vlastnický převod. Za auto je tak stále odpovědný původní vlastník, po kterém mohou například úřady vymáhat pokuty. Takových aut jsou minimálně stovky. Vyplývá to z informací autobazarů.
Ostatní | 06. 04. 2021
Delší blokáda Suezského průplavu by mohla ovlivnit deset až 15 procent světové kontejnerové dopravy, odhadují analytici společnosti Moody's. Kontejnerová loď Ever Given o délce čtyř fotbalových hřišť a váze 220.000 tun v úterý v této vodní cestě uvázla a zatarasila ji. Její vyproštění by podle odborníků mohlo za špatného počasí trvat i několik týdnů. Nejvíce blokáda zasáhne evropský zpracovatelský a automobilový průmysl, myslí si analytici.
Ostatní | 29. 03. 2021
Firma Valeo uzavřela se Středočeským krajem smlouvu o pronájmu pozemků v Milovicích na Nymbursku na dalších 20 let. Vybuduje na nich polygon pro autonomní (samořízená) auta a asistenční systémy. Hodnota plánované investice na bývalém letišti přesáhne 100 milionů korun, nová smlouva začne platit od kolaudačního rozhodnutí, nejpozději od 1. září 2024, informoval ČTK za Valeo Gábor Iffland.
Ostatní | 01. 03. 2021
Omezení cestování Čechů do Zanzibaru se jen v případě CK Čedok týká zhruba 300 klientů. Vzniklá škoda činí deset milionů korun, vláda podle cestovní kanceláře nemluví o náhradách. Kompenzace vládní představitelé řeší napříč obory, ale CK ignorují. Nepodílí se ani na organizaci testování v zahraničí, přitom ale před návratem do ČR test vyžaduje. ČTK to řekla mluvčí Čedoku Eva Němečková.
Ostatní | 26. 02. 2021
Švédsko se stane dvacátou zemí, kde budou jezdit lokomotivy společnosti CZ Loko z České Třebové. Jednu lokomotivu dodá do této skandinávské země ještě letos. Následně by měla být v provozu také v Norsku, uvedla firma v tiskové zprávě.
Ostatní | 25. 02. 2021
Vesmírná společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska minulý týden získala od investorů dodatečný kapitál v objemu 850 milionů dolarů (přes 18 miliard Kč). Informoval o tom server televize CNBC s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.
Ostatní | 19. 02. 2021

   Další články >>