Mzdy zaměstnanců Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se příští rok zvýší o 4,5 procenta. Zvýší se také odměny a příplatky pracovníků. Počítá s tím kolektivní smlouva, na které se organizace dohodla s odbory, informovala správa železnic. Firma musela o nové podnikové kolektivní smlouvě jednat s celkem devíti odborovými subjekty. V SŽDC pracuje okolo 17.000 lidí.
Ostatní | 09. 12. 2019
Téměř čtvrtina aut, u kterých bylo při policejních kontrolách provedeno měření emisí, nesplnila stanovené limity. Nejčastějšími prohřešky byl špatný stav výfuku nebo kouřivost motoru kvůli špatné údržbě. Ukázaly to pilotní kontroly mobilního měření, jejichž výsledky společně představili ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Kvůli špatnému stavu vozidel jsou zejména ve větších městech často překračovány limity znečištění ovzduší.
Ostatní | 06. 12. 2019
Společnost Lime letos odstartovala ve spolupráci s BESIPem a Policií ČR dlouhodobou edukativní kampaň zaměřenou na bezpečnost uživatelů koloběžek i všech ostatních účastníků silničního provozu. Kampaň zahrnovala outdoorové edukativní akce, osvětu samotných uživatelů v provozu i distribuci edukativních materiálů a samolepek. Lime spolupracuje s klíčovými subjekty z oblasti bezpečnosti silničního provozu dlouhodobě a již nyní jsou plánovány další akce pro příští rok.
Ostatní | 05. 12. 2019
Dnešní (5.12.) plánovaná generální stávka ve Francii by mohla ochromit celou zemi. Na neomezenou dobu hodlají přerušit práci zaměstnanci pařížského dopravního podniku RATP, železnic, dopravců v kamionové dopravě i v letecké společnosti Air France. Své síly spojilo několik odborových svazů kvůli chystané a mimořádně nepopulární důchodové reformě. Regionální železniční doprava by mohla být narušena už od včerejšího večera, uvedla agentura DPA. Kvůli stávce u Air France byl zrušen i jeden ze tří čtvrtečních zpátečních letů mezi Prahou a Paříží.
Ostatní | 05. 12. 2019
Společnost Bridgestone Americas, Inc. (Bridgestone) začala jako první ve svém oboru využívat ve velkém měřítku recyklované saze při výrobě pneumatik, a to v rámci dlouhodobého partnerství se společností Delta-Energy Group, LLC, která je lídrem na trhu recyklace materiálů z použitých pneumatik.
Ostatní | 03. 12. 2019
Příprava velkých dopravních staveb by se měla zkrátit ze současných až 13 let zhruba o třetinu. Měla by tomu pomoci novela tzv. liniového zákona, jejíž návrh dnes schválila vláda. Kabinet o tom informoval na twitteru. Novela by měla výrazně zjednodušit povolovací procesy, jež často začátky staveb zdržují. Letos stát zprovozní celkem 34 kilometrů nových dálnic, loni to byly čtyři kilometry.
Ostatní | 27. 11. 2019
Státní podnik Cendis bude v příštích letech dále poskytovat poradenské a informační služby pro ministerstvo dopravy. Hodnota smlouvy, která by měla být uzavřena na dobu neurčitou, je 290 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, se kterým se seznámí vláda. Cendis poskytuje státu IT a komunikační služby dopravně-správních agend. Na starosti má například také vývoj softwaru pro jednotné jízdenky.
Ostatní | 25. 11. 2019
Výrobce luxusních vozů Mercedes propustí zhruba 1000 lidí, aby do roku 2022 uspořil přes miliardu eur (25,6 miliardy Kč). Oznámilto majitel této značky, německá společnost Daimler. Firma tak potvrdila dřívější informace médií. Převážná většina rušených pozic se týká managementu. Firma krok zdůvodňuje potřebou vysokých investic kvůli novým přísnějším emisním limitům.
Ostatní | 15. 11. 2019
Česká společnosti TPC Industry vyrábí elektrické vozy určené k použití u technických služeb měst a obcí. Vozy se vyrábí ve Vrbičanech na Litoměřicku, až na motor si všechny díly vyrábí firma sama. S výrobou vozu City II začala firma na jaře, dosud dokončila čtyři. Cena auta se pohybuje kolem jednoho milionu korun, řekla ČTK na autosalonu v Lysé nad Labem obchodní manažerka Kateřina Aurová.
Ostatní | 12. 11. 2019
Jihočeský kraj uzavřel s Českými drahami novou desetiletou smlouvu na obsluhu 14 železničních tratí. Kraj za to dopravci zaplatí přibližně sedm miliard korun. Smlouva začne platit 15. prosince a České dráhy (ČD) na jejím základě investují do modernizace vlaků v Jihočeském kraji 1,8 miliardy korun. Novinářům to v Táboře řekli zástupci ČD a Jihočeského kraje.
Ostatní | 11. 11. 2019
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila instalaci vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS na úseku z Českého Brodu do Prahy Uhříněvsi. Systém, jehož stavbu zajistí AŽD Praha, by měl začít fungovat za rok a bude stát 327 milionů Kč bez DPH. Zástupci SŽDC a zhotovitele to oznámili na tiskové konferenci. Instalace systému bude následně pokračovat i na dalších tratích v Praze a okolí. ETCS umožňuje převzít kontrolu nad vlakem ze vzdáleného pracoviště, například výpravčím.
Ostatní | 06. 11. 2019

   Další články >>