Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci ověřování jízd pomocí PINu a řidiči i pasažéři se tak před jízdou v aplikaci jednoduše ujistí, že se jejich bezpečnostní kódy shodují a na cestu skutečně mají vyrazit spolu.
Ostatní | 07. 08. 2020
České dráhy rozdělily ze své nadace 400.000 korun zaměstnancům, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u Perninku a u Českého Brodu. Jde o první příspěvek z nově založeného fondu. Informovaly o tom dráhy v tiskové zprávě. Vlastní sbírku pro zraněné kolegy uspořádali v minulých týdnech i samotní zaměstnanci.
Ostatní | 07. 08. 2020
Město Náchod zahájí modernizaci dopravního hřiště výstavbou provozní budovy za 22,6 milionu korun včetně technické a dopravní infrastruktury. Dodavatelem stavby v městské části Běloves je firma Průmstav Náchod. Demoliční práce v místě budoucího objektu už začaly, hotovo má být v srpnu 2021. ČTK to sdělili zástupci radnice. Po přestavbě mostu přes řeku Metuji v části Běloves za více než 32 milionů korun půjde o druhou letošní největší investici města.
Ostatní | 07. 08. 2020
Zahájením prací na první etapě modernizace a elektrifikace trati z Brna do Zastávky u Brna se zabývá Drážní úřad. Informaci serveru Zdopravy ČTK potvrdil mluvčí úřadu Martin Novák. Důvodem je možné zahájení prací před tím, že začalo platit stavební povolení.
Ostatní | 30. 07. 2020
Zhruba 150 milionů korun dostal letos Liberecký kraj ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy silnic nižších tříd. Je to jen o málo víc než z fondu získával v minulých pěti letech, kdy se dotace pohybovala kolem 140 milionů korun. Rozhodně to nemůže kompenzovat propad daňových příjmů spojený s koronavirovou pandemií, ten už dosáhl 268,685 milionu korun, řekl dnes novinářům liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Peníze ze SFDI podle něj navíc není možné použít jinde než právě na silnicích.
Ostatní | 30. 07. 2020
Bezpečnost na tuzemských železnicích dnes bude znovu řešit nově sestavená expertní komise. Sejde se podruhé a věnovat by se měla především opatřením a investicím ke zvýšení bezpečnosti v provozu. Komise vznikla před 14 dny v reakci na sérii nehod na kolejích.
Ostatní | 29. 07. 2020
Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že zákon o liniových stavbách, který má zrychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury, Sněmovna prohlasuje a předpis bude platit od 1. ledna. Senát předlohu ve čtvrtek (23.7.) vrátil do Sněmovny s pozměňovacími návrhy.
Ostatní | 27. 07. 2020
Stát plánuje modernizace mostů na silnicích a železnicích. Ještě předtím čekají stavby rozsáhlé kontroly. Ministerstvo dopravy kvůli tomu sestavilo novu expertní komisi. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). V minulosti kontroly zjistily velké množství mostů ve špatném stavu.
Ostatní | 23. 07. 2020
Výroba osobních aut v ČR v prvním pololetí klesla meziročně o 32,6 procenta na 503.615 vozidel. V červnu produkce automobilek klesla o 17 procent na 103.934 vozů. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu. Pokles produkce podle prezidenta sdružení Bohdana Wojnara odpovídá vývoji poptávky po nových vozidlech v Evropské unii.
Ostatní | 21. 07. 2020
Rekonstrukce Kodešovy ulice ve Frýdlantu na Liberecku bude levnější, než se původně čekalo. Zakázku získal v soutěži Metrostav s cenou necelých 75 milionů korun bez DPH, původní odhad projektantů byl zhruba o polovinu vyšší. Stavba je rozdělená do tří etap a finančně se na ní bude podílet Liberecký kraj, město Frýdlant a Frýdlantská vodárenská společnost. Při zahájení stavby to ČTK řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).
Ostatní | 16. 07. 2020
Stát spolu s podnikateli připravuje speciální formu pomoci pro tuzemský letecký průmysl. Na podzim za využití evropských fondů zřejmě vypíše podpůrný program pro projekty z leteckého výzkumu s rozpočtem až miliarda korun. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Český letecký průmysl loni exportoval produkty za 16,5 miliardy korun, za posledních sedm let se objem leteckého vývozu zdvojnásobil.
Ostatní | 14. 07. 2020

   Další články >>