Společnost Bridgestone EMIA reaguje na pandemii COVID-19 a ve svých evropských výrobních závodech přechodně omezí nebo přeruší výrobu.
Ostatní | 26. 03. 2020
Německá automobilka Volkswagen možná bude muset nechat své továrny zavřené kvůli koronaviru déle, než se původně domnívala. Uvedl to dnes její šéf Herbert Diess. Největší výrobce aut na světě tento týden oznámil, že zavře své evropské továrny na dva až tři týdny, opatření se týká i mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.
Ostatní | 23. 03. 2020
Koronavirová pandemie, která již zasáhla desítky zemí po celém světě, může být paradoxně také unikátní investiční příležitostí. Krize postihla tisíce firem a jejich zaměstnanců zejména v průmyslu, obchodu, dopravě a službách. Současně však vytváří i atmosféru výhodnou pro investice do takzvaných problémových aktiv, zejména nesplácených pohledávek.
Ostatní | 23. 03. 2020
V souvislosti s pandemií COVID-19 je nezbytné dodržovat určité zásady pro omezení šíření nového koronaviru. Stejně jako supermarkety i čerpací stanice přijímají dodatečná hygienická opatření. Zákazník však navíc může při tankování paliva sám výrazně omezit kontakt s obsluhou čerpací stanice i s ostatními motoristy a vyhnout se tak riziku nakažení. Umožňují to mobilní platby tankovací kartou. Se správným poskytovatelem lze navíc nakupovat palivo za plošnou cenu, která u nafty aktuálně spadla na 26,99 Kč/l v celé síti Shell.
Ostatní | 23. 03. 2020
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks zatím kvůli pandemií nového typu koronaviru neplánuje omezení výroby. Firma přijala opatření pro ochranu pracovníků, například většina zaměstnanců z nevýrobních úseků pracuje z domova. Personál Tatry svépomocně vyrábí roušky a podnik si také dělá dezinfekci z vlastních zdrojů. ČTK to sdělil mluvčí Tatry Trucks Andrej Čírtek.
Ostatní | 20. 03. 2020
Výroba osobních aut v Česku za leden a únor meziročně vzrostla o 3,2 procenta na 239.205 vozů. K růstu přispěla hlavně Škoda Auto se zvýšením produkce o 7,5 procenta na 161.207 vozů. Do výroby se ještě nepromítl propad poptávky a opatření v boji proti koronaviru v Číně. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.
Ostatní | 20. 03. 2020
Automobiloví výrobci v příhraničních oblastech mají kvůli uzavřeným hraničním přechodům problémy se pracovníky dojíždějícími ze zahraničí. Kvůli frontám a nutnosti použít vzdálenější přechody jezdí do práce až o několik hodin později. Největší potíže mají výrobci zaměstnávající tzv. pendlery z Polska. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.
Ostatní | 18. 03. 2020
Táborská firma Brisk, která vyrábí zapalovací svíčky a snímače, jež ovlivňují vstřikování paliva do motoru, začne od roku 2021 sériově vyrábět nové snímače pro Scanii. Zakázka za desítky milionů Kč bude pro nákladní auta i autobusy, dodávky čidel potrvají do roku 2025. Firma loni utržila 705 milionů Kč a dosáhla zisku po zdanění 30 milionů. Společnost zvažuje, že využije keramické pracoviště i jinak než pro automobilový průmysl. ČTK to řekl majitel Brisku a předseda představenstva firmy Mojmír Čapka.
Ostatní | 12. 03. 2020
Při žádostech o storna zájezdů kvůli šířící se nákaze nového typu koronaviru cestovní kanceláře přihlížejí, zda klient nespadá do rizikové skupiny. Pokud se jedná o seniora, zdravotně postiženého, těhotnou ženu, případně člověka vážněji nemocného, snaží se mu nabídnout jiný termín zájezdu, případně další alternativu. Do míst, kde bylo vyhlášeno ochranné opatření, klientům nebudou účtovány stornopoplatky. Novinářům to po jednání se zástupci asociacemi cestovních kanceláří řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).
Ostatní | 05. 03. 2020
Kvůli pozastavení subdodávek v souvislosti se šířením nového koronaviru muselo omezit výrobu či upravit výrobní plán zatím jen několik tuzemských výrobců v automobilovém průmyslu. Drtivá většina firem naopak nadále funguje v neomezeném režimu a plní dodávky v obvyklém objemu a případná omezení se u nich týkají jen organizace práce. ČTK to sdělili zástupci Sdružení automobilového průmyslu.
Ostatní | 05. 03. 2020
Evropský projekt rozvoje vzdělávání v oblasti baterií - ALBATTS získá během čtyř let čtyři miliony eur, tedy 100 milionů Kč z programu EU Erasmus+. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu, které je jedním z partnerů projektu.
Ostatní | 04. 03. 2020

   Další články >>