Síť autobazarů AAA Auto a Mototechna loni zvýšila prodej o 24 procent na 86.571 ojetých vozů. Je to nejvíc za 30 let existence firmy. V tuzemsku skupina prodala 49.271 aut. Skupina Aures Holdings, která AAA provozuje, to uvedla v tiskové zprávě.
Ostatní | 13. 01. 2022
České dráhy budou při údržbě vlaků využívat 3D tisk. Dopravce si od novinky, kterou nyní testuje v Praze a Karlových Varech, slibuje především snížení nákladů a také zkrácení dodacích lhůt při údržbě. Informovaly o tom dráhy v tiskové zprávě.
Ostatní | 12. 01. 2022
Správa železnic letos investovala 37 miliard korun, což je zhruba o sedm miliard Kč více než loni. Firma letos hospodařila s dosud nejvyšším rozpočtem 60 miliard Kč a dokončila modernizaci 92 kilometrů tratí. Správa to uvedla v tiskové zprávě.
Ostatní | 28. 12. 2021
MEWA jako poskytovatel textilních služeb nabízí čistící utěrky v systému pro opakované použití již 113 let. Ochrana životního prostředí a šetrné zacházení se zdroji jsou pro nás prioritou již více než 30 let. To se týká jak výrobních procesů, tak samotných produktů a služeb. Pro podnik je jedním z nejdůležitějších úkolů neustálý vývoj environmentální techniky. Není náhodou, že byl společnosti MEWA, jako první v oboru textilních služeb, udělen v roce 1997 mezinárodní ekologický certifikát podle normy ISO 14001.
Ostatní | 17. 12. 2021
České dráhy (ČD) žádají po státní organizaci Správa železnic (SŽ) více než tři miliardy korun za pronájem pozemků, informoval dnes web Zdopravy.cz. Jde o nájem od roku 2017 za využití pozemků dopravce, na kterých jsou koleje SŽ. Správce železniční infrastruktury požadavek drah odmítá. Spor souvisí s roky připravovaným prodejem pozemků ČD, který se dosud nepodařilo uskutečnit.
Ostatní | 13. 12. 2021
Soutěž Nejkrásnější nádraží končí. Organizátoři akce se po 15 letech rozhodli soutěž slavnostně ukončit, podle nich totiž ztratila původní smysl zejména kvůli vytrácení se lidského prvku z fungování řady nádraží. ČTK to řekla ředitelka organizátorského spolku Cestami proměn Drahomíra Kolmanová.
Ostatní | 10. 11. 2021
Vláda se chystá prominout Správě železnic (SŽ) další část dlouhodobého dluhu, který organizace zdědila po transformaci z Českých drah. Letos půjde o zbylých 1,26 miliardy korun, které stát dříve poskytl jako státní záruky. Vyplývá to z dokumentu, který má ČTK k dispozici. Podobnou účetní operaci, která má spíše formální charakter a nemá na financování železniční organizace vliv, schvaluje vláda každoročně.
Ostatní | 04. 11. 2021
V novém vydání katalogu značek MEWA najdete na téměř 288 stránkách více než 10 000 produktů, které jsou potřeba při práci, včetně aktuálních modelů vybraných top výrobců nebo inovativních pracovních rukavic a bezpečnostní obuvi. Kompletní sortiment je k dostání také prostřednictvím online obchodu „buy4work.mewa.shop/cz/cs“.
Ostatní | 19. 10. 2021
Naprostá většina Čechů (80 %) a Slováků (82 %) už slyšela pojem udržitelnost a zná dobře jeho význam. Že tyto dva národy patří mezi jedny z nejvíce ekologicky smýšlejících v Evropě dokazuje průzkum Bayer Barometr, který se zaměřil na environmentální, sociální a ekonomické souvislosti mezi několika evropskými zeměmi (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko). V rámci průzkumu panuje mezi všemi čtyřmi zeměmi jednoznačná shoda – hybnou silou udržitelného rozvoje jsou ženy.
Ostatní | 19. 10. 2021
V dílnách nebo výrobnách je biologické čištění nástrojů a kovových dílů nejlepší alternativou k běžným studeným čističům. Ty jsou silně cítit a obsahují nebezpečné látky, které bývají zdravotně i ekologicky závadné. Společnost MEWA zde jako poskytovatel služeb nabízí ideální řešení v podobě mnohostranně využitelných mycích stolů MEWA Bio-Circle.
Ostatní | 13. 08. 2021
Švýcarská strojírenská společnost ABB kupuje skupinu ASTI Mobile Robotics Group, předního světového výrobce autonomních mobilních robotů (AMR). ABB o tom dnes informovala na svém webu. Smlouvu firmy podepsaly v pondělí a očekává se, že akvizice bude uzavřena ještě v létě. Obě strany se rozhodly nezveřejňovat žádné podrobností týkající se ceny.
Ostatní | 22. 07. 2021

   Další články >>