MEWA vyvinula třetí variantu ochranného oblečení pro sváření. Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí volnost pohybu, pohodlí a slušivý vzhled i při náročné práci.
Ostatní | 19. 02. 2020
Francouzský výrobce vlaků Alstom jedná o převzetí vlakové divize kanadské strojírenské společnosti Bombardier. Alstom to dnes uvedl v tiskové zprávě, a potvrdil tak víkendové informace zdrojů amerického listu The Wall Street Journal (WSJ). Podle nich už francouzský podnik dosáhl předběžné dohody o koupi divize za více než sedm miliard dolarů (160 miliard Kč). Divize Bombardier Trasportation působí i v České republice, výrobní závod má v České Lípě.
Ostatní | 18. 02. 2020
Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) dokončuje díly nového zvedacího železničního a silničního mostu Kattwykbrücke přes řeku Labe v německém Hamburku. Firma tam dodá 240 tun zvedacího zařízení. ČTK to sdělila mluvčí VHM Eva Kijonková.
Ostatní | 18. 02. 2020
Měsíční platy zaměstnanců nákladního dopravce ČD Cargo se zvýší o 1000 až 1500 korun. Počítá s tím nová podniková kolektivní smlouva, na které se s vedením podniku dohodli odboráři. Informace serveru zdopravy.cz ČTK potvrdil Michal Roh ze společnosti ČD Cargo. Dceřiný podnik Českých drah zaměstnává téměř 7000 lidí, loňská průměrná mzda v podniku činila přibližně 38.000 korun. Průměrná mzda v Česku v loňském třetím čtvrtletí byla 33.697 korun.
Ostatní | 14. 02. 2020
Pět velkých stavebníků se uchází o dokončení západního okruhu Plzně za více než dvě miliardy korun. Jde o největší stavbu Plzeňského kraje v jeho dvacetileté historii. Celý okruh odvede část tranzitní dopravy z Klatovské a Karlovarské třídy, nejfrekventovanějších tepen v Plzni. Včera odpoledne se otevíraly obálky s nabídkami, řekl ČTK náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN). Dodavatel by měl být známý do měsíce, stavět se má začít za tři měsíce.
Ostatní | 12. 02. 2020
Karlovarští celníci v roce 2019 vybrali na cle za zboží ze zemí mimo Evropskou unii téměř 65 milionů korun, což je oproti roku 2018 o 15 milionů více. Téměř o 40 milionů méně, 565 milionů korun, inkasovali loni na spotřebních daních z minerálních olejů, vína, lihu či tabákových výrobků. Celkem vybrali karlovarští celníci v loňském roce na cle, daních a ostatních poplatcích téměř 710 milionů korun, uvedla v tiskové zprávě Lenka Havelková z Celního úřadu pro Karlovarský kraj.
Ostatní | 03. 02. 2020
Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) loni odebrali celkem 2 668 vzorků všech druhů paliv u veřejných čerpacích stanic v České republice. Z hlediska jakosti nevyhovovalo příslušným normám pouhých 0,7 % z nich, což je ještě o 0,4 procentního bodu méně než v roce 2018. Paliva na českých čerpacích stanicích tak vykazují nejméně závad v historii kontrol. Jsou také v rámci EU kvalitativně nadprůměrná. Nejlepší výsledky mají tradičně alternativní paliva. Všechny kontrolované vzorky stlačeného zemního plynu (CNG) byly loni bez závad, u zkapalněného ropného plynu (LPG) nevyhověl jediný vzorek. Čeští motoristé rovněž stále více preferují prémiová paliva.
Ostatní | 31. 01. 2020
Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel. Tato podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a je vyhlašována každý rok.
Ostatní | 31. 01. 2020
Některé firmy v Pardubickém kraji v poslední době zahrnují do takzvané společenské odpovědnosti i ekologické projekty. Chtějí být šetrnější k životnímu prostředí, snižují například spotřebu energií nebo používají obnovitelné materiály. ČTK to řekli zástupci podniků.
Ostatní | 27. 01. 2020
Sněmovna se bude dál zabývat novelou, která strážníkům umožní postihovat na místě nedovolenou jízdu ve vyhrazených jízdních pruzích. Poslanci ji vrátili ze závěrečného schvalování do opakovaného druhého čtení kvůli spornému pozměňovacímu návrhu, který by upravil odtahy nepojízdných automobilů z dálnic. Podle kritiků by vedl k monopolizaci odtahů.
Ostatní | 23. 01. 2020
Ministerstva dopravy a průmyslu mají spoustu společných průsečíků, je proto možné je řídit obě zároveň a jejich agendu sbližovat do eventuálního spojení. ČTK to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má oba resorty dlouhodobě vést. Personální otázky komentovat před svým uvedením do funkce nechtěl, uvedl pouze, že chce kolem sebe na ministerstvu dopravy sestavit silný tým náměstků a odborných ředitelů a posílit marketing. Také podle premiéra Andreje Babiše (ANO) jsou mezi resorty velké synergie. Věří, že Havlíček zvládne oba řídit bez problému.
Ostatní | 22. 01. 2020

   Další články >>