Šéf společnosti Tesla Elon Musk na svém účtu na twitteru slíbil darovat 100 milionů USD (2,1 miliardy Kč) za vývoj "nejlepší" technologie zachycující emise oxidu uhličitého. Bližší detaily hodlá zveřejnit příští týden.
Ostatní | 25. 01. 2021
Informační kampaň elektronické dálniční známky představuje nový způsob uhrazení dálničního poplatku a zároveň upozorňuje na některá úskalí takového nákupu. Od prosince loňského roku se prodalo přibližně 690 tisíc elektronických známek. Nejvíce lidé využívají úhradu dálničního poplatku přes web edalnice.cz.
Ostatní | 21. 01. 2021
Pandemie pozměnila fungování tuzemské přepravní společnosti Liftago. Hodnota jeho přeprav v loňském roce meziročně klesla o 34 procent na 265 milionů korun. Původně přitom firma očekávala 50procentní růst. Propad byl způsoben zejména poklesem poptávky v taxislužbě, naopak doručování zboží vzrostlo o 6000 procent. Uvedl to šéf společnosti Ondřej Krátký. Podle něj dosud krize stála Liftago desítky milionů korun.
Ostatní | 20. 01. 2021
Výrobce elektromobilů Tesla je o krok blíže působení v Indii, tedy na pátém největším automobilovém trhu. Americká automobilka nyní v indickém městě Béngalúru, kde sídlí řada technologických firem, registrovala dvě společnosti: Tesla Motors India a Energy Private. Informovala o tom agentura Reuters.
Ostatní | 13. 01. 2021
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se podle odborů potýká s nedostatkem čipů, které jsou součástí mnoha zařízení v automobilech. Může to vést až k přerušení či omezení výroby některých modelů. Důvodem je pandemie koronaviru i růst poptávky, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Vyjádření Škody Auto ČTK zjišťuje.
Ostatní | 08. 01. 2021
Regionální železniční dopravu v elektrické trakci budou v Olomouckém kraji i po roce 2022 zajišťovat České dráhy, které dnes podepsaly desetiletou smlouvu s Olomouckým krajem. Kontrakt zahrnuje sedm tratí s elektrickou trakcí a jeho roční nákladová cena je bezmála 960 milionů korun. Součástí smlouvy je také trať mezi Olomoucí, Uničovem a Šumperkem, která je nyní modernizována. České dráhy v regionu nasadí 27 nových vlaků RegioPanter od konsorcia Škoda Transportation a Škoda Vagonka.
Ostatní | 07. 01. 2021
V Praze 5 by se v příštím roce měly dále rozšířit parkovací zóny, a to na sídliště Barrandov a následně na Žvahov, Zlíchov a do starých Hlubočep. Radní k tomu zadali zpracování podkladů. Zóny v Praze 5 se postupně rozšiřují od jejich zavedení v roce 2016, loni přibyla například oblast Farkáně, severní část Cibulky nebo Černý Vrch. Od 4. ledna by podle webových stránek Prahy 5 měly začít platit ve zbytku Cibulky a na sídlišti Podbělohorská.
Ostatní | 23. 12. 2020
Japonská automobilka Toyota kvůli logistickým problémům vyvolaným uzavřením hranic mezi Británií a Francií prodlouží vánoční odstávku výroby ve svých továrnách v obou zemích. Informuje o tom agentura Kjódó. Británie je v izolaci kvůli šíření nové mutace koronaviru.
Ostatní | 22. 12. 2020
Zavádění ochranných opatření ve vlacích a autobusech kvůli koronaviru dosud tuzemské dopravce stálo desítky milionů korun. Nejčastěji jde o pořízení dezinfekce, ochranných pomůcek a technologií pro čištění vozů i vzduchu. V opatřeních budou dopravci pokračovat i v příštím roce. Vyplývá to z ankety ČTK mezi dopravci.
Ostatní | 17. 12. 2020
Přední mezinárodní společnosti se pod záštitou Česko-německé obchodní a průmyslové komory společně zasazují o prosazování principů udržitelného rozvoje v podnikání. Jako #PartnersForSustainability minulý pátek při virtuální Best Practice Tour navštívili jejich zástupci partnerské firmy Hochtief, Vodafone a ING a navzájem si předali know-how a zkušenosti při řešení udržitelných témat. Nešlo přitom jen o velké cíle jako uhlíková neutralita, ale také o konkrétní technologické inovace nebo provoz kanceláří, který nezatěžuje životní prostředí.
Ostatní | 10. 12. 2020
Při stavbě mostů, přemisťování těžkých břemen nebo údržbě řečišť může být užitečným pomocníkem nový pontonový systém, který dnes absolvoval provozní zkoušku na Slapské přehradě. Společnost Česká lodní doprava na jeho vývoji spolupracovala s Českým vysokým učením technickým (ČVUT) v Praze.
Ostatní | 04. 12. 2020

   Další články >>