Některé firmy v Pardubickém kraji v poslední době zahrnují do takzvané společenské odpovědnosti i ekologické projekty. Chtějí být šetrnější k životnímu prostředí, snižují například spotřebu energií nebo používají obnovitelné materiály. ČTK to řekli zástupci podniků.
Ostatní | 27. 01. 2020
Sněmovna se bude dál zabývat novelou, která strážníkům umožní postihovat na místě nedovolenou jízdu ve vyhrazených jízdních pruzích. Poslanci ji vrátili ze závěrečného schvalování do opakovaného druhého čtení kvůli spornému pozměňovacímu návrhu, který by upravil odtahy nepojízdných automobilů z dálnic. Podle kritiků by vedl k monopolizaci odtahů.
Ostatní | 23. 01. 2020
Ministerstva dopravy a průmyslu mají spoustu společných průsečíků, je proto možné je řídit obě zároveň a jejich agendu sbližovat do eventuálního spojení. ČTK to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má oba resorty dlouhodobě vést. Personální otázky komentovat před svým uvedením do funkce nechtěl, uvedl pouze, že chce kolem sebe na ministerstvu dopravy sestavit silný tým náměstků a odborných ředitelů a posílit marketing. Také podle premiéra Andreje Babiše (ANO) jsou mezi resorty velké synergie. Věří, že Havlíček zvládne oba řídit bez problému.
Ostatní | 22. 01. 2020
Most přes Öresund, který spojuje Dánsko se Švédskem, se poprvé od dokončení v roce 2000 dočká nového nátěru. Na téměř osmikilometrový most spotřebují dělníci asi 200.000 litrů barvy, informovala agentura Reuters. Hotovi by s prací na spojnici dánské metropole Kodaně a jihošvédského města Malmö měli být za 13 let.
Ostatní | 21. 01. 2020
Pardubický kraj stále vyjednává s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvem dopravy o kompenzacích za škody způsobené na krajských silnicích při výstavbě dvou úseků dálnice D35. Krajští silničáři je předběžně vyčíslili na 1,4 miliardy korun. Zhoršení stavu komunikací druhé a třetí třídy jsou schopni exaktně doložit, řekl ČTK ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.
Ostatní | 21. 01. 2020
Tuzemské automobilky loni vyrobily 1,427.563 osobních aut, což je o 0,7 procenta méně než v předchozím rekordním roce. Mírný pokles o zhruba 10.000 vozů podle nich souvisí se zhoršující se ekonomickou situací ve světě a dalšími hrozbami, které nad autoprůmyslem visí. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.
Ostatní | 17. 01. 2020
S využitím plošné ceny lze v dané síti čerpacích stanic tankovat pohonné hmoty za jednotnou cenu bez ohledu na částky uvedené na výdejních stojanech. Podle údajů nákupní aliance Axigon se loni v režimu plošné ceny natankovalo o 20 % více paliva než o rok předtím. Plošná cena litru benzínu i nafty přitom byla v průměru o 2 koruny nižší než ceny na stojanech čerpacích stanic. Pohonné hmoty loni meziročně zlevnily, zároveň rostla spotřeba prémiových paliv.
Ostatní | 17. 01. 2020
Oprava secesní budovy hlavního nádraží v Teplicích letos nezačne. Správa železnic nyní vypíše výběrové řízení na zpracovatele záměru projektu stavby. Zájemce o využití prostor v prvním patře rozlehlé budovy zatím není. ČTK to řekl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Město požádá o dotaci na úpravu okolí areálu nádraží.
Ostatní | 13. 01. 2020
Proti změně územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic bylo podáno devět odvolání. ČTK informaci získala z úřední desky olomouckého magistrátu, kterému občané a spolky odvolání adresovali. Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR odvolání zkomplikují úřední přípravu stavby této části D1, jež musí začít nejpozději v roce 2021, kdy pro ni končí výjimka z EIA. Poslední úsek D1 odvede automobilovou dopravu z Přerova, v kterém nyní řidiči denně čekají desítky minut v dlouhých kolonách.
Ostatní | 08. 01. 2020
Celoroční prodej aut švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars poprvé překonal hranici 700.000. Firma dnes oznámila, že v loňském roce prodala 705.452 automobilů, což je téměř o desetinu více než předloni. Rekordní odbyt firma zaznamenala na řadě svých trhů, včetně České republiky.
Ostatní | 08. 01. 2020
Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly o sedm procent, což je výrazně více, než se čekalo. Ukazuje to analýza organizace Agora Energiewende, která se zabývá změnami v energetice. Vyplývá z ní i to, že spolková republika loni poprvé získávala více energie z obnovitelných zdrojů než z uhelných a jaderných elektráren dohromady.
Ostatní | 08. 01. 2020

   Další články >>