Srbská společnost ElevenEs právě dokončila vývoj největšího bateriového článku LFP (Lithium Iron Phosphate) v Evropě. První šarže budou odeslány k testování zákazníkům v prvním čtvrtletí roku 2023. Společnost, která je průkopníkem ve vývoji bateriových článků současně oznámila, že její baterie EDGE byla vystavena na konferenci The Business Booster, každoroční mezinárodní networkingové akci pořádané EIT InnoEnergy. Na konferenci, která se uskutečnila v portugalském Lisabonu ve dnech 28. a 29. září letošního roku, se představilo více než 150 předních udržitelných energetických technologií z celého světa.
Ostatní | 03. 10. 2022
Prodej elektromobilů v letošním roce vystoupí na rekord a jejich podíl na celkovém počtu prodaných aut se zvýší na 13 procent. Ve své zprávě to předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Loni se prodej elektromobilů téměř zdvojnásobil a představoval skoro devět procent celkového trhu s automobily.
Ostatní | 29. 09. 2022
Ústřední téma letošní konference The Business Booster, kterou každoročně pořádá společnost EIT InnoEnergy, zní „Směrem k úplné nule: rovnováha mezi průzkumem a těžbou“ (The race to net zero: balancing exploitation and exploration). Ta se uskuteční od 28. do 29. září v portugalském Lisabonu. Celý ekosystém trvale udržitelných energetických inovací se sejde na dva dny plné networkingu, aby si vyslechl přednášky a názory inspirativních odborníků a setkal se s technologiemi, které podporují energetickou transformaci. V roce 2021 přivítala konference TBB více než 1 000 účastníků a s 98 % mírou doporučení lze s jistotou říci, že na The Business Booster byste rozhodně neměli chybět!
Ostatní | 27. 09. 2022
Zaměstnanci britského provozovatele železniční infrastruktury Network Rail a 14 firem provozujících vlakovou dopravu hodlají v sobotu 1. října stávkovat kvůli mzdám a pracovním podmínkám. Oznámil to podle agentury Reuters odborový svaz RMT. Dodal, že protest prakticky zastaví provoz na železnici.
Ostatní | 23. 09. 2022
Mewa přichází s novým značkovým katalogem ochranných pracovních pomůcek. Na více než 316 stránkách najdou odborníci a manažeři více než 10 000 výrobků pro práci v dílnách a provozech. Jde například o ochranné vybavení, bezpečnostní a funkční oblečení, sportovní trika s límečkem nebo košile. Kompletní nabídka je k dostání také v online shopu „buy4work.mewa.cz“.
Ostatní | 22. 09. 2022
Výstavba lávky pro pěší přes železnici na Rajské zahradě v Praze 14 vyjde na asi 78,9 milionu korun a pro město ji vybuduje společnost Strabag. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Přemostění povede od metra přes Chlumeckou ulici a železniční trať. Lidé se po ní v budoucnu dostanou také dále na sever městské části.
Ostatní | 20. 09. 2022
Vlaky Českých drah směřující do Německa bude před překročením hranic při sporech o technickém stavu vozů kontrolovat zvláštní technik. Měl by posoudit, zda vlak může pokračovat v cestě. Dráhy pro tyto případy požádaly o spolupráci německého dopravce Deutsche Bahn (DB). Německé vlakové čety v minulých týdnech odmítaly kvůli nevyhovujícímu stavu převzít vlaky ČD. Český dopravce s některými pochybeními nesouhlasí. Informovaly o tom České dráhy.
Ostatní | 31. 08. 2022
Práce na přemostění Svitavy v Blansku se dostaly do další fáze, stavební firma začala nový most vysouvat přes koleje a řeku. Tisícitunovou ocelovou mostní konstrukci dělníci nejdříve svařili na pravém břehu řeky Svitavy a pomocí výsuvné konstrukce ji do pátku postupně vysunou na druhý břeh. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Pavla Komárková. Nový most vedoucí přes železniční trať a Svitavu vytvoří spojnici mezi dvěma částmi města, které rozděluje železniční koridor. Stát má přes 264 milionů korun.
Ostatní | 24. 08. 2022
Český železniční průmysl stojí před krizí, až 60 procent firem může brzy zásadně omezit své investice. Důvodem jsou zvyšující se ceny energií a materiálů, které místy stouply o desítky až stovky procent. Situaci navíc komplikují dlouhodobé zakázky podniků bez inflačních doložek, firmy tak často nejsou schopny rostoucí náklady promítnout do svých cen. Vyplývá to z informací Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI). Podle ní může mít krize v oboru významný dopad i na hrubý domácí produkt, firmy proto žádají mimořádná opatření.
Ostatní | 22. 08. 2022
Vandalismus dál komplikuje železniční dopravu v Česku. Nejčastěji jde o případy graffiti na vlacích. Dopravce stojí miliony korun ročně, vedle toho navíc kvůli čištění vlaků dočasně omezují přepravní kapacity spojů. České dráhy loni napočítaly 445 případů, což je sice asi o pět procent meziročně méně, odstranění nápisů však dopravce vyšlo na 5,8 milionu korun. Statisíce stojí tento vandalismus i ostatní dopravce. Vyplývá to z jejich odpovědí na dotazy ČTK.
Ostatní | 16. 08. 2022
Poskytovatel textilního servisu, společnost Mewa, představuje redesign. Vychází ze základních principů společnosti, je moderní a nadčasový. Nový korporátní vzhled vytvořila mnichovská agentura Martin et Karczinski, která se zabývá strategií značek, jejich transformací a designem. Specializuje se na převádění identity do dimenzí působení obsahu, formy a jednání.
Ostatní | 15. 08. 2022

   Další články >>