Plzeňské výzkumné univerzitní centrum RTI dělá testy provozní pevnosti a únavové životnosti materiálů, spojů a konstrukčních uzlů autobusových karoserií. Testy pomohou simulovat nehody a přispějí k bezpečnosti. Jde o projekt Technologické agentury ČR (TAČR), na němž výzkumníci spolupracují s firmou SOR Libchavy, která vyrábí autobusy pro městskou, meziměstskou a turistickou dopravu, trolejbusy a nově také bateriové elektrobusy. ČTK to řekla Šárka Stará, mluvčí Západočeské univerzity, pod níž výzkumné centrum fakulty strojní spadá.
Ostatní | 23. 05. 2022
Společnost Skeleton Technologies podporovaná organizací EIT InnoEnergy a výrobce elektrických rozvaděčů ZPUE uzavřely obchodní dohodu o poskytování řešení pro skladování energie na polském trhu. Skeleton Technologies je globální technologický lídr v oblasti superkapacitorů pro ukládání energie a ZPUE představuje největšího výrobce rozvaděčů vysokého a nízkého napětí v Polsku.
Ostatní | 23. 05. 2022
Jeden z největších mobilních jeřábů v zemi v těchto dnech na stavbě obchvatu Karviné usazuje ocelové díly mostní konstrukce o váze 115 tun. Společnost Skanska také pokračuje v budování násypů na budoucí trase silnice. ČTK to sdělil její mluvčí Ondřej Šuch.
Ostatní | 19. 05. 2022
Do Česka přijede v příštím týdnu první vodíkový vlak pro osobní dopravu na světě Coradia iLint. Vlak s téměř nulovými emisemi představí ve více než desítce měst společnosti Alstom a České dráhy. ČTK o tom informoval výrobce vlaků Alstom v tiskové zprávě. Vlaky na vodíkový pohon jsou podle expertů jednou z ekologických variant budoucího provozu zejména na regionální železnici.
Ostatní | 11. 05. 2022
Společnost Výzkumný ústav železniční (VUZ), dceřiná firma Českých drah, v loňském roce navýšila svůj zisk před zdaněním na 346,4 milionu korun, což je meziročně čtvrtinu více. O dalších skoro 19 procent stouply i tržby společnosti, a to na 692,3 milionu korun. VUZ o tom informovala v tiskové zprávě. Firma se zabývá hlavně certifikací a zkoušením železničních vozů a systémů.
Ostatní | 10. 05. 2022
Do Česka v červnu přijede francouzský vysokorychlostní vlak TGV. Veřejnost si ho bude moci prohlédnout v Praze, Brně, Jihlavě a Ústí nad Labem. Dnes o tom informovala Správa železnic. Vlaky TGV jsou průkopníkem vysokorychlostní železnice v Evropě, jezdí rychlostí přes 300 kilometrů v hodině. V Česku je maximální povolená rychlost na železnici 160 km/h.
Ostatní | 04. 05. 2022
Nový šéf Českých drah Michal Krapinec plánuje změny opravárenského sektoru uvnitř skupiny. Ten je v současnosti rozdroben mezi jednotlivé firmy ve skupině, v plánu je proto jeho konsolidace. Do budoucna by tak mohla vzniknout i nová dceřiná společnost v rámci skupiny, která by nabízela služby i ostatním dopravcům. Krapinec to řekl v rozhovoru s ČTK.
Ostatní | 03. 05. 2022
Na brněnské výstaviště se sjede při červnovém veletrhu Rail Business Days patrně největší počet lokomotiv a dalších kolejových vozidel v tomto století, jaký pamatují jen pamětníci na strojírenském veletrhu, když byla železniční doprava ještě jeho pevnou součástí. Podle ředitele veletrhu Michala Sirovátky je velmi pravděpodobné, že se podaří kompletně zaplnit 800 metrů kolejí, které areál výstaviště nabízí. Uvedl to v tiskové zprávě.
Ostatní | 27. 04. 2022
Kompletní dodržování bezpečnostních a hygienických předpisů pro pracovní oblečení může garantovat pouze profesionální poskytovatel textilních služeb. Lídrem v této oblasti je MEWA se svým rozsáhlým servisním systémem na 45 pobočkách po celé Evropě. Nabízí pracovní obleče-ní včetně jeho kontroly, údržby, skladování a logistiky.
Ostatní | 26. 04. 2022
Švédský výrobce nákladních automobilů Volvo v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o sedm procent na 12,68 miliardy švédských korun (zhruba 30 miliard Kč). Oznámila to firma. Analytici přitom v anketě společnosti Refinitiv předpovídali v průměru pokles zisku, a to na 10,55 miliardy SEK.
Ostatní | 25. 04. 2022
AsstrA-Associated Traffic AG, mezinárodní logistická skupina, oznámila své výsledky za rok 2021.
Ostatní | 21. 04. 2022

   Další články >>