Společnost GLP, přední investor a developer v oblasti parků pro logistiku a lehkou výrobu, dnes představuje výstavbu nového průmyslového parku v Ostravě o rozloze 94 000 m². Výstavba areálu bude zahrnovat celkem čtyři jednotky – dvě o rozloze 29 000 m² a dvě o rozloze 18 000 m².
Nemovitosti | 28. 09. 2020
Hlavní vlakové nádraží v Kutné Hoře čeká rozsáhlá rekonstrukce. Správa železnic vypsala výběrové řízení na dodavatele, stavební práce jsou naplánovány na roky 2024 a 2025. Odhadovaná výše investice je 2,2 miliardy korun, informovala ČTK Nela Friebová ze Správy železnic.
Nemovitosti | 16. 09. 2020
České dráhy (ČD) zahájily v Plzni stavbu nové opravárenské haly. Do nového zázemí pro údržbu a opravy vlaků investuje dopravce zhruba 200 milionů korun. Stavba by měla být hotova v lednu 2022, informovala ČTK regionální mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.
Nemovitosti | 14. 09. 2020
Správa železnic vyhlásila první architektonickou a urbanistickou soutěž na terminál vysokorychlostní železnice v ČR. Svou koncepci by měl získat terminál na východním okraji Prahy poblíž Nehvizd, který bude součástí připravovaného úseku z Prahy Běchovic do Poříčan. Vedle samotného nádraží by soutěž měla zahrnovat i přestup na regionální autobusy, záchytné parkoviště a napojení na dálnici D11. Vítězný návrh bude známý na začátku příštího roku. Dnes o tom informovala Správa železnic. Terminál bude součástí rychlodráhy mezi Prahou a Brnem, jejíž první část by se měla začít stavět v roce 2025.
Nemovitosti | 08. 09. 2020
Poslední měsíce ukázaly klíčový význam moderních hal pro evropskou ekonomiku a její každodenní fungování. E-commerce, výrobní a logistické společnosti jsou tahouny tohoto trendu a své podnikání přesouvají do klíčových lokalit střední Evropy. Do strategicky skvěle umístěného multimodálního komplexu u brněnského letiště přichází dva významní hráči byznysu 21. století. Moderní šetrnou halu o rozloze 9 500 m² aspirující na stupeň hodnocení udržitelnosti BREEAM „Excellent“ využijí Coca-Cola HBC a Zásilkovna.
Nemovitosti | 28. 08. 2020
V Berouně začala rekonstrukce výpravní budovy, kterou tvoří komplex tří vzájemně propojených objektů. Stavební práce potrvají dva roky, hotovo má být v létě 2022. Náklady dosáhnou 288 milionů korun. Až téměř 19 milionů korun pokryje dotace z Evropské unie, informovala ČTK v tiskové zprávě mluvčí Správy železnic (SŽ) Nela Friebová.
Nemovitosti | 27. 08. 2020
Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci druhého čtvrtletí meziročně i mezikvartálně vzrostl o 0,2 procentního bodu na 4,6 procenta. Nejnižší byl v Praze a okolí, kde meziročně klesl o 1,4 procentního bodu na 2,3 procenta. Vyplývá to z údajů sdružení poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici. Aktuální výsledky podle něj nenaznačují jakékoliv ochlazení trhu kvůli opatřením proti šíření koronaviru.
Nemovitosti | 29. 07. 2020
Strojírenská skupina Škoda Transportation začala v Plzni stavět zázemí pro výrobu podvozků a zkušebnu pro testování vozidel. Letos a v příštím roce investuje do areálu více než 800 milionů korun a přijme postupně více než tisíc zaměstnanců. Hledá především konstruktéry, projektanty a elektromechaniky. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Firma nyní v Česku zaměstnává téměř 5000 lidí, před dvěma lety ji stoprocentně ovládla skupina PPF. Firma investuje do rozšíření výroby, protože se jí daří získávat významné zakázky.
Nemovitosti | 27. 07. 2020
I když vlastní stavební práce na rekonstrukci historické výpravní budovy v jihočeské metropoli probíhají již od června, právě dnes se uskutečnilo slavnostní zahájení této rozsáhlé stavby. Celková renovace památkově chráněného objektu přijde na 689 485 000 Kč bez DPH a realizuje ji Společnost Metrostav – EDIKT – AVERS, tvořená uvedenými firmami. Hotovo bude do konce roku 2022.
Nemovitosti | 20. 07. 2020
Správa železnic zrekonstruuje výpravní budovu píseckého nádraží. Práce, které budou stát 54,5 milionu korun, začnou v listopadu. Budova získá původní historizující podobu, vzniknou i nová parkovací místa, vstup do budovy a na první nástupiště bude bezbariérový. Zvýší se i pohodlí cestujících a zlepší návaznost na ostatní druhy dopravy. ČTK to v tiskové zprávě oznámila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
Nemovitosti | 14. 07. 2020
Cestujícím železniční dopravou začaly v Havířově na Karvinsku sloužit nové odbavovací prostory. Vznikly v bývalé administrativní budově. ČTK to řekl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Původní velká odbavovací hala bude po následné opravě využívána jako multifunkční prostor pro kulturní i sportovní akce.
Nemovitosti | 02. 07. 2020

   Další články >>