Developerská společnost CTP Invest naplnila stávající kapacity CTParku v Mladé Boleslavi. Automobilová společnost Svott a Škoda Auto zaplní budovu Mladá Boleslav I. Společnost Emerge se rozhodla rozšířit stávající prostory haly Mladá Boleslav II. Nehledě na současné naplnění kapacity, disponuje společnost CTP dalšími plochami k expanzi v parku Mladá Boleslav II Nepřevázka.
Nemovitosti | 10. 03. 2020
Developerská firma Prologis loni ve střední Evropě zahájila stavbu sedmi skladových budov o rozloze 200.000 metrů čtverečních. Největší zahájenou stavbou v Česku byl areál v pražských Úžicích. Dalších osm budov firma vloni dokončila. Na setkání s novináři to řekl ředitel společnosti pro Česko a Slovensko Martin Baláž. Firma chce letos pokračovat v projektech v okolí Prahy, Brna a Plzně.
Nemovitosti | 03. 03. 2020
Developer průmyslových a logistických nemovitostí P3 Logistic Parks přebírá od společnosti Arvato Services průmyslovou halu o rozloze 10 000 m2, ke které lze následně na přilehlém pozemku přistavět dalších 17 000 m2. Nový logistický areál P3 Prague D6 svou skvělou dopravní dostupností z Prahy, Kladna, a díky blízkosti dálnice D6 i z Karlových Varů nebo Lipska vhodně doplňuje portfolio parků P3 v širším okolí Prahy.
Nemovitosti | 21. 02. 2020
Vsetínští radní schválili uzavření smlouvy o právu provést stavbu na pozemcích města, která je nezbytná pro rekonstrukci vlakového nádraží, jež chystá Správa železnic (SŽ). Novinářům to řekl starosta města Jiří Růžička (KDU-ČSL).
Nemovitosti | 10. 02. 2020
V březnu toho roku plánuje FM Logistic otevření nového skladu a překladiště v Panattoni Parku v těsné blízkosti polské Poznaně. Překladiště, které společně se skladovou částí zaujímá 9500 m2, bude fungovat v nepřetržitém provozu. Jak uvedl Daniel Franke, Generální ředitel FM Logistic pro střední Evropu, nejen lokalita, ale i kvalita skladového prostoru (třída A) a jeho technické parametry, splňují očekávání společnosti a usnadní práci nejen zaměstnancům, ale i klientům FM Logistic v regionu.
Nemovitosti | 07. 02. 2020
Správa železnic (SŽ) dnes otevřela výpravní budovu v Břeclavi zrekonstruovanou za více než 70 milionů korun. Průčelí získalo svou historickou podobu z roku 1889, vznikla spojovací chodba k autobusovému nádraží. Nově jsou udělané pokladny pro České dráhy a RegioJet, v budově vznikne železniční muzeum Břeclavi a bude zde sídlit i policie a Česká správa sociálního zabezpečení, řekl na tiskové konferenci generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.
Nemovitosti | 14. 01. 2020
Lukáš Svobodník z týmu průmyslových nemovitostí Colliers International Czech Republic úspěšně realizoval transakci dlouhodobého pronájmu 14 700 metrů čtverečních výrobní, skladové a administrativní plochy v Contera Parku Ostrava City společnosti Contera pro společnost Chassix/Aludyne.
Nemovitosti | 02. 12. 2019
Před velkou výzvou stojí společnost Panattoni, specialista na přeměnu brownfieldů v moderní průmyslové parky. U Nýřan na Plzeňsku připravuje revitalizaci rozsáhlého území, které v minulosti ovlivnil provoz černouhelných dolů, tepelné elektrárny, betonárny i potravinářského závodu. Při přípravě nové průmyslové zóny Panattoni Park Nýřany Terminál se developer zaměří již při přípravě území na udržitelnost a ekologickou výstavbu. Díky kvalitní a dostatečně kapacitní inženýrské infrastruktuře má budoucí park předpoklady i pro rozvoj dle konceptu Průmysl 4.0.
Nemovitosti | 22. 11. 2019
Mezinárodní logistický provider DACHSER slavnostně zahájil provoz svého nového logistického centra v průmyslovém parku Breisgau v německém Freiburgu. Nová pobočka o rozloze 6 117 m2 zahrnuje překládkový terminál s 82 nakládacími branami a dvoupatrovou kancelářskou budovu. Společnost zde investovala cca 22 milionu eur a vytvořila 30 nových pracovních míst.
Nemovitosti | 08. 11. 2019
Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci 3. čtvrtletí meziročně klesl o 0,1 procentního bodu na 4,2 procenta. V porovnání s koncem 2. čtvrtletí klesl o 0,2 procentního bodu. Nejnižší byl v Praze a okolí, a to 3,5 procenta. Vyplývá to z údajů poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici.
Nemovitosti | 07. 11. 2019
V Česku se připravuje nebo realizuje 73 oprav a modernizací železničních nádraží. Stát na ně vynaloží kolem devíti miliard korun. Jejich seznam a aktuální stav projektů je součástí materiálu, který projedná vláda. Modernizace by měla skončit do roku 2025.
Nemovitosti | 01. 11. 2019

   Další články >>