Správa železnic (SŽ) dnes otevřela výpravní budovu v Břeclavi zrekonstruovanou za více než 70 milionů korun. Průčelí získalo svou historickou podobu z roku 1889, vznikla spojovací chodba k autobusovému nádraží. Nově jsou udělané pokladny pro České dráhy a RegioJet, v budově vznikne železniční muzeum Břeclavi a bude zde sídlit i policie a Česká správa sociálního zabezpečení, řekl na tiskové konferenci generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.
Nemovitosti | 14. 01. 2020
Lukáš Svobodník z týmu průmyslových nemovitostí Colliers International Czech Republic úspěšně realizoval transakci dlouhodobého pronájmu 14 700 metrů čtverečních výrobní, skladové a administrativní plochy v Contera Parku Ostrava City společnosti Contera pro společnost Chassix/Aludyne.
Nemovitosti | 02. 12. 2019
Před velkou výzvou stojí společnost Panattoni, specialista na přeměnu brownfieldů v moderní průmyslové parky. U Nýřan na Plzeňsku připravuje revitalizaci rozsáhlého území, které v minulosti ovlivnil provoz černouhelných dolů, tepelné elektrárny, betonárny i potravinářského závodu. Při přípravě nové průmyslové zóny Panattoni Park Nýřany Terminál se developer zaměří již při přípravě území na udržitelnost a ekologickou výstavbu. Díky kvalitní a dostatečně kapacitní inženýrské infrastruktuře má budoucí park předpoklady i pro rozvoj dle konceptu Průmysl 4.0.
Nemovitosti | 22. 11. 2019
Mezinárodní logistický provider DACHSER slavnostně zahájil provoz svého nového logistického centra v průmyslovém parku Breisgau v německém Freiburgu. Nová pobočka o rozloze 6 117 m2 zahrnuje překládkový terminál s 82 nakládacími branami a dvoupatrovou kancelářskou budovu. Společnost zde investovala cca 22 milionu eur a vytvořila 30 nových pracovních míst.
Nemovitosti | 08. 11. 2019
Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci 3. čtvrtletí meziročně klesl o 0,1 procentního bodu na 4,2 procenta. V porovnání s koncem 2. čtvrtletí klesl o 0,2 procentního bodu. Nejnižší byl v Praze a okolí, a to 3,5 procenta. Vyplývá to z údajů poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici.
Nemovitosti | 07. 11. 2019
V Česku se připravuje nebo realizuje 73 oprav a modernizací železničních nádraží. Stát na ně vynaloží kolem devíti miliard korun. Jejich seznam a aktuální stav projektů je součástí materiálu, který projedná vláda. Modernizace by měla skončit do roku 2025.
Nemovitosti | 01. 11. 2019
Tři pětiny logistických a výrobních firem v Česku očekávají v příštím roce růst obratu. Téměř tři čtvrtiny plánují do jednoho roku zavést automatizovaná řešení a začít s robotizací. Vyplývá to z výsledků průzkumu realitní poradenské společnosti CBRE, které má ČTK k dispozici.
Nemovitosti | 21. 10. 2019
Společnost Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost, otevřela nové logistické centrum v Ostravě. V letošním roce je to po Praze a Hradci Králové již třetí nové depo Zásilkovny.
Nemovitosti | 17. 10. 2019
Hlavní hala v připravované průmyslové zóně, která má stát v místě bývalého areálu Škoda v Ostrově, bude vyšší. Město Ostrov chce vyhovět žádosti developerské společnosti Panattoni o změnu záměru a upraví územní plán. Hala by tak místo původně plánovaných 15 metrů měla být vysoká 22 metrů. ČTK to řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).
Nemovitosti | 27. 09. 2019
Halu pro skladování a distribuci léčiv společnosti PHOENIX lékárenský velkoobchod postaví společnost HSF System. Dokončení stavby v celkovém objemu přibližně 500 mil. Kč je plánováno na podzim 2020.
Nemovitosti | 06. 09. 2019
Společnost GFB Czech ze skupiny UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra na 33 hektarech za dvě miliardy korun. Jde o druhou etapu logistického areálu Přehýšov na severu Plzeňska u dálnice D5. Developer už získal rozhodnutí o umístění stavby, informoval ČTK jeho mediální zástupce Radek Stavěl.
Nemovitosti | 30. 08. 2019

   Další články >>