Průmyslové a kancelářské areály v Polsku jsou pro české investiční fondy atraktivní. Od začátku listopadu tam investovaly přes tři miliardy korun, letos se jejich nákupy pohybují nad deseti miliardami korun a další desítky miliard korun plánují utratit do budoucna. Důvodem je velikost, dostupnost i stabilní trh u severních sousedů Česka, vyplývá z ankety ČTK mezi fondy.
Nemovitosti | 21. 11. 2022
Investorská společnost Accolade a partnerská developerská firma Panattoni postaví u Chebu logistickou halu, která bude podle prohlášení obou firem největší v České republice. Jméno klienta, pro kterého se hala bude stavět, zatím firmy nezveřejnily. Příprava stavby ale už začala a hotová by měla být v roce 2025, zjistila ČTK. Na podpis smlouvy s partnerem upozornil server E15.
Nemovitosti | 29. 07. 2022
Správa železnic (SŽ) vyhlásila veřejnou zakázku na rekonstrukci výpravní budovy na nádraží v obci Ostružná na Jesenicku, která je oblíbeným cílem turistů a lyžařů. Předpokládané celkové investiční náklady činí 18 milionů korun, stavební práce by měly začít letos v červenci a skončit mají v září příštího roku. ČTK to sdělil mluvčí SŽ Dušan Gavenda. Stanice Ostružná stojí na železniční trati vedoucí z Bludova na Šumpersku do Jeseníku.
Nemovitosti | 20. 05. 2022
Podepsání smlouvy či zahájení výstavby projektu jsou zásadní a skvělé milníky, nic se však nevyrovná tomu, když je budova úspěšně dokončena. Budova 1 v Prologis Park Prague-D1 Ostředek je navíc výjimečná i tím, že se zároveň jedná o úplně první stavbu v parku, který otevírá začátek nové éry našeho působení v České republice.
Nemovitosti | 16. 05. 2022
Společnost Panattoni zahájila u Chomutova výstavbu výrobní haly, která bude součástí průmyslového parku. Investice přesáhne 1,5 miliardy korun. Dokončena by měla být v první polovině příštího roku. Ve firmě na výrobu vysokozdvižných vozíků vznikne 350 pracovních míst. Podle ředitelky regionálního rozvoje firmy Panattoni Kláry Sobotkové budou zřejmě do firem přecházet lidé, kteří již práci mají. Řekla to novinářům.
Nemovitosti | 09. 05. 2022
Společnost GLP, která je investorem a developerem logistických budov a skladů, už pronajala všechny prostory první etapy nově budovaného areálu GLP Park Ostrava Hrušov. Na revitalizovaném území po bývalé chemičce v Ostravě-Hrušově by mělo najít práci více než 100 lidí. ČTK to dnes sdělil tiskový zástupce GLP Jan Hlaváč. "Jako první se do areálu již nastěhovala společnost Prosperplast, přední evropský výrobce plastových výrobků pro dům a zahradu. Firma si vybrala lokalitu Hrušova pro vybudování distribučního centra, které obslouží Českou republiku a Slovensko," uvedl Hlaváč. Dalšími nájemci jsou společnosti Logflex, která poskytuje skladovací a přepravní služby, a Hyundai Steel Czech, jež vyrábí ocelové svitky a plechy. Nastěhovat by se měly na jaře. První fáze výstavby zabírá plochu o rozloze 17.500 metrů čtverečních. "Po dokončení druhé etapy v příštím roce bude celý areál poskytovat 92.000 metrů čtverečních kvalitních prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu," uvedl Hlaváč. Podle dřívějších informací by měla celková investice do výstavby projektu činit okolo 40 až 45 milionů eur (přibližně miliarda - 1,15 miliardy korun). Dříve v místě působily chemické závody, které do roku 1996 vyráběly a zpracovávaly kyseliny a další chemikálie. Po chemičce zůstala znečištěná půda, kterou společnost GLP musela nejprve dekontaminovat. "Společnost GLP a její investice jsou pro region opravdu přínosem. Věříme, že víceúčelově budovaný logistický a výrobní komplex vytvoří nová pracovní místa a přispěje tak k modernizaci městského obvodu i regionu," uvedl starosta městského obvodu Slezská Ostrava Richard Vereš (ANO). GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem. Podniká v logistice, výstavbě nemovitostí a infrastruktury, financích a souvisejících technologiích. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Spravuje majetek v hodnotě 100 miliard dolarů (přes 2,2 bilionu korun). Logistické projekty společností GLP provozované v Evropě zahrnují více než čtyři miliony metrů čtverečních.
Nemovitosti | 06. 04. 2022
S Martinem Polákem, ředitelem pro region střední a východní Evropy pro německou společnost GARBE, jsme se pobavili o současné situaci na trhu s logistickými nemovitostmi. Dočtete se, jak se trh zotavuje po pandemii covid-19, jaké jsou nejnovější trendy v oblasti udržitelnosti, kde firma plánuje výstavbu i jak ovlivňují podnikání rostoucí ceny energií.
Nemovitosti | 21. 03. 2022
Logistická a spediční společnost DB Schenker připravuje ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku nový logistický sklad. Vzniknou dvě haly o celkové ploše 10.500 metrů čtverečních. Většinu logistických služeb v novém terminálu bude DB Schenker zajišťovat pro svého dlouholetého zákazníka, výrobce kávy Jacobs Douwe Egberts, který má ve Valašském Meziříčí továrnu, sdělili ČTK v tiskové zprávě zástupci společnosti DB Schenker. Centrum by mělo začít fungovat letos v září.
Nemovitosti | 18. 03. 2022
Výrobce autobusů Iveco Czech Republic rozšiřuje zázemí svého areálu ve Vysokém Mýtě. Před třemi lety společnost odstavila původní uhelnou kotelnu a nahradila ji plynovou. Staré objekty včetně souvisejících technologií na ploše více než 10.000 metrů čtverečních nechala odstranit. Bourání začalo loni v listopadu a poslední fází byl odstřel komína, který byl postaven v roce 1969, uvedla mluvčí společnosti Katarína Němcová.
Nemovitosti | 23. 02. 2022
Průmyslová developerská skupina P3 zahájila výstavbu prvních tří hal nové obchodně-průmyslově čtvrti P3 Ostrava Central na ploše po bývalé aglomeraci, tedy úpravně a spékárně rud, v Ostravě-Vítkovicích. Na pozemku o rozloze 44 hektarů má vzniknout až 16 budov různého určení, zastavěná plocha má tvořit 160.000 metrů čtverečních. Celkové investiční náklady dosáhnou až dvou miliard korun. ČTK to v tiskové zprávě sdělila společnost P3.
Nemovitosti | 21. 02. 2022
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Naposledy dokončila na konci loňského roku rekonstrukci výpravní budovy v Ostrově na Karlovarsku za 17 milionů korun. V plánu jsou také mnohem nákladnější opravy, například nádraží v Chebu nebo Bečově nad Teplou. Příprava a uskutečnění investičních akcí je ale nyní vázána na schválení státního rozpočtu, informovala ČTK mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.
Nemovitosti | 07. 02. 2022

   Další články >>