Logistická firma Dachser bude mít nové prostory ve vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji Českých Budějovic. Zaberou 7000 metrů čtverečních. Dachser podepsala smlouvu s developerskou společnosti VGP, jež technologický park staví. Prostory chce Dachser zkolaudovat příští rok na jaře. ČTK to řekla Tereza Štosová z PR agentury.
Nemovitosti | 21. 10. 2021
Developerská společnost Prologis staví u dálnice D1 poblíž Ostředku na Benešovsku logistický park. V plánu má výstavbu tří budov s celkovou rozlohou 43.000 metrů čtverečních, hodnotu investice firma nezveřejnila. V areálu bude mít sklady mimo jiné společnost Zeppelin CZ, která je prodejcem stavebních, zemních, zemědělských a důlních strojů a energetických systémů. ČTK to při slavnostním zahájení stavby řekl viceprezident Prologis Michal Vrba.
Nemovitosti | 14. 10. 2021
Výrobce čelních a střešních autoskel Saint-Gobain Sekurit rozšířil své prostory v průmyslové zóně v Hořovicích na Berounsku o novou halu za 187 milionů korun. Využívá ji jako centrální distribuční místo pro zákazníky a zároveň pro dopracování autoskel. Nové prostory pro něj připravil stavitel průmyslových zón Panattoni spolu s investorem do průmyslové infrastruktury Accolade, uvedly firmy v tiskové zprávě.
Nemovitosti | 13. 10. 2021
Aktuální situace na tuzemském industriálním trhu, během které prakticky docházejí volné kapacity skladů a ceny atakují historická maxima, nutí stále více firem k tomu, aby nejen zvyšovali svou efektivitu na metr čtvereční, ale zároveň se zaměřili na snížení provozních nákladů svých skladů. Pokud se tedy firemní nájemci již nenastěhovali do moderních skladů s nejnovějšími technologiemi, tak mají několik možností, jak svůj provoz zlevnit.
Nemovitosti | 08. 10. 2021
Společnost GLP, která je investorem a developerem logistických budov a skladů, zahájila stavbu logistického centra na pozemku po chemičce v Ostravě-Hrušově. Náklady přesáhnou miliardu korun, práci by v areálu mělo najít okolo 1000 lidí. Samotné výstavbě předcházely měsíce náročných dekontaminačních prací. GLP Park Ostrava Hrušov má být dokončen v prvním čtvrtletí příštího roku. ČTK to sdělil tiskový zástupce GLP Jan Hlaváč.
Nemovitosti | 07. 10. 2021
Společnost UPS dnes slavnostně otevřela nové logistické centrum na třídění a doručování zásilek v Tuchoměřicích u Prahy. Zařízení představuje vůbec největší investici UPS u nás, která posílí propojení Česka s globální sítí UPS ve 220 zemích a teritoriích.
Nemovitosti | 13. 09. 2021
Výrobce nákladních automobilů Traton, který patří do německého koncernu Volkswagen, plánuje rozšiřování čínských aktivit. Jeho švédská divize Scania postaví v Číně novou továrnu, která by měla začátkem roku 2022 spustit sériovou produkci. Oznámila to firma.
Nemovitosti | 26. 11. 2020
U dálnice D1 v Přerově pokračuje stavba nového Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD). Budované pracoviště na území bývalého zemědělského družstva je situováno na 283. kilometru dálnice v katastrálním území městské části Předmostí. Rozlehlé parcely poskytly dostatek prostoru pro částečně dřevěné administrativní budovy, provozní objekty a garáže. Ekologická novostavba by měla být dokončena v roce 2021 s předpokládaným otevřením střediska v březnu. Zhotovitelem stavby je společnost Hochtief CZ, a. s.
Nemovitosti | 24. 11. 2020
Správa železnic opraví za zhruba 460 milionů Kč výpravní budovu v Klatovech, druhém největším městě Plzeňského kraje. Jde o památkově chráněný objekt osobního nádraží z roku 1959, s jehož komplexní rekonstrukcí se počítá od března 2022 do jara 2024. ČTK to řekla mluvčí správy Nela Friebová.
Nemovitosti | 29. 10. 2020
Ve stotisícovém Liberci nutně potřebuje opravu 18 ze 147 mostů a lávek ve vlastnictví města. Náklady na rekonstrukci 16 mostů a dvou lávek radnice podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) odhaduje na bezmála 100 milionů korun bez daně.
Nemovitosti | 20. 10. 2020
Na Kladensku se blýská na lepší časy, v lokalitě expandují již tradiční výrobci s koncovou výrobou a kvalifikovanými pracovními místy. Stavitel průmyslových zón Panattoni předal u středočeského Pavlova novou halu švédskému výrobci stavebních komponent Lindab. V Panattoni Parku Prague Airport II vyrostla budova s 5 900 m2 výrobních a skladovacích prostor a 800 m2 kancelářských ploch. Uvnitř bude klempířská dílna a výrobna kruhového potrubí. Společnost Lindab zde zaměstná přes 30 administrativních a až 25 logistických a výrobních pracovníků.
Nemovitosti | 14. 10. 2020

   Další články >>