Cestujícím železniční dopravou začaly v Havířově na Karvinsku sloužit nové odbavovací prostory. Vznikly v bývalé administrativní budově. ČTK to řekl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Původní velká odbavovací hala bude po následné opravě využívána jako multifunkční prostor pro kulturní i sportovní akce.
Nemovitosti | 02. 07. 2020
Velkému zájmu klientů se těší Contera Parky na Slovensku. Jen v prvním čtvrtletí roku 2020 prodloužila Contera smlouvu s jedničkou na trhu stavební chemie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientem se stala další přepravní společnost Pack4you.
Nemovitosti | 26. 06. 2020
Valašské Meziříčí na Vsetínsku připravuje stavbu dopravního terminálu. Objekt by měl navazovat na novou nádražní budovu, kterou s společně s novou železniční infrastrukturou včetně nástupišť chce ve městě vybudovat Správa železnic. ČTK to v tiskové zprávě sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš.
Nemovitosti | 16. 06. 2020
Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního čtvrtletí meziročně vzrostl o 1,8 procentního bodu na 5,5 procenta. V porovnání s koncem loňského roku stoupl o 1,4 procentního bodu. Nejnižší byl v Praze a okolí. Vyplývá to z údajů sdružení poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici.
Nemovitosti | 12. 06. 2020
Stavitel průmyslových zón Panattoni předal německému online prodejci Real Digital hlavní distribuční centrum. První stavba v novém Panattoni Parku Cheb South měla navzdory opatřením proti šíření koronaviru jen minimální zpoždění v řádu dnů. Budova o velikosti 27 000 m2 se vloni zařadila mezi největší nové nájemní transakce v Česku. Projekt zrozený v areálu bývalých chebských strojíren aspiruje na vysoké ohodnocení v rámci nejnovějšího standardu ekologické certifikace BREEAM. Moderní halu pro e-commerce financuje a vlastní investiční skupina Accolade.
Nemovitosti | 09. 06. 2020
Skladovací haly v Kosmonosech u Mladé Boleslavi, které měly rozšířit areál D+D, nakonec nevzniknou. Od svého záměru podnikatel Petr Dědek ustoupil, řekl ČTK. Informaci na svém webu potvrdil i Středočeský kraj. Místní proti stavbě protestovali.
Nemovitosti | 28. 05. 2020
V průmyslovém areálu Contera Park Ostrava City v Ostravě-Kunčičkách by měla být v červnu dokončena nová hala pro firmu Aludyne o velikosti zhruba 5500 metrů čtverečních. Výrobce hliníkových dílů pro automobily tam zaměstná 350 lidí. ČTK to za společnost Contera sdělila Erika Straškrabová.
Nemovitosti | 15. 05. 2020
V sousedství sídla České televize v Brně-Líšni má příští rok začít stavba haly pro průmyslovou výrobu a sklady o rozloze zhruba 8000 metrů čtverečních pro firmu Top - Envi Tech. Vyplývá to z dokumentu na Informačním portálu EIA. Zastavět se tak má dosud nevyužívaný pozemek v bývalém areálu Zetoru, v jehož blízkosti je taktéž P+R parkoviště.
Nemovitosti | 14. 05. 2020
ČS nemovitostní fond koupil dvě budovy se skladovými, výrobními a kancelářskými prostorami u slovenské Seredě za 30,6 milionu eur (835 milionů korun). Prodávajícím je ruská developerská společnost PNK Group. Celková pronajímatelná plocha je 45.100 metrů čtverečních. Česká spořitelna o tom ČTK informovala ve své zprávě.
Nemovitosti | 28. 04. 2020
Firma Rail Cargo Group, která chtěla postavit železniční překladiště v pražských Malešicích, požádala o zastavení posuzování vlivu projektu na životní prostředí (EIA). Posudek, který si k plánu nechal zpracovat magistrát, doporučil vydat záporné stanovisko. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Bez kladného stanoviska projekt nemůže pokračovat. Se stavbou terminálu dlouhodobě nesouhlasí Praha 10 a další dotčené městské části. Vyjádření firmy ČTK shání.
Nemovitosti | 22. 04. 2020
Developerská společnost CTP Invest naplnila stávající kapacity CTParku v Mladé Boleslavi. Automobilová společnost Svott a Škoda Auto zaplní budovu Mladá Boleslav I. Společnost Emerge se rozhodla rozšířit stávající prostory haly Mladá Boleslav II. Nehledě na současné naplnění kapacity, disponuje společnost CTP dalšími plochami k expanzi v parku Mladá Boleslav II Nepřevázka.
Nemovitosti | 10. 03. 2020

   Další články >>