Společnost GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, získala od firmy Toyota Motor Europe certifikát za management nákladů v letech 2019-2020. Společnost GEFCO obdržela toto ocenění za mimořádný výkon v oblasti řízení nákladů již podruhé.
Logistika | 21. 10. 2020
S rychle rostoucí konkurencí v logistickém průmyslu chce každý poskytovatel nabídnout svým klientům ty nejlepší služby. Aby bylo dosaženo tohoto cíle, dochází k přeorientovávání logistických společností na automatizované IT systémy, které podporují procesy dodavatelského řetězce. Klienti chtějí zadat objednávku jedním kliknutím, sledovat zásilku na každém kroku a obdržet ji co nejdříve. K tomu zároveň chtějí, aby jim byly neustále poskytovány kvalitní služby, aby byla minimalizována rizika a snižovány náklady.
Logistika | 19. 10. 2020
Pandemie je na vzestupu do té míry, že ČR opět vstoupila do stavu nouze. Vláda zase po půl roce zavírá školy, bary a restaurace, omezuje možnost pořádat hromadné akce včetně svateb, pohřbů či rodinných oslav. Lidé a firmy se snaží – podobně jako na jaře – hledat cesty, jak „odstranit skvrnu bez porušení podstaty látky“, tedy jak udržet při životě své podnikání v rámci platných nařízení. Postupně jsme si tak zvykli na virtuální porady, telekonference, webináře na straně jedné a poloprázdné konferenční sály, kina a divadla na straně druhé. Ať si to uvědomujeme nebo ne, kriticky tím trpí sociální rozměr moderní společnosti. Bez osobního kontaktu, možnosti setkávat se nejenže trpí obchod, ale život se stává šedivým, fádním a ztrácí dynamiku.
Logistika | 14. 10. 2020
Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, přichází na trh s další novinkou, a to soběstačnými výdejními místy Z-BOXy. Z-BOXy se ovládají jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna, ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Jde o unikátní zařízení, nikdo jiný v České republice výdejní boxy na podobném principu nepoužívá. Z-BOXy fungují pro zákazníky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zásilkovna cílí se Z-BOXy na menší města a vesnice, kde mohou doplnit služby České pošty, která v těchto lokalitách omezuje provoz svých poboček. Další velké využití mají Z-BOXy v developerských rezidenčních nebo komerčních prostorech. Zásilky bude přes Z-BOXy možné, jak vyzvedávat, tak i posílat. V letošním roce plánuje Zásilkovna v České republice spustit až 150 Z-BOXů. Celkový počet výdejních míst Zásilkovny tak bude kolem 3 800, čímž bude disponovat největší sítí v České republice. Investice do Z-BOXů se pohybují v řádu desítek milionů korun.
Logistika | 01. 10. 2020
Po jarním lockdownu, s jehož důsledky se naše ekonomika bude složitě vyrovnávat ještě dlouhou dobu, a letním oddechovém čase, se koronavirus vrátil mnohem silnější. „Ve společnosti Geis jsme ale díky jarním zkušenostem připraveni,“ říká Ing. Karel Drbal, ředitel oddělení Business Development společnosti Geis CZ, s tím, že celosvětová pandemie se stala akcelerátorem změn, které by zřejmě v blízké budoucnosti stejně nastaly.
Logistika | 30. 09. 2020
Nebývalý rok 2020 je nyní ve své druhé polovině. Čím blíže jsme ke 4. čtvrtletí, tím více rostou obavy z druhé vlny pandemie viru Covid-19. Přes pokračující nejistotu se produktivita podnikání postupně zvyšuje. Klíčovým tahounem globálního hospodářského oživení trhu je Čína. Země, která byla virem zasažena jako první, se nyní stala lídrem na cestě ven z krize.
Logistika | 25. 09. 2020
Vzhledem k neustále se vyvíjející situaci Vám přinášíme vyjádření Bernarda Bauera, výkonného člena představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.
Logistika | 25. 09. 2020
Služba pro zasílání zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi překonala další významný milník, když počet přepravených zásilek dosáhl čísla 2 000 000. Službu spustila Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, na konci dubna 2019. První milion přepravených zásilek byl překonán po roce fungování v květnu letošního roku, druhý milion už za pouhé další čtyři měsíce. Mobilní aplikaci si dosud stáhlo téměř 600 000 lidí. Služba Mezi námi funguje úspěšně také na Slovensku.
Logistika | 24. 09. 2020
Evropský automobilový průmysl vyzval vyjednavače z Evropské unie a Británie k bezodkladnému dosažení dohody o volném obchodu. Varoval, že neúspěch jednání by mohl automobilovému sektoru v příštích pěti letech způsobit obchodní ztráty až za 110 miliard eur (2,9 bilionu Kč) a ohrozit výrobu zhruba tří milionů vozidel. Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) upozornilo, že evropský automobilový sektor už letos kvůli koronavirové krizi přišel o produkci v hodnotě kolem 100 miliard eur.
Logistika | 15. 09. 2020
Téměř čtvrtstoletí dlouhá příprava prodloužení Baťova kanálu ze Sudoměřic a slovenské Skalice do Hodonína se blíží do finále. Ředitelství vodních cest (ŘVC) nyní dokončuje dokumentaci pro zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele a plánuje se stavbou začít ještě letos. Hotovo má být před zahájením plavební sezóny v roce 2023. Náklady činí 234 milionů korun, řekl ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský. Na posun upozornil server zdopravy.cz.
Logistika | 08. 09. 2020
Krize způsobená pandemií onemocnění covid-19 přinesla nepřetržitý růst obratů internetových obchodů. Zákazníci objednávají mnohem častěji zboží každodenní potřeby, jakým jsou potraviny, léky a drogerie. Tento trend nutí obchodníky na celém světě hledat nová řešení. Celkově se sice počet objednávek zvýšil, velikost zásilek se však zmenšila. Díky novému a rozmanitějšímu sortimentu produktů navíc roste počet skladovaných položek, jimiž musí obchodník disponovat. Koncoví zákazníci očekávají rychlé dodání zboží, nejlépe v den objednávky, a to s vysokou transparentností a sledovatelností.
Logistika | 03. 09. 2020

   Další články >>