Válka na Ukrajině urychlila realizaci strategických plánů expanze společnosti AsstrA-Associated Traffic AG, které požadovaly otevření první kanceláře korporátní skupiny v Gruzii. Ukrajinští členové týmu AsstrA, kteří byli nuceni evakuovat Kyjev, vytvořili připravený tým, který měl obsadit novou kancelář korporátní skupiny v gruzínském hlavním městě Tbilisi.
Logistika | 28. 04. 2022
Bělorusko zakázalo nákladním automobilům registrovaným v Evropské unii vstup na své území. Zákaz platí ode dneška, nevztahuje se však například na přepravu pošty. Vozidla, která se v pátek nacházela na běloruském území, mají na odjezd čas do 23. dubna. Informovala o tom polská veřejnoprávní televize na svých internetových stránkách.
Logistika | 19. 04. 2022
Ruská invaze na Ukrajinu ohrozila železniční spojení Číny s Evropou, protože většina tras vede přes Rusko. Vyvolala také vážné otázky ohledně osudu čínského celosvětového infrastrukturního projektu nové Hedvábné stezky, napsala na svém webu zpravodajská společnost Voice of America (VOA).
Logistika | 19. 04. 2022
Po dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid-19 bude Breakbulk Europe opět hostit klíčové hráče na trhu projektových a hromadných nákladů. Od 17. do 19. května 2022 se v Rotterdam Ahoy bude konat významná průmyslová událost. Odborníci ze skupiny společností AsstrA-Associated Traffic AG budou komunikovat s návštěvníky výstavy ve stánku 2G55 v hale 2.
Logistika | 13. 04. 2022
Česká pobočka logistické firmy Dachser v loňském roce zvýšila obrat o 34 procent na více než čtyři miliardy korun. O osm procent stoupl i počet přepravených zásilek na celkových 1,23 milionu. Skoro o třetinu stoupla celková hmotnost zásilek na 829.000 tun. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
Logistika | 08. 04. 2022
AsstrA Asscociated Traffic AG se připojila k iniciativě pomoci občanům Ukrajiny. Společnost se bude podílet na sběru a dopravě prostředků humanitární pomoci. Zapojení korporátní skupiny vede její ústředí ve Švýcarsku.
Logistika | 01. 04. 2022
Podle ustanovení balíčku mobility, která vstoupila v platnost, budou řidiči dostávat plnou minimální mzdu v zemi, kde pracují. Německá vláda hodlá v roce 2022 zvýšit minimální mzdu na 12 eur za hodinu. Mnou si řidiči ruce?
Logistika | 24. 03. 2022
Vysoké ceny pohonných hmot nutí přepravce bez výjimek zdražovat své služby. Zpravidla se tak děje formou palivového příplatku. Poprvé za 12 let fungování zavádí palivový příplatek v reakci na ceny nafty i Pošta bez hranic. „Zavádíme palivový příplatek v co nejférovější podobě. Pro stanovení jeho výše se použije průměrná cena motorové nafty zveřejněná na webu ČSÚ. Konkrétně se v aktuální sazbě 10. týdne roku 2022 jedná o cenu 46,02Kč, což odpovídá příplatku 3,50Kč na zásilku,“ Pavel Vyoral, CEO Pošta bez hranic, www.postabezhranic.cz.
Logistika | 23. 03. 2022
Válka na Ukrajině, embarga a uzavření vzdušného prostoru ovlivňují i globální provoz leteckých nákladních přeprav. Globální kapacita letecké nákladní dopravy se snížila přibližně o 20 procent. DACHSER Air & Sea Logistics nabízí v této situaci svým zákazníkům další kapacity a pro následující 3 týdny spouští další charterové lety s týdenním odletem na trase Frankfurt–Šanghaj.
Logistika | 17. 03. 2022
Ve středu 27. dubna 2022 se v pražském hotelu Panorama uskuteční pokračování loňské Technologické konference, která byla věnována problematice dopadů evropské strategie Green Deal do podnikatelského prostředí. Aktuálně se zdá, že se pod tlakem okolností částečně mění pohled EK na oblast energetiky, resp. na přijatelnost donedávna nepřijatelného. Ale i další sektory, které mají zásadní vliv na další vývoj naší ekonomiky, čeká v nejbližší době revize původně avizované podoby taxonomie.
Logistika | 15. 03. 2022
Dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk pozastaví v obou směrech kontejnerovou dopravu do Ruska. Je to reakce na sankce, které Západ uvalil na Moskvu kvůli invazi na Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na oznámení společnosti. Maersk patří k nejvýznamnějším kontejnerovým dopravcům na světě.
Logistika | 02. 03. 2022

   Další články >>