Chystaný odklon od spalovacích motorů a přechod k elektromobilitě se ve výrobě v automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku projeví už letos. Závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) se chystá ukončit výrobu převodovek v provozu Převodovkárna II., zvýší se zato výroba baterií. ČTK to řekl mluvčí HMMC Petr Michník.
Logistika | 20. 09. 2021
Skupina Kuehne+Nagel zajistí námořní logistickou podporu pro část pilotního projektu Haru Oni v Chile, jenž se zaměřuje na výrobu paliva ze syntetického metanolu. Za projektem stojí německá společnost Siemens Energy a spolupracuje na něm se společnostmi Porsche (Německo) a Highly Innovate Fuels neboli HIF (Chile). Haru Oni bude prvním integrovaným komerčním závodem na výrobu klimaticky neutrálního paliva z větru a vody na světě, jenž se bude orientovat na cíl dekarbonizace logistiky.
Logistika | 17. 09. 2021
V současné době, když si čtenář přečte nadpis tohoto článku, bude mít v mysli spíše otazník, než tečku nebo vykříčník. Všemi sférami je dnes rozšířen nejistý názor na to, zda alternativní technologie jsou dobrou volbou zejména v Automotive. Redakce portálu Eulog se přikládní k názoru Country Directora Toyota a Lexus v České republice, pana Martina Pelešky. Nejedná se o alternativní technologie, ale o stěžejní technologie, jak zaznělo z jeho úst na letošním ročníku logistické konference SpeedCHAIN 20:21.
Logistika | 16. 09. 2021
Do Břevnovského kláštera v Praze se v rámci dalšího ročníku mezinárodní logistické konference SpeedChain sjeli odborníci z řad logistiků, e-commerce, oblastí technologií výrobních a obchodních procesů. Přítomni byli také zástupci z řad obalových technologií, dopravních a přepravních společností.
Logistika | 10. 09. 2021
Český vývoz podle odborníků dál poroste solidním tempem, nebudou se ale opakovat vysoké dvouciferné přírůstky. Propady v loňském roce kvůli pandemii koronaviru jsou již překonány a výsledky exportu se budou počítat z vyšší základny. Vývozci se navíc potýkají s mnoha problémy a teprve několik následujících měsíců ukáže, zda současné předpoklady nejsou příliš optimistické. Vyplývá to z aktuálního výpočtu tzv. indexu exportu, který připravují Raiffeisenbank a Asociace exportérů.
Logistika | 01. 09. 2021
Mezinárodní korporátní skupina AsstrA-Associated Traffic AG shrnuje své výsledky za první pololetí roku 2021.
Logistika | 12. 08. 2021
Pobočka logistické společnosti GEFCO v Kolíně je nově kompletně osvětlena moderní, vysoce účinnou LED technologií. Investici ve výši 5,5 milionu korun realizovala společnost ve dvou etapách v letech 2019 a 2020. Výměna technologie se projevila hned v roce ukončení investice, a to 78 % úsporou ve spotřebě energie na osvětlení. Investice je součástí strategie udržitelnosti společnosti GEFCO. Dalším krokem by měla být instalace solárních panelů na skladovacích prostorech kolínské pobočky.
Logistika | 10. 08. 2021
Společnost RELIANT si dovoluje informovat širokou logistickou veřejnost, že největší logistická události roku – mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2021 – se koná již za necelý měsíc v termínu 7.9.2021 opět v historických prostorách Břevnovského kláštera v Praze 6.
Logistika | 05. 08. 2021
Neobsazených průmyslových hal jsou v Česku aktuálně tři procenta, dosud nejméně. Vyplývá to z údajů poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které zveřejnily v tiskové zprávě. Ke konci druhého čtvrtletí podle nich bylo na trhu celkem 280.200 metrů čtverečních (m2) moderních průmyslových prostor připravených k okamžitému nastěhování. Na konci prvního čtvrtletí to bylo 329.100 m2. Neobsazenost průmyslových prostor v Praze a nejbližším okolí klesla na 1,4 procenta, uvedly.
Logistika | 29. 07. 2021
Německý Bosch, nadnárodní strojírenská a technologická skupina, bude mít své nové evropské distribuční centrum v CTParku Bor na Tachovsku u hranic s Německem. Bosch Group tam přesouvá aktivity z Nizozemska a zaměstná stovku lidí. Pronajal si téměř 16.000 m2 ploch, které budou primárně sloužit ke skladování elektronických součástek a kamerových systémů i jako kanceláře pro vedení a zaměstnance, řekla ČTK Marcela Fialková, mediální zástupkyně předního evropského průmyslového developera CTP, který firmě Bosch pronajal logistické prostory umožňující další plánované rozšíření.
Logistika | 16. 07. 2021
Nové logistické centrum Lidlu v Buštěhradu na Kladensku zásobuje 40 prodejen řetězce, jejich počet postupně poroste až k 90. Provoz začal v dubnu, nyní zde pracuje 350 lidí. Centrum vzniklo na území brownfieldu bývalých oceláren, je jedním z největších skladů Lidlu v Evropě a zdejší moderní technologie umožňují vyšší efektivitu logistického systému a zároveň jsou ekologičtější oproti dříve vzniklým centrům, řekl ČTK jednatel Lidlu ČR pro oblast nemovitostí Martin Molnár.
Logistika | 07. 07. 2021

   Další články >>