Najít spolehlivého logistického partnera není jednoduché. Jak se zorientovat v nabídkách mnoha společností a zvolit tu nejspolehlivější? Společnost ShipEx nabízí velmi kvalitní služby v oblastech pozemní i letecké přepravy.
Logistika | 13. 01. 2020
Do slezského města Slawków na jihu Polska přijel první nákladní vlak z Číny, oznámila televize TVN s odvoláním na provozovatele místní širokorozchodné tratě. Vlak naložený kontejnery vyjel z čínského města Si-an a vzdálenost 9500 kilometrů překonal během 12 dnů.
Logistika | 07. 01. 2020
Český automotive start-up Carvago, spadající do skupiny EAG, ve spolupráci se společností GEFCO představuje moderní testovací centrum TechYard v Ovčárech u Kolína. Centrum slouží ke kompletní kontrole, auditu a případnému servisu ojetých automobilů a stává se pro Carvago hlavním kontrolním a logistickým centrem pro český trh. Podrobným testováním zde prochází veškeré vozy, které pro české dealery a bazary v portfoliu startup Carvago nabízí. V budoucnu by se mělo testovací centrum otevřít také externím partnerům či dealerům, přičemž Carvago a GEFCO plánují koncept rozšířit i do dalších zemí střední Evropy.
Logistika | 18. 12. 2019
Po deseti hodinách vyjednávání se nad ránem 12. prosince Rada a Evropský parlament dohodly nad kompromisem u Balíčku mobility, který se projednává skoro tři roky (předložen koncem května 2017). Dohodu ještě musí formálně potvrdit Rada a EP na plenární schůzi po novém roce.
Logistika | 16. 12. 2019
Množství zboží, které zabavují celníci, postupně klesá. Centrální celní sklad Celní správy v Klášterci nad Orlicí je v současnosti zaplněný jen zhruba z poloviny. V minulosti přitom býval vytížený téměř celý. Do areálu se sváží zboží, které se nevejde do skladů v jednotlivých krajích, řekl ČTK mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Václav Kánský.
Logistika | 06. 12. 2019
ČESMAD BOHEMIA reaguje na vzrůstající nehodovost zahraničních řidičů nákladních vozidel na vozovkách v ČR, a proto za podpory České kanceláře pojistitelů v letošním roce realizuje projekt na její snížení.
Logistika | 19. 11. 2019
Logistická společnost GEFCO pomáhá s exportem českých bionických protéz pro libyjské pacienty. O návrh řešení bylo celní oddělení společnosti GEFCO požádáno českým výrobcem náhrad, který dlouhodobě spolupracuje s lybijským Ministerstvem zdravotnictví, když vyrábí náhrady na míru pacientům dle předem definovaných parametrů. „Všichni pacienti přilétají v menších skupinkách osobně do Česka, aby jim výrobce protézu navrhnul, vyrobil a dle potřeby dále přizpůsobil. S finálními protézami přímo na těle nebo v přepravních zavazadlech pak odlétají zpět do Libye,“ popisuje zajímavý celní případ Michael Šmerda, expert na celní problematiku společnosti GEFCO.
Logistika | 15. 11. 2019
Česká přepravní společnost VCHD Cargo má flotilu o velikosti přes 150 tažných vozidel. Vzhledem k tomu, že společnost realizuje exportní přepravy, každé vozidlo je osazené v průměru pěti a více mýtnými jednotkami. V mýtných jednotkách má tak společnost vázané přes dva milionu korun. Nyní dochází k přechodu na nové a dražší mýtné jednotky i v České republice.
Logistika | 13. 11. 2019
Komplexní logistické služby, včetně individuálních řešení s oborovými specifiky, zajišťuje společnost GEFCO nejen pro svůj dominantní sektor automotive, ale je stejně tak expert na přepravy zboží pro segment farmaceutických výrobků a produktů péče o zdraví. Dynamický obor, jakým je farmacie a zdravotnictví, však musí věnovat zvýšenou pozornost kontrolním mechanismům, bezpečnosti i konkrétním nárokům na přepravu například u teplotně citlivých zásilek. Pro všechny tyto požadavky nabízí GEFCO integrovaná logistická řešení a disponuje v této oblasti bohatými zkušenostmi, což dokazuje například intenzivní spolupráce s Ferring Pharmaceuticals.
Logistika | 08. 11. 2019
Společnost DB Schenker se stala zakládajícím partnerem projektu Western Sydney Aerotropolis – komerčního, logistického a vzdělávacího hubu, který vznikne v blízkosti nového letiště Western Sydney Airport. Memorandum o porozumění v Berlíně podepsali Gladys Berejiklian, premiérka státu Nový Jižní Wales, a Alexander Doll, předseda dozorčí rady DB Schenker a člen správní rady Deutsche Bahn AG.
Logistika | 31. 10. 2019
Skupina GEFCO, evropský lídr v logistice pro automobilový průmysl a globální expert na řešení dodavatelských řetězců, představila dvě nová fygitální řešení (tj. systémy kombinující fyzické schopnosti a digitální technologie) poskytující bezkonkurenční uživatelský zážitek. Obě inovace staví na 70letém know-how Skupiny v oblasti logistiky a digitálních dovednostech partnerů společnosti GEFCO. Nedávná akvizice skupiny GEFCO, společnost Chronotruck je vlastně virtuální tržiště zjednodušující objednávání přeprav prostřednictvím unikátních algoritmů párujících data poptávky s dostupnými volnými dopravními kapacitami, resp. nabídkou přeprav. Moveecar je digitální platforma, která byla vytvořená experty ze společnosti GEFCO ve spolupráci s externími IT odborníky. Nabízí individuální automobilovou logistiku v jakékoliv fázi životního cyklu vozidla.
Logistika | 29. 10. 2019

   Další články >>