Zaměstnanci kontejnerového přístavu Felixstowe, který je největší v Británii, plánují druhou osmidenní stávku za zvýšení mezd. Odborový svaz Unite dnes oznámil, že začne 27. září. Stávka bude další z řady protestů, které se objevily v reakci na prudký růst cen. Oznámení o nové stávce přišlo poté, co zaměstnanci přístavu většinou 82 procent hlasů odmítli nabídku na zvýšení mezd o sedm procent.
Ostatní | 16. 09. 2022
Česká technologická firma Liftago spustila novou digitální platformu Liftago.network, jejímž prostřednictvím chce propojit jednotlivé přepravce zboží a lidí ve městech. Firmy tak budou moci využívat volné vozy od jiných přepravců. Technologie má zefektivnit využití současné kapacity přepravců. Platformu představil šéf Liftaga Ondřej Krátký.
Logistika | 15. 09. 2022
DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, otevřelo zcela nové moderní depo v Otrokovicích, které bude obsluhovat převážně Zlínský kraj. Objekt vznikl revitalizací brownfieldu a je plně připraven na rozvoj elektromobility. Disponuje 2 elektronabíječkami pro zákazníky a kapacitou na vybudování až 30 elektronabíječek pro dodávky. Při plném provozu depo odbaví kolem 19 000 balíků denně a doručovat je bude 140 kurýrů.
Logistika | 07. 09. 2022
V loňském roce bylo na letišti Václava Havla odbaveno zboží o celkovém objemu 61,4 milionu tun. To je sice o něco méně zboží než v roce 2019, znamená to však, že po covidovém období se opět navyšuje objem nákladní dopravy. Největší podíl na tom má Divize DSV Air & Sea, jež byla oceněna společností Lufthansa prvním místem v kategorii největší obraty mezi nákladními dopravci na pražském letišti. Podílí se na celkovém transportu zboží na letišti v Ruzyni z 16 procent: DSV přepravilo 9,8 milionu tun. DSV patří k lídrům letecké přepravy díky neustále se zlepšujícím řešením. Nejnovější a velmi oblíbenou službou je spojení lodní nákladní dopravy z Asie do Dubaje a navazující letecké přepravy z Dubaje do Evropy. Celá cesta se zkrátí na průměrných 25 dní.
Logistika | 01. 09. 2022
Evropská vysílací unie (EBU) a BBC potvrdily, že pěvecká soutěž Eurovize 2023 se bude konat ve Spojeném království jménem letošního vítězného provozovatele vysílání, ukrajinské UA:PBC.
Logistika | 12. 08. 2022
Americká logistická společnost ShipMonk, kterou v roce 2014 založil mladý český miliardář Jan Bednář, bude mít v Chebu své první distribuční centrum v kontinentální Evropě. Na místě bývalých strojíren v průmyslovém parku Cheb South ho postaví investorská společnost Accolade a partnerská developerská firma Panattoni. Výstavba budovy o velikosti 15.000 metrů čtverečních začne v září tohoto roku, přičemž předání prostor se plánuje na první čtvrtletí následujícího roku, uvedla společnosti Panattoni v tiskové zprávě.
Logistika | 09. 08. 2022
Česká republika zažívá podle Eurostatu největší boom online nakupování ze všech zemí EU. Během krize COVID-19 se Česká republika stala jednou z předních evropských velmocí elektronického obchodu. Pouze Nizozemsko, Dánsko, Švédsko a Irsko mají větší procento obyvatel nakupujících online.
Logistika | 03. 08. 2022
Logistická společnost Gebrüder Weiss předala další certifikát o kompenzaci emisí CO2 svému klientovi v České republice. „Těší nás, že do našeho programu snižování emisí zero emissions se zapojil náš významný obchodní partner, společnost SFS Group, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Dokazuje to, že hodnoty jako je udržitelnost nebo vztah k naší planetě jsou i v obchodním prostředí důležitým aspektem,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.
Logistika | 28. 07. 2022
Válka na Ukrajině způsobila v prvním pololetí prudký nárůst objemu přepravy uhlí a zkapalněného zemního plynu (LNG) přes nizozemský přístav Rotterdam. V samotném druhém čtvrtletí pak výrazně klesl podíl Ruska na přepravě. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil provozovatel největšího evropského přístavu.
Logistika | 25. 07. 2022
Izrael prodá středomořský přístav Haifa za 4,1 miliardy šekelů (28,6 miliardy Kč) indické společnosti Adani Ports a izraelské chemické a logistické skupině Gadot. Dvojice firem vyšla vítězně z dvouletého výběrového řízení, od kterého si Izrael slibuje snížení dovozních cen a zkrácení dlouhých čekacích dob v izraelských přístavech. S odvoláním na oznámení Izraele o tom informovala agentura Reuters.
Logistika | 15. 07. 2022
GEFCO, globální expert na dodavatelské řetězce a špičkový dodavatel v oblasti logistiky pro automobilový průmysl, otevřelo nové centrum v Algeciras. Tento krok je součástí strategie zaměřené na posílení logistických řetězců skupiny.
Logistika | 14. 07. 2022

   Další články >>