Týden po brexitu je hlavní silnice do Doveru tak klidná, že místní úřady polovinu z ní uzavřely kvůli sbírání odpadků, aniž by tím řidičům přivodily zpoždění. Nemálo řidičů kamionů však navzdory této klidné scenérii varuje před chaosem. Nová dokumentace, po definitivním odchodu Británie z Evropské unie nezbytná, jim komplikuje život. Není-li v pořádku, zdrží se na hranici na dlouhé hodiny. Vzhledem k tomu, že objem přepravy je pod obvyklou úrovní, problémy se zatím projevují u bran továren a v depech dopravců. Podle sedmi firem, kterých se na situaci ptala agentura Bloomberg, se problémy v následujících dnech, až se doprava vrátí na běžnou úroveň, patrně rozšíří i do přístavů.
Logistika | 11. 01. 2021
Cesta do Británie se po Novém roce, kdy země definitivně ukončila svazek s Evropskou unií, jihomoravským dopravcům značně protáhne. V souvislosti s tím musí zdražit své služby. Vyplývá to z odpovědí dopravců, které ČTK oslovila. Starosti dopravcům dlouhodobě dělají také migranti ve francouzském přístavu Calais, kteří se dobývají do přívěsů.
Logistika | 11. 01. 2021
Japonská automobilka Honda Motor dnes opět pozastavila výrobu ve své továrně v britském městě Swindon kvůli zpožděním v dodávkách součástek. Oznámila to firma. Dodala, že s obnovením výroby počítá ve čtvrtek.
Logistika | 06. 01. 2021
Nejzazším předvánočním termínem objednání vnitrostátních zásilek je podle společnosti Zaslat.cz tento čtvrtek 17. prosince. Dopravci pak musí zásilku vyzvednout nejpozději v pátek 18. prosince. Jde o poslední termín, ve kterém budou zásilky po Česku doručeny do Vánoc s 99% úspěšností. Nejpozdějším termínem pro odeslání mezinárodních zásilek je objednání svozu ve středu 16. prosince. Balíky odeslané do zahraničí později budou pravděpodobně doručeny až po svátcích.
Logistika | 16. 12. 2020
Dobrá zpráva: ačkoliv se herní průmysl přesouvá do digitálního virtuálního prostoru, poptávka po deskových společenských a kreativních hrách i puzzle stále roste.
Logistika | 16. 12. 2020
Společnost GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, formuje nový strategický klastr. Ke stávajícímu uskupení Česko-Slovensko přibude od 1. prosince 2020 nově Maďarsko. Vedení nového celku přebírá Aleksander Raczynski, dosavadní generální ředitel GEFCO Česká republika a Slovensko.
Logistika | 16. 12. 2020
Nenalezení dohody mezi Evropskou unií (EU) a Velkou Británií v otázce obchodních vztahů do konce roku, tedy tzv. tvrdý brexit, by nebyla pro český průmysl dobrá zpráva. Znamenalo by to potíže pro exportéry i dovozce. Pozitivní je snaha obou stran přes přetrvávající neshody ve vyjednáváních pokračovat. ČTK to sdělili ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a jeho náměstkyně Martina Tauberová.
Logistika | 14. 12. 2020
Dle zatím posledních dostupných údajů Českého statistického úřadu za září, kdy u nás odstartovala druhá vlna pandemie koronaviru, se dovozní i vývozní ceny meziměsíčně zvýšily o 1,9 %. U vývozních cen byl nárůst ceny především kvůli oslabení koruny vůči euru a dolaru. Největší podíl na růstu mělo potom navýšení ceny za stroje a přepravní prostředky (1,8 %), nejvíce rostly ceny minerálních paliv (7,3 %). Stejně tak i cenu za dovoz ovlivnil růst cen strojů a dopravních prostředků (1,7 %). Klesání cen bohužel nenastalo v žádné ze sledovaných skupin.
Logistika | 14. 12. 2020
Britský výrobce luxusních automobilů Bentley, který spadá pod koncern Volkswagen, si rezervoval pět nákladních letadel Antonov. Chce si tak pojistit plynulost dodávek pro případ, že se v souvislosti s brexitem objeví překážky ve výměně zboží mezi Londýnem a Evropskou unií. Na digitální konferenci věnované budoucnosti automobilového průmyslu, kterou pořádá list Financial Times, to řekl šéf podniku Adrian Hallmark.
Logistika | 03. 12. 2020
Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, odbavila z kolínské pobočky v čase tří měsíců rekordní fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila více než tisíc lehkých užitkových vozů, které následně, dle stanoveného harmonogramu, přepravila klientovi do 12 dep po České republice.
Logistika | 20. 11. 2020
Nové sazby mýta znamenají pro dopravce citelné zdražení dopravy. Dopravní firmy proto budou se zákazníky jednat o nových cenách za své služby. V úpravách však dopravci vidí i pozitiva, například množstevní slevy by tuzemským firmám mohly vůči zahraniční konkurenci pomoci. Vyplývá to z vyjádření dopravců na dotaz ČTK. Vláda schválila úpravy mýta, kamiony si v příštím roce připlatí.
Logistika | 20. 11. 2020

   Další články >>