GEFCO Česká republika zajistí i v dalších letech pro společnost Toyota distribuci nových vozů k dealerům na českém, slovenském a maďarském trhu. Smlouva o distribuci hotových vozů byla uzavřena na další tři roky, předpokládaný objem přepravených aut je 120 000.
Logistika | 30. 06. 2020
Doručování balíků prostřednictvím kurýrů až domů je mezi Čechy dlouhodobě populární. Podle průzkumu společnosti GLS realizovaného agenturou Ipsos na vzorku 1050 respondentů využívá tuto variantu 74 % lidí. Během posledních pěti let si lidé postupně oblíbili také jiné metody doručování a dle situace využívají, např. vyzvednutí zboží přímo v kamenné výdejně e-shopu (37 %) nebo ve výdejních místech přepravců (32 %), které nahrazují dříve oblíbené doručení do práce. Hlavním důvodem je časová nezávislost na kurýrech.
Logistika | 25. 06. 2020
GEFCO, lídr v oblasti logistiky pro automobilový průmysl, přepravilo 500 tun dílů pro segment automobilového průmyslu z čínského Wu-chanu do Francie. Pro přepravu vypravilo GEFCO z Wu-chanu jeden z prvních ucelených vlaků, který opustil město od vypuknutí pandemie COVID-19 a uvalení karantény.
Logistika | 19. 06. 2020
Dopravní a logistická skupina C.S. Cargo loni navýšila zisk před zdaněním o 142 milionů na 404 milionů korun. Tržby skupiny činily 4,8 miliardy korun, což je podobné číslo jako předloni. Největší růst skupina zaznamenala v logistice, dále také v námořní a letecké přepravě. Společnost o tom informovala ČTK.
Logistika | 18. 06. 2020
Svět zažil jaro 2020 v izolačním režimu. Vlády mnoha zemí světa vyhlásily karanténu, spostu lidí bylo nuceno zůstat doma a spokojit se pouze s vycházkami s domácími mazlíčky nebo nákupem potravin. Mnoho aspektů běžného života se přesunulo do online světa. Práce v režimu home office, studium pomocí video konferencí, divadla a koncerty na otevřených prostranstvích.
Logistika | 12. 06. 2020
GEFCO Indústria do Brasil, součást Skupiny GEFCO, lídra v oblasti multimodálních řešení dodavatelského řetězce a předního hráče v oblasti automobilové logistiky, zahájila montáž užitkových vozů v brazilské Guaíbě pro předního světového výrobce užitkových vozidel, společnost Foton Motor Group.
Logistika | 11. 06. 2020
Do přístavu v Hamburku poprvé připlula největší nákladní loď na světě HMM Algeciras. Na 400 metrů dlouhé a 61 metrů široké nové plavidlo jihokorejské námořní společnosti HMM, které táhly dva remorkéry, se přišly k Labi podívat stovky lidí. Loď přivítala i vodní fontána, informovala dnes agentura DPA.
Logistika | 08. 06. 2020
Nákladní dopravci na železnici se kvůli koronavirové krizi potýkají s velkým úbytkem zakázek, žádají proto stát o podpůrná opatření, například slevu za užívání železnic. Současné vládní programy podle dopravců zvýhodňují jiné formy dopravy, což může být pro jejich část trhu až likvidační. ČTK to sdělilo sdružení Žesnad.cz. Dopravci poukazují především na projednávanou slevu silniční daně pro kamiony ve výši 25 procent pro letošního rok.
Logistika | 08. 06. 2020
Koronavirová krize urychluje posun odvětví samořízených vozů od přepravy lidí k dodávkám zásilek. "Realita je teď taková, že doprava zboží je větším trhem než přeprava lidí," cituje agentura Reuters Johna Krafcika, šéfa společnosti Waymo, která se zabývá vývojem samořízených vozů.
Logistika | 05. 06. 2020
Tuzemští dopravci jsou připraveni rychle obnovit své železniční a autobusové spoje na Slovensko, zatím však stále musí čekat na definitivní uvolnění cest hromadné dopravy přes hranice. Naopak do Rakouska a Německa by měly přibýt v polovině června další spoje. Vyplývá to z informací dopravců, které ČTK oslovila.
Logistika | 04. 06. 2020
Logistický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje ve své zahraniční expanzi. Po vstupu do sousedního Polska a na Slovensko, kde DoDo postupně otevírá další města, vstupuje logistický startup také do Maďarska. DoDo v posledních měsících pokračuje v silném růstu, podpořeném i celkovým zrychlením digitalizace retailu v důsledku koronavirové krize, a firma je na dobré cestě již začátkem léta překonat obrat za celý loňský rok.
Logistika | 03. 06. 2020

   Další články >>