Složitá doba si vyžaduje netradiční řešení. Před krátkou dobou se začalo zkoušet přímé spojení kamiony mezi Evropou a Čínou. V posledních měsících tato forma přepravy získává na významu. Ke spokojenosti zákazníka ji využila i společnost Geis.
Logistika | 14. 06. 2021
Stavba dálnice formou tzv. PPP projektu, kdy stavbu i provoz financují soukromí investoři a stát jim projekt postupně splácí, je pro stát rychlejší, může se však prodražit. Vyplývá to z komentářů analytiků, které ČTK oslovila. První PPP stavba dálnice v Česku začala na části D4 mezi Příbramí a Pískem. Stát chce využívat PPP i u dalších dálničních i železničních staveb a stavba D4 má být pro ně modelem. Nutným předpokladem pro takové plány, je ale podle analytiků zdárné dokončení zmíněného úseku D4 bez výraznějších komplikací.
Logistika | 09. 06. 2021
Dopravní a logistická společnost C.S.Cargo otevřela v Plané nad Lužnicí distribuční centrum pro výrobce krmiv Partner in Pet Food. Investice přesáhla 200 milionů korun. Skladová plocha zabírá přes 18.000 metrů čtverečních, pojme až 26.000 palet. Vzniklo 40 pracovních míst. ČTK to řekla Klára Sobotková z marketingu firmy C.S. Cargo.
Logistika | 02. 06. 2021
První zastoupení AsstrA na Středním východě bylo otevřeno v Turecku v prosinci 2016. Rozhodnutí otevřít zde pobočku nebylo učiněno náhodně. Geograficky Turecko spojuje Evropu a Asii a vytváří příležitosti pro zákazníky i spolupráci obou regionů.
Logistika | 28. 05. 2021
Společnost GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, rozšiřuje spolupráci se společnostmi Renault Group a Dacia v Rumunsku, která roste již od roku 2005.
Logistika | 26. 05. 2021
V prvním čtvrtletí se letos do komerčních nemovitostí v Česku investovalo celkem 260 milionů eur, což je zhruba o 9 % méně než ve stejném období loni. Nálada mezi investory je po období vyčkávání opět optimistická, zájem kupovat i množství kapitálu na trhu jsou značné. Přesto je zde transakční aktivita nízká – nemovitostí na prodej je totiž nedostatek. V Praze se staví málo, a to napříč sektory. Pro zájemce o koupi je to ale také výhoda – nový projekt má malou konkurenci. Zájem o Prahu mezi investory je tak velmi silný, přičemž jasným favoritem jsou logistické nemovitosti. Při jejich téměř nulové neobsazenosti značně stoupají nájmy, takže výrazně klesá jejich kapitalizační míra (yield) a jejich ceny dramaticky rostou.
Logistika | 20. 05. 2021
Ve Velkém Beranově na Jihlavsku bude asi znovu místní referendum o zvažované stavbě logistického centa společnosti Penny Market. Před třemi lety lidé v referendu vznik centra odmítli, jeho přípravný výbor tehdy mimo jiné uvedl, že by stoupla hustota dopravy. Od té doby se situace změnila, obec už má silniční obchvat, řekl ČTK starosta Milan Pulicar (nestraník). Firma slibuje obci jednorázově osm milionů korun a okolo 200 pracovních míst.
Logistika | 20. 05. 2021
Developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil výstavbu v pořadí již páté haly ve svém logistickém parku VGP Park Plzeň, který se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5. Na zhruba 10hektarovém pozemku zde nabízí téměř 50 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivity. Nájemci nové haly se stanou společnosti DHL Express, která si pronajme 1 113 m2, a dále Verhoek Europe s celkem 2 170 m2 logistických ploch. Předpokládaný termín dokončení budovy E a její předání do užívání je letos v září. Budova je realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.
Logistika | 14. 05. 2021
Česká investiční skupina Accolade investuje do logistického areálu u nizozemského města Venlo více než miliardu korun. Rozloha parku je 43.000 metrů čtverečních. Jde o první investici firmy v Nizozemsku. Společnost to sdělila ČTK.
Logistika | 12. 05. 2021
GEFCO Německo, dceřiná společnost skupiny GEFCO, uzavírá partnerství s UNU, předním německým hráčem v oblasti mobility. UNU navrhuje a propaguje nový, výkonný a snadno ovladatelný e-skútr pro městské využití s nulovými emisemi i nulovým hlukem.
Logistika | 11. 05. 2021
Rozloha ploch, na které byly uzavřené nebo prodloužené nájemní smlouvy v průmyslových halách a skladech, v prvním čtvrtletí v Česku meziročně vzrostla o 147 procent na 765.600 metrů čtverečních. Proti konci loňského roku se zvýšila o 44 procent. Vyplývá to z údajů poradenských firem Industrial Research Forum (IRF), které má ČTK k dispozici.
Logistika | 03. 05. 2021

   Další články >>