GXO Logistics, Inc. (NYSE:GXO). Největší světový výhradní poskytovatel smluvní logistiky oznámil novou víceletou smlouvu se společností zooplus AG, předním evropským maloobchodním prodejcem krmiv a doplňků pro domácí mazlíčky, působícím ve 30 evropských zemích. Smlouva zahrnuje design, implementaci a provoz nového automatizovaného distribučního centra v Boru u Tachova. Nové centrum umožní společnosti zooplus AG uspokojit rostoucí poptávku zákazníků ve střední a západní Evropě.
Logistika | 20. 01. 2022
Mezinárodní týmy divize DACHSER Air & Sea Logistics zorganizovaly přepravy největšími nákladními letadly na světě – Antonov AN-124 a Antonov AN-225. Letadla přepravují pro zákazníka společnosti DACHSER zdravotnický materiál z Číny do Rakouska. Do cílových destinací pak DACHSER rozdistribuuje zboží prostřednictvím své logistické sítě pozemních přeprav.
Logistika | 17. 01. 2022
Máme za sebou další rok, který přinesl proměnlivé podnikatelské prostředí. Dynamický a v mnoha ohledech až překotný vývoj postavil do přímé cesty řadu překážek. Narušuje se plynulost dodavatelského řetězce, rostou ceny, chybějí materiál, součástky, pozemky, pracovní síla. Současně ale čelíme výzvám, které nám mohou pomoci k vyšší flexibilitě a hledání nových řešení. Své o tom vědí i představitelé společností ze spolku SKLAD, které pomáhají zákazníkům z různých průmyslových sektorů v rozvoji logistiky. Do nového roku 2022 vzhlížejí se zdravou mírou optimismu. Jak hodnotí rok 2021 a co nás podle nich čeká v následujících měsících?
Logistika | 17. 01. 2022
Obchod s Británií se podle společnosti Gerlach od ledna zpřísnil. Nová pravidla se týkají především dovozu z unijních států do země, a to například cla nebo dovozní daně z přidané hodnoty (DPH). Pro celní odbavení se používá nový informační systém. ČTK to sdělil Luděk Procházka z firmy Gerlach, která je největším poskytovatelem celních služeb v ČR. Komplikace, především prudký nárůst administrativy, v důsledku dokončení odchodu Británie z Evropské unie (EU) zasáhly vývozce už dříve.
Logistika | 05. 01. 2022
Situace v námořní přepravě zůstane složitá i na začátku roku 2022. Podle Kuehne+Nagel, jedné z předních světových logistických společností, trvající stav způsobuje souhra několika faktorů: pokles a rychlý nárůst poptávky po námořní přepravě v roce 2020, incidenty v přístavech, nedostatek kontejnerů, ale také nová geopolitická situace. V nejvytíženějších světových přístavech mohou lodě čekat na zakotvení až 2 týdny. Potřeba dodat zboží včas a v požadovaném objemu je přitom naléhavější než kdykoli předtím.
Logistika | 27. 12. 2021
Objem lodní přepravy nákladních aut mezi severofrancouzským přístavem Cherbourg a Irskem se za poslední rok ztrojnásobil, uvedla dnes správa přístavu. Cesta je sice o šest hodin delší než pozemní trasa přes Británii, zboží při ní ale neopustí prostor Evropské unie a cesta je tak díky menší administrativě stále přitažlivější, píše AFP.
Logistika | 23. 12. 2021
Řidiči kamionu se opět stali rukojmími mezinárodní politiky. Vloni kvůli pandemickým opatřením, ale zřejmě spíše vinou nedohody mezi Velkou Británií a Francií před Brexitem, zůstaly tisíce řidičů uvězněny přes Vánoce na britské straně. Letos zažívají mnohadenní utrpení v čekajících kamionech na hranicích Běloruska s Evropskou unií, tedy Polskem, Litvou a Lotyšskem.
Logistika | 15. 12. 2021
Přepravní společnost VCHD Cargo letos posílila svůj vozový park o 39 tažných a 20 přípojných nákladních vozidel za 70 milionů korun. Firemní flotila se tak rozrostla na 200 kamionů, návěsů a výměnných nástaveb. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Původně firma plánovala téměř dvojnásobné investice, polovina z objednaných vozidel však kvůli omezením spojených s pandemií koronaviru a přerušením dodavatelských řetězců podniku nebyla dodána.
Logistika | 14. 12. 2021
Česká pobočka logistické firmy Dachser letos zvýší obrat o 26 procent na 4,13 miliardy korun. Počet přepravených zásilek naroste o osm procent na 1,23 milionu. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
Logistika | 08. 12. 2021
Kvůli pandemii a následným lokálním lockdownům se celosvětově zvýšil počet e-commerce, a to i v České republice. Počet svých nákupů přes internet navíc lidé nesnížili ani v období po otevření kamenných prodejen a trend dalšího růstu se dá předpokládat s dalším zpřísňováním vládních opatření. To vede ke zvýšené poptávce po přepravě typu LTL, tedy rozvozu menších balíků s vyšší frekvencí. Jak mohou odesílatelé vytvořit nákladově efektivní a spolehlivou přepravní strategii LTL?
Logistika | 08. 12. 2021
Silniční nákladní přepravce DHL Freight CZ zvýší od ledna ceny v průměru o devět procent. Jde o důsledek dramatického vývoje na dopravním trhu a s tím spojený růst nákladů na zajištění přeprav. Firma, jejíž sídlo je v Ostravě, to sdělila v tiskové zprávě.
Logistika | 02. 12. 2021

   Další články >>