Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, přichází na trh s další novinkou, a to soběstačnými výdejními místy Z-BOXy. Z-BOXy se ovládají jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna, ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Jde o unikátní zařízení, nikdo jiný v České republice výdejní boxy na podobném principu nepoužívá. Z-BOXy fungují pro zákazníky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zásilkovna cílí se Z-BOXy na menší města a vesnice, kde mohou doplnit služby České pošty, která v těchto lokalitách omezuje provoz svých poboček. Další velké využití mají Z-BOXy v developerských rezidenčních nebo komerčních prostorech. Zásilky bude přes Z-BOXy možné, jak vyzvedávat, tak i posílat. V letošním roce plánuje Zásilkovna v České republice spustit až 150 Z-BOXů. Celkový počet výdejních míst Zásilkovny tak bude kolem 3 800, čímž bude disponovat největší sítí v České republice. Investice do Z-BOXů se pohybují v řádu desítek milionů korun.
Logistika | 01. 10. 2020
Po jarním lockdownu, s jehož důsledky se naše ekonomika bude složitě vyrovnávat ještě dlouhou dobu, a letním oddechovém čase, se koronavirus vrátil mnohem silnější. „Ve společnosti Geis jsme ale díky jarním zkušenostem připraveni,“ říká Ing. Karel Drbal, ředitel oddělení Business Development společnosti Geis CZ, s tím, že celosvětová pandemie se stala akcelerátorem změn, které by zřejmě v blízké budoucnosti stejně nastaly.
Logistika | 30. 09. 2020
Nebývalý rok 2020 je nyní ve své druhé polovině. Čím blíže jsme ke 4. čtvrtletí, tím více rostou obavy z druhé vlny pandemie viru Covid-19. Přes pokračující nejistotu se produktivita podnikání postupně zvyšuje. Klíčovým tahounem globálního hospodářského oživení trhu je Čína. Země, která byla virem zasažena jako první, se nyní stala lídrem na cestě ven z krize.
Logistika | 25. 09. 2020
Vzhledem k neustále se vyvíjející situaci Vám přinášíme vyjádření Bernarda Bauera, výkonného člena představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.
Logistika | 25. 09. 2020
Služba pro zasílání zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi překonala další významný milník, když počet přepravených zásilek dosáhl čísla 2 000 000. Službu spustila Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, na konci dubna 2019. První milion přepravených zásilek byl překonán po roce fungování v květnu letošního roku, druhý milion už za pouhé další čtyři měsíce. Mobilní aplikaci si dosud stáhlo téměř 600 000 lidí. Služba Mezi námi funguje úspěšně také na Slovensku.
Logistika | 24. 09. 2020
Evropský automobilový průmysl vyzval vyjednavače z Evropské unie a Británie k bezodkladnému dosažení dohody o volném obchodu. Varoval, že neúspěch jednání by mohl automobilovému sektoru v příštích pěti letech způsobit obchodní ztráty až za 110 miliard eur (2,9 bilionu Kč) a ohrozit výrobu zhruba tří milionů vozidel. Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) upozornilo, že evropský automobilový sektor už letos kvůli koronavirové krizi přišel o produkci v hodnotě kolem 100 miliard eur.
Logistika | 15. 09. 2020
Téměř čtvrtstoletí dlouhá příprava prodloužení Baťova kanálu ze Sudoměřic a slovenské Skalice do Hodonína se blíží do finále. Ředitelství vodních cest (ŘVC) nyní dokončuje dokumentaci pro zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele a plánuje se stavbou začít ještě letos. Hotovo má být před zahájením plavební sezóny v roce 2023. Náklady činí 234 milionů korun, řekl ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský. Na posun upozornil server zdopravy.cz.
Logistika | 08. 09. 2020
Krize způsobená pandemií onemocnění covid-19 přinesla nepřetržitý růst obratů internetových obchodů. Zákazníci objednávají mnohem častěji zboží každodenní potřeby, jakým jsou potraviny, léky a drogerie. Tento trend nutí obchodníky na celém světě hledat nová řešení. Celkově se sice počet objednávek zvýšil, velikost zásilek se však zmenšila. Díky novému a rozmanitějšímu sortimentu produktů navíc roste počet skladovaných položek, jimiž musí obchodník disponovat. Koncoví zákazníci očekávají rychlé dodání zboží, nejlépe v den objednávky, a to s vysokou transparentností a sledovatelností.
Logistika | 03. 09. 2020
Expresní dodání, spolehlivost, flexibilita a detailní informování o stavu objednávky. Požadavky zákazníků na služby e-shopů rostou a spolu s tím přestává být hlavním kritériem výběru jen cena zboží. Na významu nabývá pozitivní zkušenost s nákupem, zákaznický zážitek a samotné doručení objednávky. Vyplývá to z výsledků studie mapující roli poslední míle v české e-commerce, kterou pro logistický startup DoDo zpracovala společnost Perfect Crowd.
Logistika | 02. 09. 2020
Skupina Packeta, která vlastní přední českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala v prvních šesti měsících letošního roku obrat ve výši téměř 918 milionů korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 118 %. Počet přepravených zásilek překonal hranici 14,5 miliónů, což je meziroční navýšení o 103 %. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 2,5 miliard korun a 35 milionů přepravených zásilek. Packeta také naplňuje své cíle v počtu výdejních míst. V České republice překonal jejich počet i přes negativní dopady pandemie koronaviru hranici 3 000, za celou skupinu Packeta je jich aktuálně téměř 4 800.
Logistika | 26. 08. 2020
Inteligentní řízení, propojení přímo na výrobu, pokročilá orientace díky synchronizaci reálného a virtuálního světa. Takovými vlastnostmi se vyznačují nejmodernější typy logistických robotů z portfolia žilinské technologické společnosti CEIT, které aktuálně ve svých závodech nasadil největší český výrobce automobilů. Bezobslužné robotické vozíky již nepotřebují magnetickou pásku na podlaze průmyslové haly. Společnost ŠKODA AUTO, lídr v zavádění inovací Industry 4.0 na českém trhu, do svých logistických procesů implementovala více než 130 takových moderních robotů.
Logistika | 25. 08. 2020

   Další články >>