Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, odbavila z kolínské pobočky další fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila víc než dvě stě lehkých užitkových vozů pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Instalace zlepší komfort užívání, zároveň prodlouží užitnou dobu nových kvalitních vozidel ve firemní flotile.
Logistika | 21. 06. 2022
Sdružení nákladních železničních dopravců ŽESNAD nadále usiluje o to, aby Správa železnic vzala v potaz veškeré požadavky, které zajistí dostatečnou kapacitu a propustnost nového brněnského železničního uzlu pro všechny druhy dopravy. Některé věci se sice v posledních letech posunuly k lepšímu, ale stále není stav projektu takový, aby s ním byli nákladní dopravci spokojení, řekl v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas výkonný ředitel sdružení Oldřich Sládek na brněnském veletrhu Business Rail Days.
Logistika | 13. 06. 2022
Námořní doprava zůstává nejběžnějším, nejúčinnějším a nejekologičtějším způsobem doručení. To je často nejlepší možnost pro přepravu zboží, pokud je pozemní doprava drahá nebo nedostupná kvůli nedostatečně rozvinuté infrastruktuře. AsstrA-Associated Traffic AG otevřela novou kancelář v klíčovém centru námořního obchodu, aby uspokojila rostoucí poptávku po službách námořní přepravy a zároveň byla blíže zákazníkům a partnerům v Hamburku.
Logistika | 09. 06. 2022
Aby zmírnila ekonomický tlak na životní náklady ve Spojeném království, vláda 28. dubna oznámila, že letos nebudou žádná další omezení na dovoz zboží z EU. To znamená, že pravidla pro dovoz zboží do Spojeného království z Evropské unie zůstávají beze změny.
Logistika | 06. 06. 2022
Kvůli bezpečnostním rizikům, platebním problémům a sankcím spojeným s nedávnými geopolitickými událostmi se mnoho dodavatelů a výrobců rozhodlo vyhnout se přepravě nákladu z Číny do Evropy přes Rusko nebo zónu konfliktu na Ukrajině. Většina vlaků Nové hedvábné stezky byla před časem přesměrována z Ukrajiny do Běloruska. Tento přístup je však stále nejistější, protože jak logistické společnosti, tak jejich zákazníci se snaží izolovat od sankcí rozšiřujících se na další země zapojené do nepřátelských akcí na Ukrajině.
Logistika | 30. 05. 2022
Válka na Ukrajině urychlila realizaci strategických plánů expanze společnosti AsstrA-Associated Traffic AG, které požadovaly otevření první kanceláře korporátní skupiny v Gruzii. Ukrajinští členové týmu AsstrA, kteří byli nuceni evakuovat Kyjev, vytvořili připravený tým, který měl obsadit novou kancelář korporátní skupiny v gruzínském hlavním městě Tbilisi.
Logistika | 28. 04. 2022
Bělorusko zakázalo nákladním automobilům registrovaným v Evropské unii vstup na své území. Zákaz platí ode dneška, nevztahuje se však například na přepravu pošty. Vozidla, která se v pátek nacházela na běloruském území, mají na odjezd čas do 23. dubna. Informovala o tom polská veřejnoprávní televize na svých internetových stránkách.
Logistika | 19. 04. 2022
Ruská invaze na Ukrajinu ohrozila železniční spojení Číny s Evropou, protože většina tras vede přes Rusko. Vyvolala také vážné otázky ohledně osudu čínského celosvětového infrastrukturního projektu nové Hedvábné stezky, napsala na svém webu zpravodajská společnost Voice of America (VOA).
Logistika | 19. 04. 2022
Po dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid-19 bude Breakbulk Europe opět hostit klíčové hráče na trhu projektových a hromadných nákladů. Od 17. do 19. května 2022 se v Rotterdam Ahoy bude konat významná průmyslová událost. Odborníci ze skupiny společností AsstrA-Associated Traffic AG budou komunikovat s návštěvníky výstavy ve stánku 2G55 v hale 2.
Logistika | 13. 04. 2022
Česká pobočka logistické firmy Dachser v loňském roce zvýšila obrat o 34 procent na více než čtyři miliardy korun. O osm procent stoupl i počet přepravených zásilek na celkových 1,23 milionu. Skoro o třetinu stoupla celková hmotnost zásilek na 829.000 tun. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
Logistika | 08. 04. 2022
AsstrA Asscociated Traffic AG se připojila k iniciativě pomoci občanům Ukrajiny. Společnost se bude podílet na sběru a dopravě prostředků humanitární pomoci. Zapojení korporátní skupiny vede její ústředí ve Švýcarsku.
Logistika | 01. 04. 2022

   Další články >>