Cloudové nástroje dnes v Česku používá většina firem – nejčastěji k zálohování nebo e-mailové komunikaci, ale přibývá společností, kterým na cloudu stojí celá podniková infrastruktura. Přechod do cloudu je pro firmy důležitou změnou, ze které ale mívají strach. Nejčastěji se obávají komplikovaného napojení na další software, výpadků internetu nebo vyšších nákladů, naopak nejméně se bojí úniku svých dat. Vyplývá to z průzkumu společnosti Grit.
IT | 18. 09. 2020
Společnost DHL zveřejnila novou zprávu o trendech s názvem Next-Generation Wireless in Logistics (Nová generace bezdrátových technologií v logistice). Zpráva nabízí komplexní pohled na vývoj bezdrátových sítí a budoucnost internetu věcí v logistice. Zároveň předkládá shrnutí možností využití v logistickém průmyslu včetně aktuálních ukazatelů. Na příkladech popisuje různé bezdrátové technologie a věnuje se jejich nové generaci, především možnostem, které přinese.
IT | 26. 06. 2020
Poradensko-technologická společnost Aimtec dodává svá řešení bez nutnosti setkání zákazníka a dodavatele. Firma tímto krokem umožnuje i v aktuální složité situaci nasazení nových softwarových řešení, a tím zefektivnění výroby a interní logistiky. Digitalizace a automatizace, na kterou se Aimtec zaměřuje, může firmám výrazně pomoct při opětovném rozjezdu výroby nebo při další podobné situaci, jaká je nyní v souvislosti s celosvětovou pandemií.
IT | 01. 05. 2020
Společnost Smart Comp. přešla na systém zpracování a schvalování přijatých faktur, který využívá umělé inteligence. Poskytovatel internetového připojení Netbox nebo internetové televize Kuki v Česku a na Slovensku si libuje v digitálních inovacích a jeho poslední krok to potvrzuje. Ve spolupráci s dodavatelem Grit začal využívat systém Invoice Flow.
IT | 29. 04. 2020
Společnost IBR Consulting se dlouhodobě věnuje digitalizaci a využití moderních technologií pro obor stavebnictví. Aktuální situace ukazuje, jak důležité je být online a udržet firmu v chodu. Díky digitálním nástrojům společnosti je možné sledovat vývoj stavebního projektu odkudkoliv, tedy i z pohodlí domova. Revoluční nástroje pro BIM už využívají největší stavební společnosti na největší zakázkách u nás. Sledovat stav projektu „online“ je tak možné například u stavby D35 Časy-Ostrov, kde je využíván nástroj Datový sklad stavby. Od roku 2022 bude model BIM muset být využit pro všechny nadlimitní veřejné zakázky na projektové a stavební práce financované z veřejných rozpočtů.
IT | 23. 04. 2020
Katedra telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT) zahájila dlouhodobou spolupráci se společností Sigfox Česká republika. Cílem spojení univerzity a IoT operátora je vývoj nových technologických řešení pro chytrá města, jako jsou dálkové odečty energie nebo monitoring veřejného osvětlení, které budou schopny v praxi zajistit výrazné energetické úspory.
IT | 23. 04. 2020
Společnost Henkel a obchodní řetězec Lidl spolu nově komunikují přes EDI. V elektronických strukturovaných zprávách už si posílají faktury, brzy k nim přibudou také objednávky. Henkel, pod který patří například prací prášek Persil, spárovací hmota Ceresit nebo kosmetika Schwarzkopf, se tak významně přiblížil k tomu, aby 100 % jeho dokladů s odběrateli teklo přes EDI.
IT | 09. 04. 2020
Infosys (NYSE: INFY), světový lídr v oblasti digitálních služeb nové generace uzavřel partnerství se světovým lídrem v řešení multimodálních dodavatelských řetězců a evropskou jedničkou v oblasti automobilové logistiky, společností GEFCO, aby v příštích 5 letech podpořil digitální transformaci logistické skupiny.
IT | 15. 01. 2020
Výběr nového automobilu podle srozumitelných kritérií a individuálních finančních možností – takový je Startbox. Jednoduchá, na českém trhu zcela unikátní on-line „nákupní galerie“, která na pár kliků zobrazí na jednom místě nabídku vybraných konfigurací koncernových vozů dle zadaných požadavků. Díky úvěru nové generace s poslední nerovnoměrnou splátkou od Volkswagen Financial Services si nyní Češi mohou hravě pořídit vysněné auto.
IT | 04. 11. 2019
Kiwi.com na svých rezervačních stránkách uvedlo Virtual Fare Types, tři různé úrovně jízdenek či letenek, které pasažérům umožňují dodatečné služby zákaznické péče či jednodušší změnu či zrušení rezervace letenky.
IT | 24. 10. 2019
GEFCO, světový lídr v oblasti komplexních řešení dodavatelských řetězců, navázal spolupráci se společností ArtiShockv rámci vývoje nové, inovativní aplikace pro rozšířenou realitu (AR).
IT | 23. 10. 2019

   Další články >>