Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) obdrželo čtyři nabídky na stavbu dálnice D55 z Babic do Starého Města na Uherskohradišťsku. Nejvýhodnější nabídku za 2,849 miliardy korun podalo sdružení společností Eurovia a Strabag, jde o 72,4 procenta předpokládané hodnoty. Stavba má vydané pravomocné stavební povolení, zahájení stavby se předpokládá ještě ve třetím čtvrtletí tohoto roku, uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
Doprava | 3. 7. 2020
První terminál pro vysokorychlostní železnici získá konkrétnější obrysy. Správa železnic začala připravovat architektonickou soutěž na podobu nádraží Praha východ poblíž Nehvizd ve Středočeském kraji, vypsat by ji měla na podzim. Informovala o tom Správa železnic. Terminál bude součástí rychlodráhy mezi Prahou a Brnem, jejíž první část by se měla začít stavět v roce 2025.
Doprava | 3. 7. 2020
České dráhy (ČD) vypsaly soutěž na nákup 90 moderních elektrických lokomotiv s rychlostí do 200 kilometrů za hodinu. Jezdit budou na vnitrostátních i mezinárodních tratích. V provozu budou nejdříve za tři roky. ČTK o tom informovala mluvčí dopravce Gabriela Novotná. Nákup už na začátku května odsouhlasil řídící výbor podniku, cena lokomotiv by měla být zhruba devět miliard korun.
Doprava | 3. 7. 2020
Poslední místo náměstka ministra dopravy obsadil Jan Sechter, který bude mít na starost úsek nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů, oznámilo dnes ministerstvo dopravy. Resort zároveň vybral ředitele nového odboru vodní dopravy, kterým se stal Evžen Vydra. Ministerstvo tak dokončilo reorganizaci, kterou po svém nástupu do funkce provedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Z předchozího vedení skončil Tomáš Čoček.
Lidské zdroje | 3. 7. 2020
Počet uživatelů carsharingu, tedy sdílených aut, v Evropě letos překročí 15 milionů, což je o 70 procent více než před dvěma roky. Na starý kontinent tak připadá přibližně polovina celosvětového trhu sdílené mobility. Počet sdílených aut se v roce 2020 zvýší o polovinu na 150.000 vozů. Vyplývá to z předpovědi společnosti Deloitte.
Doprava | 2. 7. 2020
Cestujícím železniční dopravou začaly v Havířově na Karvinsku sloužit nové odbavovací prostory. Vznikly v bývalé administrativní budově. ČTK to řekl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Původní velká odbavovací hala bude po následné opravě využívána jako multifunkční prostor pro kulturní i sportovní akce.
Nemovitosti | 2. 7. 2020
Bridgestone spolupracuje se společností Microsoft na vývoji prvního monitorovacího systému na světě pro detekování poškození pneumatik v reálném čase. Poškození pneumatik představují vážný problém, protože stojí za 30 % všech dopravních nehod způsobených technickou poruchou.
Doprava | 2. 7. 2020
Firmy jsou v důsledku koronavirové pandemie nuceny hledat prostor pro omezení provozních nákladů. Jednou z možností je větší využití LPG. Jde o úsporné, ale i ekologické palivo, které je v areálech podniků na rozdíl od nafty možné využít také v uzavřených prostorách. Pohon vysokozdvižných vozíků (VZV) i dalších drobných strojů pomocí LPG je obvykle zajištěn výměnnou desetikilogramovou plynovou láhví. Podle odborníků se ovšem při denním provozu pěti a více plynových VZV již vyplatí uvažovat o podnikové čerpací stanici LPG.
Doprava | 2. 7. 2020
Od července se srovnávají podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi alternativními. Vedle klasických se svítilnou a taxametrem bude možné snadněji provozovat variantu s objednáváním a placením výhradně přes mobilní aplikace. Nově se zlepšují podmínky i pro zákazníky, zprostředkovatelé totiž budou mít odpovědnost za využívání pouze legální taxislužby. Dopravci také budou muset označit každé vozidlo taxislužby žlutou evidenční nálepkou.
Doprava | 1. 7. 2020
Pracovní pozice
Anketa
Chystáte se letos na logistickou konferenci či veletrh?
Zajímavé akce

Veletrh HANNOVER MESSE 2020 přesunut

Termín veletrhu HANNOVER MESSE 2020 se přesouvá na 13. – 17. července. Veletržní správa Deutsche Messe AG tím reaguje na celosvětový vývoj v souvislosti s virem Covid 19 (Coronavirus).
Dočtete se v logistic news
Naši partneři