Výrobce luxusních vozů Mercedes propustí zhruba 1000 lidí, aby do roku 2022 uspořil přes miliardu eur (25,6 miliardy Kč). Oznámilto majitel této značky, německá společnost Daimler. Firma tak potvrdila dřívější informace médií. Převážná většina rušených pozic se týká managementu. Firma krok zdůvodňuje potřebou vysokých investic kvůli novým přísnějším emisním limitům.
Ostatní | 15. 11. 2019
Česká společnosti TPC Industry vyrábí elektrické vozy určené k použití u technických služeb měst a obcí. Vozy se vyrábí ve Vrbičanech na Litoměřicku, až na motor si všechny díly vyrábí firma sama. S výrobou vozu City II začala firma na jaře, dosud dokončila čtyři. Cena auta se pohybuje kolem jednoho milionu korun, řekla ČTK na autosalonu v Lysé nad Labem obchodní manažerka Kateřina Aurová.
Ostatní | 12. 11. 2019
Jihočeský kraj uzavřel s Českými drahami novou desetiletou smlouvu na obsluhu 14 železničních tratí. Kraj za to dopravci zaplatí přibližně sedm miliard korun. Smlouva začne platit 15. prosince a České dráhy (ČD) na jejím základě investují do modernizace vlaků v Jihočeském kraji 1,8 miliardy korun. Novinářům to v Táboře řekli zástupci ČD a Jihočeského kraje.
Ostatní | 11. 11. 2019
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila instalaci vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS na úseku z Českého Brodu do Prahy Uhříněvsi. Systém, jehož stavbu zajistí AŽD Praha, by měl začít fungovat za rok a bude stát 327 milionů Kč bez DPH. Zástupci SŽDC a zhotovitele to oznámili na tiskové konferenci. Instalace systému bude následně pokračovat i na dalších tratích v Praze a okolí. ETCS umožňuje převzít kontrolu nad vlakem ze vzdáleného pracoviště, například výpravčím.
Ostatní | 06. 11. 2019
Do konce příštího roku dodá společnost CZ Loko italským zákazníkům 17 lokomotiv. Budou obsluhovat logistické centrum v Miláně, opravovat tratě v celé zemi nebo vozit náklad v okolí Verony. ČTK to řekl mluvčí firmy Zdeněk Zuntych. Výši zakázky neuvedl.
Ostatní | 06. 11. 2019
Německému automobilovému koncernu Volkswagen stoupl za devět měsíců letošního roku provozní zisk bez mimořádných položek o 11,2 procenta na 14,8 miliardy eur (377,8 miliardy Kč). K růstu přispěly hlavně modely sportovně-užitkových vozů a značky Škoda a Porsche. Automobilka však současně v prohlášení zhoršila výhled dodávek vozů za celý rok a varovala před zpomalující poptávkou.
Ostatní | 31. 10. 2019
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks vykázala za letošní první tři čtvrtletí tržby přesahující tři miliardy korun a provozní zisk EBITDA čtvrt miliardy korun. Firma to uvedla na svém webu, meziroční srovnání neposkytla. Loni ale za celý rok měla Tatra na úrovni EBITDA provozní ztrátu 69 milionů korun, tržby činily 3,8 miliardy Kč. Ekonomický ředitel Tatra Trucks Miloslav Mahut už dřív řekl, že za celý letošní rok se EBITDA plánuje 350 až 400 milionů korun.
Ostatní | 30. 10. 2019
Od roku 1979 si razí Mercedes třídy G cestu lesem i polem, bahnem, štěrkem i sněhem. Z tohoto důvodu se klade velký důraz na pevný žebřinový rám. Jejich výrobcem je společnost MAGNA Presstec v rakouském Lebringu nacházejícím se v blízkosti města Graz. Od roku 2017 je zde na lince navržené a vybavené průmyslovými roboty KUKA plně automatizovaná výroba nového faceliftovaného modelu. Specialisté obou podniků při její úpravě řešili řadu výzev, například zvláštní geometrické uspořádání výrobní haly, nebo velikost a váhu jednotlivých dílů.
Ostatní | 25. 10. 2019
Železniční dopravce RegioJet, který patří podnikateli Radimu Jančurovi, chystá na první pololetí příštího roku druhou emisi zajištěných dluhopisů, tentokrát ve výši zhruba půl miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Aleš Ondrůj. První vydal letos v červnu v hodnotě 921 milionů korun. Pro dopravce jde o součást financování další expanze na železničním trhu.
Ostatní | 18. 10. 2019
Antimonopolní úřad se patrně nebude muset dál zabývat námitkami firmy Kapsch proti mýtnému tendru. Nejvyšší správní soud (NSS) dnes vyhověl stížnostem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a ministerstva dopravy proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně z letošního května. Rozhodnutí NSS je dostupné na úřední desce, plyne z něj, že řízení o námitkách je třeba zastavit. Tento právní názor kasačního soudu je pro krajský soud závazný, stojí v rozhodnutí.
Ostatní | 19. 09. 2019
Energetická společnost ČEZ Prodej musí Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) vrátit více než 1,1 miliardy korun, které zadržuje za neodebranou trakční elektřinu. Pravomocně o tom rozhodl ve středu Městský soud v Praze. ČEZ Prodej také zaplatí téměř 200 milionů Kč za úroky a náklady na právníky. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).
Ostatní | 19. 09. 2019

   Další články >>