Ve Znojmě se bude přes tři týdny opravovat Přímětická ulice

Na částečné uzavírky Přímětické ulice, která spojuje centrum Znojma s přímětickým sídlištěm, se musí připravit lidé od 18. července do 11. srpna. Pouze o víkendu 20. a 21. července se silnice uzavře zcela. Po většinu času bude také mimo provoz zastávka MHD u Penny marketu, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

 
Na přímětickém sídlišti bydlí 4000 lidí a komplikace s dopravou měli již od začátku výstavby obchvatu, který je nyní od Znojma odděluje. Jeho stavba má skončit letos na podzim, spojku do Přímětic již překlenuje most.

V první etapě se bude pracovat od autobusové zastávky v Hlavní ulici po křižovatku s Větrnou ulicí. Ve čtvrtek a v pátek bude uzavřena polovina ulice, o víkendu se uzavře kvůli pokládce povrchu celá. Místo půjde objet přes Únanovskou, objížďka měří téměř čtyři kilometry.

Ve druhé etapě se bude pracovat od křižovatky s Legionářskou po křižovatku s Únanovskou. Od 22. do 31. července se bude frézovat vždy polovina silnice, pro každý směr tak bude k dispozici jeden jízdní pruh. "V pátek 26. července bude uzavřen kvůli pokládce asfaltu vjezd a výjezd do ulice Trentské. Řidiči se tak tento den z Trentské a od ulice U Lesíka autem na Přímětickou nedostanou," uvedla Pastrňáková.

S opravou Přímětické ulice souvisí i oprava zálivu autobusové zastávky Přímětická, rozcestí K Městskému lesíku u Penny marketu, od 22. července do 11. srpna bude zastávka zrušena bez náhrady.
Doprava | 16. 07. 2019
Zdroj: ČTK