V Hodoníně otevřeli opravený most, rekonstrukce stála 60 milionů

V Hodoníně slavnostně otevřeli opravený most, rekonstrukce stála 60 milionů bez DPH. Práce trvaly rok a jeden měsíc. Důvodem oprav byly závažné poruchy, uvedla v tiskové zprávě Monika Brindzáková, mluvčí Jihomoravského kraje jako investora stavby.

 
Most nedaleko zoologické zahrady leží na silnici II/380, pod ním vede komunikace I/55 od Rakouska přes Břeclav a Hodonín až do Zlínského a Olomouckého kraje. "Rekonstrukce spočívala v demolici nosné konstrukce a mostního svršku původního mostu, opravě spodní stavby, osazení nové nosné konstrukce a vozovky na mostě, a to včetně úprav přilehlé komunikace," uvedl náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD), který je zodpovědný za dopravu.

Most měří necelých 70 metrů. K tomu kraj opravil také asi 140 metrů okolních silnic. Vzhledem k zachování provozu prováděli pracovníci rekonstrukci na polovinách vozovky. Loni se pracovalo na pravé straně mostu, odbourala se stará konstrukce a položila nová. Po zimní přestávce se v letošním roce uskutečnily práce na levé straně mostu.

Rekonstrukci kraj financoval s využitím dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. "Je součástí naší snahy výrazně zlepšit kondici mostů na silnicích II. a III. třídy v Jihomoravském kraji. V roce 2016 bylo mostů v havarijním stavu kolem 30 a nyní jich je pod 15. Letos některé opravujeme a na další se chystáme další rok," řekl Hanák.

Jihomoravský kraj spravuje skoro 4000 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Ročně na jejich opravy včetně mostů dává stovky milionů z rozpočtu, od státu i z Evropské unie.
Doprava | 13. 08. 2019
Zdroj: ČTK