Stavbaři ukončili opravu silnice z Chvalčova do Hostýnských vrchů

Stavbaři po více než dvou letech dokončili rekonstrukci devítikilometrového úseku silnice druhé třídy z Chvalčova na Kroměřížsku směrem do Hostýnských vrchů. Investice v hodnotě téměř 100 milionů korun zlepší dopravu v turisticky i lyžařsky atraktivní oblasti kolem Tesáku a Trojáku. V tiskové zprávě to uvedlo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.


Opravy se týkaly úseku silnice od Chvalčova po odbočku místní komunikace do Rajnochovic na Kroměřížsku. "Lidé se již dostanou do hor opět bez čekání u semaforů před částečnými uzavírkami. Navíc po kvalitní komunikaci, jejíž technické i bezpečnostní parametry odpovídají současným normám," uvedli zástupci ŘSZK.

Rekonstrukce silnice byla rozdělena do pěti samostatných úseků. Motoristům nyní slouží nová vozovka, částečně museli dělníci upravit také konstrukční vrstvy silnice. Součástí oprav byla i přestavba mostu přes potok Humenec, úprava 41 propustků, opěrných zdí a obrubníků nebo obnovení příkopů.

Stavbaři se dále postarali o vybudování zdí, které zajistí stabilitu vozovky. Osadili i směrové sloupky a obnovili vodorovné dopravního značení. Náklady na rekonstrukci silnice přesáhly 97,5 milionu korun. Stavba byla spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu.

Doprava | 09. 10. 2019
Zdroj: ČTK