Stavbaři budou rekonstruovat most přes dálnici D4 u Řitky

Stavbaři budou rekonstruovat most přes dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy, který je kvůli havarijnímu stavu od dubna uzavřený. Původní most čeká v noci na 20. října demolice, řidiči by měli počítat s plnou uzavírkou dálnice, informovala ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.


Práce začnou příští týden v pondělí (14.10.) a potrvají sedm měsíců, vyžádají si přes 42 milionů korun. Projekt je financován ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Kvůli uzavírce mostu se místním zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. Objížďka byla stanovena od Prahy přes exit Řitka souběžně s D4 do Mníšku pod Brdy a dále přes Čisovice. Ve směru od Strakonic je objízdná trasa stejná, ale v opačném pořadí.

Starosta Řitky Kamil Abbid (nez.) ČTK již dříve řekl, že stav mostu je delší dobu špatný a počítalo se s jeho rekonstrukcí. Na havarijní stav se přišlo při mimořádné prohlídce.

Stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutno podepřít. Lávka v Nymburce přes Labe musela být zbourána, protože hrozilo, že spadne.

Doprava | 11. 10. 2019
Zdroj: ČTK