REKLAMA POLYGRAF OBALY 2019 – přehlídka aktuálních trendů

Letošní, v pořadí již 26. ročník mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY, představí jako tradičně moderní a atraktivní expozice českých a zahraničních firem z oboru reklamní komunikace a využití tisku. Vše se uskuteční pod jednou střechou výstaviště PVA EXPO PRAHA od 9. do 11. dubna 2019.

 
Veletržní novinky 2019
 
V souběhu veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY bude probíhat Výstava franchisingu (9.-10.4.) s dvoudenním programem plným přednášek a workshopů k danému tématu. V hale 6 pak návštěvníci naleznou specializovanou výstavu 3D EXPO, jejímž hlavním tématem bude ekologie provozu 3D tisku a s tím spojená recyklace. Součástí doprovodného programu bude i celodenní Odborná konference a jedinečný Souboj 3D tiskáren.

Mistrovství ČR a SR v car wrappingu 
 
První den veletrhu proběhne v hale 7 Mistrovství České a Slovenské republiky v car wrappingu. Do soutěže se budou moci zapojit jak aplikační firmy, tak i dodavatelé. Cílem soutěže bude předvést kvalitu v této oblasti a pro samotné soutěžící porovnat svoji dovednost s konkurencí.

REKLAMA POLYGRAF OBALY, jedinečná platforma pro sdílení novinek
 
Nové trendy odprezentuje řada letošních vystavovatelů. Jedním z nich je společnost DataLine Technology, která představila na veletrzích REKLAMA POLYGRAF v minulých letech špičková řešení pro digitální tisk a zušlechťování tiskovin. V letošním roce se rozhodla prezentovat především aplikace a rozmanité výrobky z celého světa, které jsou těmito technologiemi vyráběny. 
 
Společnost Spandex přiveze zařízení pro komplexní zpracování řezáním, frézováním, gravírováním ve velkých rozměrech značky Gerber, řešení pro UV tisk od Mimaki a swissQprint, ve všech rozměrech nejen pro signmaking, ale i industriální aplikace. V nabídce nebude chybět ani množství nových materiálů pro digitální tisk, praktické ukázky a tréninky pro polep vozidel, architekturu a také digitální vzorníky dodávaných materiálů od všech světových značek (Orafol, 3M, Arlon, Avery Dennison) a vlastní značky ImagePerfect. Své zákazníky přivítají i další rozsáhlé expozice největších hráčů na českém trhu, mezi něž patří např. společnosti CANON, RICOH, KONICA MINOLTA, BITCON, AWC Morava či slovenský NANOTEC. 
 
Na expozici společnosti Xerox se budou moci návštěvníci i letos seznámit s širokým portfoliem barevných digitálních tiskových strojů. V centru pozornosti bude unikátní šestibarevný digitální tiskový stroj Xerox Iridesse představující nové tiskové efekty a velmi úspěšná dvojice strojů Versant 180 a 3100. Na stánek, v duchu tradice posledních let, přizval Xerox nového partnera, výrobce laserových výsekových strojů, aby mohli navázat na populární výrobu malonákladových obalů. Na expozici IGEPA si budou moci návštěvníci vyzkoušet tisk na velkoformátových tiskárnách Epson včetně špičkové fototiskárny SC-P10000. Dále na ně čekají tiskárny OKI, řezací plotry Graphtec, zažehlovací lis Stahls, vlastní laminátor Igepa MasterSealer a řezačka MasterCutter, aplikační stůl Rolls Roller a samozřejmě spousta zajímavých tiskových, plotrových i heat-transfer materiálů. 
 
Na expozici firmy COMIMPEX PRINT se návštěvníci budou moci blíže seznámit s novou rolovou tiskovou technologií Efi Pro32r. Tato univerzální tiskárna disponuje tiskovou šířkou 3,2m a UV inkousty s LED vytvrzováním. Svému uživateli nabízí široké využití pro různorodé typy zakázek, jako jsou potisky textilu, vinylů, bannerů, nebo i oboustranného a backlite tisku. Kromě vysoce kvalitních tiskových výstupů je značnou přidanou hodnotou také možnost potisku bílým inkoustem a ekonomický provoz.

 

Laserové gravírovací, řezací či CNC stroje najdou návštěvníci například na stáncích Uhal Trade, HaWe systems či 4ISP, s.r.o., která na veletrhu přestaví popisovací laser automaticky přizpůsobující grafiku tvaru výrobku. Reklamnímu textilu, dárkovým předmětům a vyšívacím strojům bude, stejně jako v předchozích letech, věnován prostor haly 3. Zde nebudou chybět např. expozice firem Cotton Classics, Alex Fox, Lambeste, Sportica či ADLER Czech, a.s. Na expozici Nedbal Trading s.r.o. budou moci návštěvníci zažít s tiskárnou DTG M2 přímý digitální tisk na vše od bavlněných triček počínaje, přes polštářky, bavlněné tenisky až po kartonové krabičky na dárky či pizzu. Umožňuje tisk na maximální tiskové ploše 40x60cm, a to i přes švy a zipy, počet barev není omezen.

Hodně novinek ukáží firmy ze zahraničí (nově ze Španělska), které návštěvníci naleznou v obou výstavních halách. Budou mezi nimi jak zástupci reklamního textilu, tak i dodavatelé digitálních strojů.

Doprovodný program veletrhu
 
V rámci veletrhu se uskuteční vyhlášení soutěží Kalendář 2019 a Duhový paprsek 2018. Paralelně s těmito akcemi bude v prostorách veletrhu probíhat doprovodný program, ve kterém budou vystavující firmy vystupovat s odbornými přednáškami rozličných témat. Odborným partnerem zůstává na letošní rok Obalový institut SYBA, který zde bude zároveň garantem části doprovodného programu/semináře s názvem Obaly pro potraviny a kosmetiku.
První den veletrhu proběhne již 7. ročník veletrhu eventových služeb, Event Day. 

Více aktuálních informací o veletrhu a doprovodném programu na: www.reklama-fair.cz
 

 

Obaly | 22. 03. 2019