Registrační značky na auta bude dál dodávat Security Paper Mill

Registrační značky na auta bude státu dál dodávat společnost Security Paper Mill. Ministerstvo dopravy s ní uzavřelo šestiletou smlouvu. Roční náklady na dodávku značek tak při současné produkci klesnou z 63,5 milionu korun na 55,15 milionu korun. Informoval o tom server zdopravy.cz. Security Paper Mill, která je dodavatelem značek už od roku 2017, skončila v tendru druhá, po vyloučení původně vítězné firmy Eltodo se však stála vítězem soutěže.

 
Stát v současnosti platí za jednu tabulku 45 korun, nově to bude o pět korun méně. Ministerstvo očekává roční výrobu 1,394.868 kusů ve všech 105 typech registračních značek.

Nejnižší nabídku v soutěži pořádané ministerstvem dopravy podala společnost Eltodo, která za jednu značku chtěla 38 korun. To by znamenalo roční náklady okolo 53,4 milionu korun. Po stížnosti, kterou podala právě Security Paper Mill, však bylo Eltodo vyloučeno. Důvodem bylo nezaokrouhlení ceny na celé koruny. Kvůli tomu byli vyloučeni i další čtyři účastníci tendru a zůstala pouze druhá Security Paper Mill. Ta bude na dodávkách registračních značek spolupracovat s polským partnerem Utal.

Před smlouvou se společností Security Paper Mill z dubna 2017 stát platil v průměru 77 korun za tabulku, předtím byla cena ještě vyšší, přesahovala stokorunu. Tabulky pro registrační značky tehdy dlouhodobě dodával státu jediný dodavatel, kterým byla společnost Hicon. S ministerstvem dopravy měla smlouvu od roku 2001, kdy správa značek přešla na úřad z ministerstva vnitra.

Ostatní | 29. 07. 2020
Zdroj: ČTK