Provoz vlaků na trati z Olomouce do Přerova zkomplikuje výluka

Provoz na hlavním železničním koridoru z Prahy do Ostravy v pondělí 14. října zkomplikuje výluka traťové koleje mezi Olomoucí a Přerovem. V tomto úseku proto nebudou jezdit osobní vlaky a rychlíky můžou nabrat až patnáctiminutové zpoždění. Osobní vlaky budou nahrazeny autobusy. ČTK to řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.


Výluka mezi Olomoucí a Přerovem bude v pondělí zahájena v 07:00 a skončí v 17:00. "České dráhy proto musí po dobu výluky všechny osobní vlaky v úseku Olomouc hlavní nádraží - Přerov nahradit autobusy náhradní dopravy, které pojedou dle výlukového jízdního řádu," uvedla Rajnochová.

Spěšné vlaky 1716, 1718, 1717 a 1719 budou nahrazeny v úseku Lipník nad Bečvou a Olomouc hlavní nádraží. Autobusy budou jezdit v časech dle pravidelného jízdního řádu.

"Ostatní vlaky projíždějící vyloučeným úsekem mohou z důvodu omezené kapacity dráhy navýšit zpoždění až o 15 minut. V přípojných stanicích nemusí být od zpožděných vlaků zajištěny přestupy na přípojné vlaky. Informace cestujícím podá vlakový personál," upozornila Rajnochová.

Podrobné informace o výluce cestující najdou na internetových stránkách
Českých drah.

Doprava | 10. 10. 2019
Zdroj: ČTK