Poslechněte si přednášky z druhého ročníku Logistické konference EULOG na našem portále

Dne 9. a 10. října 2013 proběhl druhý ročník Logistické konference EULOG. Na oficiálním webu konference budou uvedeny jednotlivé přednášky ke stažení. Také jsme již přidali odkazy na youtube na konkrétní přednášky, které byly nahrány na video. Tyto přednášky si můžete poslechnout i zde.

Ve středu, 9. října 2013 se uskutečnily 3 zajímavé přednášky.

První z nich měl na starosti Ing. Petr Jalůvka z Dynamic Future, který krátce představil jeho společnost a pojednával o tom, jak probíhá logistický audit v autoservisech. V krátkosti shrnul základní informace o společnosti Dynamic Future a v další části přednášky se věnoval jednotlivým procesům logistického auditu a jeho rozsahu. Detailně popsal postup a strategii daného auditu a v závěru přednášky nastínil analýzu výsledků a grafické znázornění logistického auditu v praxi.

Jeho přednášku si můžete poslechnout i zde.

 

Po této přednášce následovala druhá. Její téma bylo Alternativní paliva a palivové systémy - CNG, o které povídal pan Ing. Jiří Lachout z E.ONu. Ten se zaměřil na výhody a nevýhody benzínu a nafty oproti CNG a vše znázornil na zajímavých obrázcích a grafech. Upozornil také na velmi významné ekologické hledisko zemního plynu a vyzdvihl nejvýznamnější výhody při zavedení CNG paliva.

Jeho přednášku si můžete poslechnout zde.

První den konference uzavírala poslední přednáška pana Ing. Tomáše Stöhra, který měl za úkol přednést účastníkům konference krátké informace o Optimalizaci procesů v servisním středisku. Začátek přednášky se nesl v duchu plýtvání v podniku, kde uvedl 8 základních typů plýtvání v podniku. Cílem jeho přednášky bylo představit možnosti, jak efektivně zamezit tomuto plýtvání. V závěru své přednášky ukázal proces odstranění plýtvání v konkrétním podniku.

Jeho přednášku si můžete poslechnout zde.

Druhý den konference navázal na předchozí téma CNG. Jako první přednáška ukázala, jaké jsou Úspory při zavedení CNG. Tu si vzal na starosti odborník ze společnosti Linde MH, pan Jan Kubeš. Tato přednáška měla i svého hosta, pana Krále, který doplňoval přednášku o technické údaje. Pánové vyzdvihli výhody tohoto paliva na investiční náročnost. Pan Kubeš představil vozíky společnosti Linde MH, které fungují na CNG a podrobněji popsal technické parametry pomalého a rychlé plnění vozů. Rozdíl mezi CNG a dieslem uvedl na praktickém případě, ale především se věnoval konkrétním číslům v rámci úspor zavádění CNG paliva pro referenční vozidla.

Jeho přednášku si můžete poslechnout zde.

Druhou přednášku v pořadí dne si vzal na starosti pan Ing. Vít Glasl ze společnosti AIMTEC. Jeho přednáška byla zaměřena na automatizaci skladů, konrkétně jeho téma znělo: "Inteligentní sklad, který přemýšlí za vás". Tuto přednášku pojal jako konrkétní případovou studii pro zákazníka ADLER. Pomocí názorných ukázek v podobě fotografií a krátkého videa návštěvníci pochopili fungování takto řešeného inteligentního skladu a přesvědčili se, že tenhle přívlastek nemá jen tak náhodou.

Tuto přednášku si můžete poslechnout zde.

Jako poslední přednášející celé konference byl pan Ing. Jan Rindt ze společnosti SSI Schäfer. Ten plynule navázal na předchozí přednášku a pokračoval v tématu automatizace skladů. Popsal průběh celého procesu skladování v automatizovaném prostředí, taktéž nastínil, jaké údaje jsou potřebné pro zavedení takového systému do skladu. Tato přednáška nebude uveřejněna, ale v případě zájmu o toto téma, můžete kontaktovat pana Ing. Rindta mailem nebo se obrátit na nás a my vám zprostředkujeme kontakt.

Fotografie z konference a veletrhu si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Logistika | 17. 10. 2013