Leo Express kvůli výluce nasadí na Orlickoústecku autobusy

Kvůli železniční výluce nasadí Leo Express na Orlickoústecku od konce února do 21. dubna nízkopodlažní autobusy. Výlukový jízdní řád najdou cestující například na webu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí dopravce Emil Sedlařík.

 
"Pro výlukový jízdní řád jsme zajistili moderní nízkopodlažní autobusy, ve kterých nebude problém s převozem kočárků či cestujících na vozíčku. V autobusech bude probíhat standardní odbavení jako ve vlaku," uvedl ředitel společnosti Jakub Svoboda.

Informace o výlukové jízdním řádu sdělí cestujícím personál, informace najdou na zastávkách a pokladnách a také v aplikace IDS Iredo. "Náhradní autobusovou dopravou budou obslouženy všechny stávající zastávky. Odjezdové časy byly uzpůsobeny jízdním dobám autobusů tak, aby byla zajištěna návaznost na přípojné vlaky v Ústí nad Orlicí," řekl Svoboda.

Leo Express provozuje na zakladě smlouvy s hejtmanství trati Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a Dolní Lipka - Hanušovice. Omezení se dotkne 24. a 25. února pouze části spojů v úseku Letohrad - Moravský Karlov. Od 26. února až do 21. dubna začne nepřetržitá výluka v úseku Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a Hanušovice.

Od 28. února až 19. dubna výluka přeruší také přímé spojení Praha - Vratislav a zpět. Od 23. března do 9. dubna začnou autobusy jezdit jako regionální spoje do Polska v úseku Lichkov - Miedzylesie a zpět. Po dobu trvání výluky bude také přerušen provoz autobusové linky Leo Express na trase Lichkov - Dolní Morava. Spěšné vlaky Leo Express Orlice budou v úseku Ústí nad Orlicí - Praha a zpět jezdit bez omezení.

"Hlavním úkolem je informovat cestující předem a to tak, aby nebyli v den začátku výluky překvapeni a zbytečně tak nenastaly ošemetné situace," řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš (ODS).

Doprava | 14. 02. 2020
Zdroj: ČTK