Jak na efektivní manipulaci ve skladu

Základní filozofií každého dobře fungujícího skladu je efektivní provoz a skvěle zvládnutá logistika. A aby všechno ve skladu fungovalo jako dobře seřízený stroj, je nutné, aby manipulace se zbožím a jeho přesuny z místa na místo probíhaly bez zbytečné námahy, prostojů a komplikací. Řešením jsou kola a kolečka v kombinaci s důmyslnou manipulační technikou. Pokud chcete dát věci ve skladu do pohybu, poraďte se s experty na efektivní manipulaci ve skladu ze společnosti KAISER+KRAFT, která je jedním z předních zásilkových B2B obchodů s profesionálním vybavením pro provoz, sklad a kancelář.

 
Potřeba přemisťování těžkých či objemných břemen, nástrojů, dokumentace či technických zařízení je ve skladu na denním pořádku. Manipulaci s nimi ulehčí dopravní přístroje a vozíky. Počínaje těmi nejjednoduššími, jakými jsou rudly, kolečka a dopravní podvozky či plošiny – určené pro ulehčení manuální manipulace s těžkými předměty při jejich přesunech z místa na místo. Dalšími užitečnými dopravními přístroji jsou kancelářské vozíky, které lze univerzálně využít pro usnadnění práce se spisy a složkami v kanceláři i ve skladu. 
 
Pro přesuny různých druhů zboží či materiálů slouží etážové vozíky, které umožňují přehledné uspořádání přepravovaných předmětů do několika polic. Jsou v nabídce v mnoha různých velikostech, provedeních a stupních zatížitelnosti. Speciální variantou jsou vychystávací vozíky pro různé účely a způsoby použití.
 
K bezpečnému a přehlednému uložení spotřebního materiálu, drobných součástí a nářadí, které v průběhu práce potřebujete mít na dosah ruky, slouží pohyblivé a prostorově nenáročné montážní vozíky. Jsou flexibilní, poskytnou vám prostor pro bezpečné uložení všeho, co při práci potřebujete a ušetří vám hodně zbytečného pohybu po pracovišti.
 
Pokud práce se zbožím či materiálem ve skladu vyžaduje montáž, demontáž či drobnou údržbu, neocenitelným pomocníkem jsou také dílenské nástrojové vozíky, kam můžete přehledně uložit veškeré nářadí a montážní materiál, který k práci potřebujete.
 
Plošinové vozíky jsou dalším užitečným flexibilním a stabilním pomocníkem pro práci ve skladu. Přepraví balíky, spisy, zboží i těžké stroje a zařízení. Pro přepravu velmi těžkých břemen je možné plošinový vozík vybavit elektromodulem.
 
Pro přepravu nebezpečných látek, které se často skladují v sudech, slouží speciální inteligentní produkty pro manipulaci se sudy. Ulehčí jejich zvedání, nakládku i vykládku, přemisťování, sklápění, otáčení i vyprazdňování. Jsou skvělým pomocníkem při zajištění bezpečnosti pracovníků i ochrany životního prostředí.
 
Pokud je vaše firma moderní a ekologicky smýšlející, zajímavou vychytávkou pro vás budou firemní jízdní kola. Umožní pracovníkům zdolávání delších tras v rámci rozsáhlých firemních pozemků. Oceníte u nich nízké náklady na pořízení i údržbu a ekologický provoz, který nevyžaduje palivo ani energii. 
Ukázkou synergického spojení logistiky a ekologie ve skladovém provozu jsou dopravní vozíky EUROKRAFT ACTIVE GREEN z ekologických materiálů. Kromě příznivé ekologické bilance s nimi získáte u KAISER+KRAFT i desetiletou záruku.
 
Skladování | 02. 04. 2019