Den české logistiky se letos uskutečnil i s podporou Kühne + Nagel

"Full house" jsme letos v dubnu zažili na akci Den české logistiky České logistické asociace na pražské Vysoké škole ekonomické. Setkání 400 logistických odborníků z řad výrobních firem, dodavatelů do logistiky, zákazníků využívajících spediční služby a samozřejmě studentů proběhlo tentokrát i za účasti společnosti Kühne + Nagel. 

 
Generální ředitel české pobočky Miroslav Pudil představil digitální řešení pro usnadnění správy mezinárodních nákladních přeprav. 

Rychlé nabídky a objednávky přepravy 

Spolu s ředitelem obchodu Vojtěchem Rábem prezentoval ředitel společnosti samoobslužný online objednávkový systém myKN, který umožňuje z jednoho místa, doslova přes jediné tlačítko na webu, objednat námořní, letecké a silniční přepravy do celého světa pohodlně v režimu 24/7. Mezinárodní přeprava zboží, zvláště lodních kontejnerů, se díky této automatizaci procesů stává rychlejší a pružnější, protože zákazník si sám snadno poptá ceny on-line, zároveň z nabídek může přímo nákladní dopravu i objednat a své zásilky po celém světě sledovat pohodlně z telefonu či tabletu. A to všechno z jedné aplikace. 

Námořní spojení v SeaExplorer 

Velký zájem vyvolala další logistická novinka – aplikace Sea Explorer. Jde o největší vyhledávací databázi námořních kontejnerových linek na světě pro hledání přímých i nepřímých lodních spojení (servisů) s dalšími šikovnými funkcionalitami pro správu přeprav on-line. 

Ukazatel vývoje trhu gKNi 

Ovšem lahůdkou, obzvláště pro studenty ekonomie, byla ukázka unikátního ukazatele světového obchodu gKNi, který, z denně zpracovávaných 200 milionů logistických datových souborů z celého světa, indikuje dynamiku růstu celosvětového obchodu. Aplikace funguje na základě analýz dlouhodobě sbíraných logistických dat (tzv. big data) a dále porovnává a vyhodnocuje data z:
  • globální letecké a námořní přepravy a z pohybů letadel/lodí 
  • exportu a importu firem a komodit 
  • globálních cen zboží, daní, celních sazeb, směnných kurzů 
  • výkyvů přeshraničního obchodu na všech kontinentech apod.
Indikátor gKNi (podobný tomu od Světové obchodní organizace) spolehlivě předpovídá globální ekonomický vývoj trhu, tj. navýšení x pokles růstu mezinárodního obchodu, a to v reálném čase. 

Spolupráce se studenty logistiky

Studenti se ale na Dni české logistiky zajímali i o možnosti odborných stáží a výukových programů v naší společnosti. S podobným zájmem jsme ani moc nepočítali, a proto hned po akci začaly probíhat návazné schůzky mezi studenty a personálním oddělením Kühne + Nagel. A svoji aktivitu projevily i samotné vysoké školy, mj. UTB Zlín, VŠLG Přerov, VŠTE České Budějovice a UPCE Pardubice. 
Prezentace Kühne + Nagel k dispozici 

Zajímá vás, jaké digitální logistické novinky jsme prezentovali? Klikněte na prezentaci "Mezikontinentální zasílatelství ve znamení digitalizace". 
 
Logistika | 15. 05. 2019