DB Schenker pomáhá s logistikou Lékařům bez hranic

Humanitární organizace Lékaři bez hranic se loni na podzim vydala na putovní výstavu po českých a moravských městech. Speciální námořní kontejner s výstavou „Přijďte přiložit ruku“ jim partnersky převážela logistická společnost DB Schenker. Kdo netradiční prezentaci navštívil, dozvěděl se mimo jiné, jak se poskytuje zdravotní péče v případě přírodních katastrof nebo válečných konfliktů. Na další cestu po České republice se výstava vydá zase na jaře.

„Kontejner jsme přivezli kamionem ze Švýcarska, odkud byl zapůjčen místní kanceláří Lékaři bez hranic, zajistili jsme celní služby, pojištění a dočasné uskladnění v našem logistickém centru v Rudné u Prahy, kde si Lékaři bez hranic kontejner mohli převzít,“ říká Dalibor Bartoš, manažer projektu v DB Schenker. Kontejner vytváří humanitární organizaci skvělé zázemí. Je vybavený pro účely prezentace výstavy, vzdělávání i setkávání. Po každé akci ho stačí jen naložit a převést do dalšího města. Kromě zajištění převozu mezi jednotlivými zastávkami zajišťuje logistický partner i nakládku a vykládku mobilním jeřábem.

Putovní výstava po českých městech měla za cíl představit veřejnosti práci Lékařů bez hranic a pomoci jim získat nové pravidelné dárce. Loni kontejner navštívil Hradec Králové, Mladou Boleslav a Zlín. Díky výstavě si lidé mohli lépe představit práci v nehostinných podmínkách oblastí zužovaných přírodními katastrofami nebo válečnými konflikty. Návštěvníci se také dozvěděli, jak Lékaři bez hranic léčí dětskou podvýživu nebo ebolu.

„Naši výstavu jsme plánovali několik měsíců. Představuje pro nás skvělý způsob, jak názorně ukázat lidem z různých regionů České republiky naši práci na misích ve více než 70 zemích světa, kde v současnosti působíme. Bylo ale pro nás složité celou výstavu naplánovat a zorganizovat logisticky, proto jsme rádi, že jsme v DB Schenker našli tak spolehlivého, zkušeného a profesionálního partnera,“ hodnotí spolupráci Lenka Pavlíčková z české kanceláře Lékařů bez hranic.

Po skončení putovní výstavy byl kontejner bezplatně uskladněn na jednom z logistických skladů DB Schenker, odkud na jaře znovu vyrazí do českých a moravských měst.

Logistika | 10. 01. 2018