Datacho.cz - systém na stahování tachografů a karet řidičů

Jak jistě víte, všichni dopravci mají povinnost dle nařízení č. 561/2006 vést záznamy o jízdě a podporovat využívání automatizovaného záznamu. Na trhnu je několik společností, které tyto služby nabízejí. Každý má svá pro i proti. Jedna z nich je tuzemská česká společnost Datacho.

 
 
 

Co vám Datacho může nabídnout?
Mimo základní služby, jako je vyhodnocování tachografů a vyhodnocování karty řidiče, nabízí také například hlídání termínů. Co to pro vás znamená? Aplikacevás sama upozorní, když se bude blížit termín pro stažení všech potřebných dat.

Stahování dat z tachografů lze velmi pohodlně a rychle. Práci v rozhraní si můžete vyzkoušet bezplatně pomocí demo účtu.

Co musíte udělat vy?
Na webové stránce vám stačí pouze vyplnit objednávkový formulář. Ceny se liší podle velikosti dopravce. Celkem máte k výběru 3 tarify. Pokud máte jen jeden kamion a dva řidiče, nemusíte platit stejnou částku, jako ti, kteří vlastní více kamionů, které obsluhuje více řidičů. Díky těmto možnostem je tento systém vhodný opravdu pro každého. Jelikož Datacho nabízí i čtečku autografu ke koupi, je možné si ji také přiobjednat. Pokud ovšem už nějakou máte, není třeba si kupovat novou.

Je jasné, že každému nemusí vše sednout. Tudíž si můžete prvních 14 dní vyzkoušet a až poté se rozhodnout, zda ve využívání Datacha budete pokračovat a případný tarif si předplatíte.

Jak pracovat s Datachem?
Praxe je zde velmi jednoduchá. Kartu řidiče vložíte do čtečky a data se za chvíli sami stáhnou. Následně stačí čtečku zastrčit ve vozidle do tachografu, kde začne sama stahovat data.

Nyní stačí čtečku připojit k počítači s přístupem na internet, kde se přihlásíte do svého účtu na webové stránce Datacha. Software si poté začne sám automaticky data stahovat.

Nyní uvidíte všechna data zobrazena v grafech a tabulkách. Můžete si je zaslat na mail nebo si je vytisknout. V případě potřeby můžete kontaktovat podporu přímo na webu.

 
Logistika | 10. 10. 2019