Během prvního pololetí letošního roku odhalil nový mýtný systém celkem 135 tisíc mýtných incidentů (porušení pravidel ze strany dopravců). Nejčastějším prohřeškem řidičů je chybně nastavený počet náprav, jízda nezaregistrovaného vozidla či nedostatečný kredit v případě režimu předplaceného mýta. V pracovních dnech zkontroluje nový mýtný systém až 250 tisíc nákladních vozidel a autobusů za den.
Doprava | 18. 9. 2020
Cloudové nástroje dnes v Česku používá většina firem – nejčastěji k zálohování nebo e-mailové komunikaci, ale přibývá společností, kterým na cloudu stojí celá podniková infrastruktura. Přechod do cloudu je pro firmy důležitou změnou, ze které ale mívají strach. Nejčastěji se obávají komplikovaného napojení na další software, výpadků internetu nebo vyšších nákladů, naopak nejméně se bojí úniku svých dat. Vyplývá to z průzkumu společnosti Grit.
IT | 18. 9. 2020
Vozové parky českých firem tvoří i nadále převážně auta na naftu a benzín. Využívání alternativních pohonů je v tuzemsku hluboko pod průměrem EU. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory 2020 společnosti Arval, předního poskytovatele operativního leasingu, má jen 14 % českých firem ve svém vozovém parku alespoň jeden typ vozidel s alternativními technologiemi. Evropský průměr přitom činí 34 % a Česko tak zaostává i za Tureckem a Ruskem, kde je tento podíl pohonů dvojnásobný, respektive o polovinu vyšší.
Ostatní | 18. 9. 2020
Pandemie koronaviru na dlouhé měsíce utlumila společenský i ekonomický život po celé zemi a výrazně zasáhla také kamenné prodejny, které zároveň slouží jako výdejní místa pro logistické firmy. Pětina z nich měla úplně zavřeno. I přesto provozovatelé vidí situaci poměrně optimisticky a další propady tržeb v souvislosti s možnou druhou vlnou neočekávají. Informace vyplývají ze sociologického průzkumu balíkového přepravce GLS, do kterého se zapojilo na 150 kamenných prodejen, které provozují výdejní místa pro různé přepravce napříč Českou republikou.
Logistika | 18. 9. 2020
Společnost KION Group otevřela třetí výrobní budovu v Panattoni Parku Stříbro. Komplex chytrých továren, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci s investiční skupinou Accolade, se tak stává jedním z největších center manipulační techniky a automatizace na světě. Nová budova s rozlohou 25 550 m2 bude sloužit dceřiné společnosti Dematic. Bude vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro hladký plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech.
Skladování | 17. 9. 2020
Od pátku 18. 9. 2020 musejí řidiči počítat s omezeními na komunikaci I/27 v úseku Kaznějov náves – hřbitov.
Doprava | 17. 9. 2020
Město Karlovy Vary nechá provést diagnostický průzkum Ostrovského mostu. Práce na prověření stavu mostu by mohly začít již v polovině října. Náklady na vyhotovení diagnostiky budou činit asi dva miliony korun, a to i díky tomu, že si město samo nechalo vyhotovit takzvané digitální dvojče mostu, řekl novinářům náměstek primátorky Petr Bursík (ODS). Ostrovský most je jedním z důležitých dopravních prvků lázeňského města. Spojuje centrum s Horním nádražím.
Doprava | 17. 9. 2020
Ve vlacích a autobusech začínají v posledních dnech znovu ubývat cestující. Pokles je podle dopravců zatím mírný a nedosahuje úrovně jako na jaře, současný epidemiologický vývoj však může situaci dále zhoršovat. Další propad lze v nejbližších dnech očekávat zejména v mezinárodní dopravě. Ve vlacích nyní jezdí zhruba 75 procent obvyklého počtu cestujících. Vyplývá to z informací dopravců pro ČTK. Během jarní krize se poptávka snížila až na desetinu.
Doprava | 17. 9. 2020
Hlavní vlakové nádraží v Kutné Hoře čeká rozsáhlá rekonstrukce. Správa železnic vypsala výběrové řízení na dodavatele, stavební práce jsou naplánovány na roky 2024 a 2025. Odhadovaná výše investice je 2,2 miliardy korun, informovala ČTK Nela Friebová ze Správy železnic.
Nemovitosti | 16. 9. 2020
Pracovní pozice
Anketa
Chystáte se letos na logistickou konferenci či veletrh?
Zajímavé akce

Veletrh HANNOVER MESSE 2020 přesunut

Termín veletrhu HANNOVER MESSE 2020 se přesouvá na 13. – 17. července. Veletržní správa Deutsche Messe AG tím reaguje na celosvětový vývoj v souvislosti s virem Covid 19 (Coronavirus).
Dočtete se v logistic news
Naši partneři