Na dálnici D1 budou po zimní přestávce pokračovat opravy úseku mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, tedy mezi exity 119 a 134. Instalace dopravního značení tam začne dopravu omezovat ve čtvrtek, provoz bude do neděle přechodně stahovaný do jednoho jízdního pruhu. Následně tam budou auta jezdit v obou směrech dvěma pruhy po jedné polovině dálnice. Opravy omezí i přilehlé dálniční křižovatky. ČTK to sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.
Doprava | 27. 3. 2020
Práce na rekonstrukci krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku budou pokračovat až po Velikonocích, původně se počítalo s uzavřením silnice kvůli stavbě už od 1. dubna. Problémy jsou hlavně se získáním stavebního materiálu, firmám ale kvůli koronaviru chybí i pracovníci, proto kraj rozhodl pokračování stavby posunout, řekl na dotaz ČTK náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). Kvůli koronaviru se podle něj zpozdí zřejmě i zahájení dalších stavebních akcí v Libereckém kraji.
Doprava | 27. 3. 2020
Stavaři začali strhávat železniční most nad vlečkou Severočeských dolů u Ledvic na Teplicku. Rekonstrukce je součástí modernizace podkrušnohorské železniční jedenáctikilometrové trati z Oldřichova u Duchcova do Bíliny. Má zvýšit traťovou rychlost. ČTK to dnes řekl stavbyvedoucí Radovan Otto.
Doprava | 27. 3. 2020
Krizový štáb Sdružení ČESMAD BOHEMIA předkládá možnosti, jak předejít bezprostředně hrozícímu zhroucení silniční dopravy. Autobusoví dopravci v příležitostné dopravě zaznamenali téměř 100% pokles zakázek, po odstavení automobilového průmyslu hrozí bezprostřední zhroucení i nákladní dopravě.
Doprava | 27. 3. 2020
Během minulého týdne, kdy začalo platit vládní omezení volného pohybu kvůli šíření koronavirové infekce, se na českých silnicích stalo 1002 dopravních nehod. To je téměř o polovinu méně, než ve stejném týdnu loni. Výrazně se snížil i počet zraněných. Smrtelných nehod naopak příliš neubylo, v minulém týdnu zemřelo při nich pět lidí, loni to bylo šest. Vyplývá to z informací Besipu.
Doprava | 26. 3. 2020
Společnost Bridgestone EMIA reaguje na pandemii COVID-19 a ve svých evropských výrobních závodech přechodně omezí nebo přeruší výrobu.
Ostatní | 26. 3. 2020
Od soboty (28.3.) začne oprava kolejí na železniční trati mezi pražským Smíchovem a Rudnou u Prahy. Provoz bude v úseku po 11 dnů zcela přerušen, následně bude až do poloviny prosince pokračovat v omezeném rozsahu. Vyžádá si to i výluku některých vlaků. Informovala o tom Správa železnic.
Doprava | 26. 3. 2020
Doba není lehká. Pro většinu z nás stejně jako pro většinu firem představuje novou zkušenost. Zatímco jedna část společnosti byla uvržena v lepším případě do práce z domova, v horším případě do přísné karantény, druhá část pracuje nezřídka v třísměnném provozu na zajištění základních potřeb těch ostatních – domácností i firem. Viníkem je Covid-19; neviditelný nepřítel paralyzující zaběhnuté a léty ověřené vazby v rámci globálního dodavatelského řetězce.V první linii už týdny stojí lékaři, zdravotníci, výrobci potravin a hygienických potřeb a – až nečekaně málo viditelní – poskytovatelé logistických služeb. Bez nich by nefungovalo zásobování potravinami, drogistickým zbožím, ale ani základní zdravotní péče. Neviditelnými jsou proto, že dokáží dodavatelský řetězec udržet v chodu bez viditelných problémů. Ale bez problémů jejich práce v současných podmínkách rozhodně není: Systém funguje s velkým rizikem nákazy lidí, ochranné prostředky jim firmy shánějí, kde se dá … Někdo úspěšněji, někdo musí ještě pár dnů počkat. Proces ale musí fungovat děj se co děj. Vše funguje za extrémního úsilí skladníků, pickerů, operátorů, řidičů, dispečerů a celé armády dalších lidí udržujících daný systém v chodu. To vše mnohdy s vědomím toho, že v extrémních situacích nelze očekávat dosahování obvyklých ekonomických výsledků. Nečekané zvýšené objemy přinášejí adekvátní zvýšení nákladů. S těmi lze jen stěží pracovat udržitelně. To teď ale nikdo neřeší. Není čas. Namísto ekonomiky se zásadními stávají parametry jako flexibilita, spolehlivost a výdrž.
Logistika | 26. 3. 2020
Doprava ve středních Čechách je zredukovaná, většinou platí víkendové jízdní řády. Cestujících kvůli opatřením, která mají bránit šíření nemoci COVID-19, výrazně ubylo. Největší změny jsou ve městech, kde je zastavená výroba v automobilkách, například v Kolíně ještě ubudou spoje. Další omezení budou i v Příbrami, zjistila ČTK.
Doprava | 25. 3. 2020
Pracovní pozice
Anketa
Chystáte se letos na logistickou konferenci či veletrh?
Zajímavé akce

Novinky na veľtrhu ProfiAuto Show 2020

Organizátori medzinárodného autosalónu ProfiAuto Show 2020 odhalili prvé podrobnosti tejto motoristickej udalosti, ktorá prebehne 30. a 31. mája v Katoviciach. Akcia pod heslom „Poháňaní vášňou“ prebehne tento rok už sedemnásty raz.
Dočtete se v logistic news
Naši partneři