Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vytvořila kvůli koronaviru speciální skupinu složenou ze specialistů na logistiku, která má na starost dodávky dílů vyráběných v Číně pro zajištění produkce v tuzemských závodech a u dodavatelů. Uvedl to týdeník Škodovácký odborář.
Doprava | 21. 2. 2020
Bez vysokozdvižného vozíku se neobejde žádný větší sklad či firma. Na první pohled by se mohlo zdát, že na nich není nic moc zajímavého. Je ale dobré si uvědomit, že se jedná o kus techniky, který musí pracovat spolehlivě, bezpečně a často také nepřetržitě v režimu 24/7. Podívejme se na několik méně známých faktů, podle nichž je dobré kvalitní vysokozdvižný vozík do firmy vybírat.
Skladování | 21. 2. 2020
Developer průmyslových a logistických nemovitostí P3 Logistic Parks přebírá od společnosti Arvato Services průmyslovou halu o rozloze 10 000 m2, ke které lze následně na přilehlém pozemku přistavět dalších 17 000 m2. Nový logistický areál P3 Prague D6 svou skvělou dopravní dostupností z Prahy, Kladna, a díky blízkosti dálnice D6 i z Karlových Varů nebo Lipska vhodně doplňuje portfolio parků P3 v širším okolí Prahy.
Nemovitosti | 21. 2. 2020
Dle dat společnosti Kiwi.com za rok 2019 byly na základě počtu rezervací nejoblíbenějšími turistickými destinacemi Čechů Londýn, Barcelona, Paříž, Řím a Kodaň. Do první desítky se dále dostaly Amsterdam, Málaga, Milán, Porto a Stockholm. Oblibu cestování Čechů po Evropě podporují i výsledky průzkumu, který společnost Kiwi.com provedla ve spolupráci se STEM/MARK*. Mezi top 10 aerolinkami vévodil Ryanair následovaný Wizz Air a Easy Jet.
Doprava | 21. 2. 2020
Správné a předpisové skladování hořlavin a jiných nebezpečných látek je důležitý faktor, který by společnosti manipulující s takovými látkami rozhodně neměly brát na lehkou váhu. Tak například vhodné skladování hořlavin může do budoucna zachránit nejen Vaše pracovní stroje a zařízení, ale dokonce celou provozovnu a v neposlední řadě i lidské životy. Správné skladování přispívá také k eliminaci nežádoucích dopadů na životní prostředí.
Skladování | 20. 2. 2020
Polská železniční společnost Lotos Kolej se po Polsku a Německu chystá s vlastními vlakovými soupravami i do České republiky. Vyjet by měly ještě letos, oznámila firma na svém webu. Lotos je aktuálně na druhé příčce mezi železničními dopravci v Polsku. Od roku 2015 působí i v Německu.
Doprava | 20. 2. 2020
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy projektu modernizace trati mezi Prahou a Kladnem, práce v Kladně mají začít na jaře 2022, například výstavbou kruhového objezdu u zimního stadionu, která je kvůli úpravám trati potřebná, informovala ČTK v tiskové zprávě Eva Havelková z kladenského magistrátu.
Doprava | 20. 2. 2020
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost kolejí hlídat speciální systém s optickým kabelem, který sleduje vibrace kolejnic při projíždění vlaku. ČTK to řekl Jiří Dlabaja, mluvčí společnosti AŽD Praha, která trať vlastní. Plánuje se i kontrola trati dronem.
Doprava | 20. 2. 2020
Na Vysočině mohou lidé od března jezdit s jednou jízdenkou vlaky i linkovými autobusy. Jde o další důležitý krok v zavádění nového systému veřejné dopravy v kraji. Zároveň se změní výpočet ceny jízdného. Teď vychází z počtu ujetých kilometrů, nově bude cena jízdenky stanovená podle nejkratší vzdálenosti mezi nástupní a výstupní zónou, řekl novinářům Pavel Bartoš z krajského odboru dopravy.
Doprava | 19. 2. 2020
Pracovní pozice
Anketa
Chystáte se letos na logistickou konferenci či veletrh?
Zajímavé akce
Nenalezeny žádné zprávy...
Dočtete se v logistic news
Naši partneři