Český přepravní startup Liftago, který dlouhodobě usiluje o udržitelnost v městské mobilitě, přichází s novinkou, která má výrazně ulevit přetížené dopravě. Společně se Zásilkovnou, přední českou logistickou společností s největší sítí výdejních míst v ČR, nyní využije robustnost vlastní platformy a unikátního algoritmu a svou síť licencovaných taxikářů dá k dispozici také pro kurýrní a zásilkový byznys. Z digitální taxislužby se tak rozšiřuje do role platformy pro městskou logistiku.
Nové řídící centrum zřizuje Skupina GEFCO pro podporu, kontrolu i koordinaci časově kritických zásilek.
Přepravu rozsáhlé sbírky 1 700 knih zajistila v rámci sponzorského daru společnost DB Schenker. Německý profesor Walter Sperling celý život budoval soukromou sbírku naučných publikací. Ve své závěti ji odkázal Krajské vědecké knihovně v Liberci.
Logistika | 19. 08. 2016
Společnost UPS oznámila rozšíření své expresní služby pro doručení zásilek UPS Worldwide Express™ do 117 zemí a teritorií, nabídne tak možnost dřívějšího doručení. UPS doručuje více mezinárodních zásilek než kterýkoli jiný přepravce.
Společnost DPD přichází od 1. června se službou DPD EXPRESS. Jedná se o mezinárodní službu, jejíž předností je expresní doručení zásilek v rámci Evropské unie do 24 hodin od vyzvednutí. Je vhodná jak pro B2B, tak B2C segment. V České republice bude dostupná v Praze, Brně a Ostravě a v budoucnosti dojde k jejímu rozšíření.
DPD zavádí dlouho očekávanou novinku - službu sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.
Společnost DPD přináší na český trh novou službu Chytré předání. Díky ní mohou e-shopy využít další prodejní kanál a získávat důležitou zpětnou vazbu od zákazníků. Chytré předání v současnosti testuje společnost EURONICS. DPD tak pokračuje ve své dlouhodobé strategii podpory rozvoje e-commerce.
Lékárenská skupina Pilulka spustila 18. května 2016 službu Pilulka Auto - doručení léků po Praze vlastní dopravou na čas až do bytu. Jako první lékárna v ČR nabízí doručení již od 60 minut od objednání za standardní ceny přepravy a s plným komfortem výběru více než 10 tisíc lékárenských položek, které jsou ihned k dispozici.
Svět zrychluje. Požadavky na expresní dodání zásilek se objevují čím dál častěji. I kvůli tomu DB Schenker rozšiřuje nabídku expresní paletové přepravy do celé Evropy. Pomáhá mu v tom specializované oddělení pro urgentní přepravy.
Společnost DPD získala prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2016. Po roce tak obhájila titul a potvrdila své místo mezi nejvýznamnějšími značkami na českém trhu. Cílem mezinárodního programu Superbrands, v jehož rámci je ocenění udělováno, je poskytnout zákazníkům přehled o výjimečných značkách, které mohou být příkladem v rozvoji pro ostatní.
FedEx Express oficiálně otevřela novouzákladnu na letišti v Kodani. Nová základna bude sloužit jako brána pro příchozí a odchozí zásilky pro Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko. Je to již devátá nová základna společnosti FedEx Express ve skandinávském regionu v uplynulých pěti letech.

   Další články >>