Nebezpečné křižovatky na Českolipsku nahradí kruhové objezdy. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce už v příštím roce přestavět křižovatku silnic I/9 a I/15 v Zahrádkách, připravuje také přestavbu křižovatky silnic I/9 a I/38 u nedalekého Jestřebí. Obě policie vyhodnotila jako nehodové, je to dáno velkou intenzitou dopravy, řekl ČTK vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu v Liberci Jan Čáp. Přestavba křižovatky v Zahrádkách už podle něj dostala stavební povolení, předpokládané náklady nepřesáhnou 25 milionů korun.
Doprava | 29. 10. 2020
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v neděli 1. listopadu zrekonstruovaný most v Hořicích. Most se nachází na silnici I/35, která aktuálně představuje hlavní spojnici mezi Libereckým, Královéhradeckým, Pardubickým a Olomouckým krajem. Denně po hořickém mostě projede více než 14 tisíc vozidel.
Doprava | 29. 10. 2020
Průměrné stáří osobních automobilů na českých silnicích se podle Svazu dovozců automobilů (SDA) zvýšilo na aktuálních 15,11 roku. Na tomto vývoji se negativně projevuje i skladba dovážených ojetin, z nichž více než polovina je v provozu více než 10 let. Stáří vozového parku v Česku naopak výrazně omlazují firemní flotily, ve kterých dochází průměrně k obnově vozů každých 6 let. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory je to i důsledkem rostoucího zájmu o financování firemním fleetů prostřednictvím operativního leasingu.
Doprava | 28. 10. 2020
Ředitelství silnic a dálnic ČR oznamuje závěrečnou fázi opravy silnice I/44 v Bludově. Přítomnost finišeru, válců, bagrů a nákladních vozidel s materiálem naznačovala blížící se termín dovršení projektu. Je tomu tak, rozsáhlá rekonstrukce za necelých 18 milionů Kč bez DPH začala dne 17. 8. 2020 (pondělí) a skončí už tento pátek 30. 10. 2020. Navzdory pandemii koronaviru aktuálně probíhají dokončovací činnosti.
Doprava | 28. 10. 2020
Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) znovu zprovozní takzvanou pohořelickou křižovatku u Otrokovic na Zlínsku. Neprůjezdná byla zhruba pět měsíců kvůli budování nedalekého jihovýchodního obchvatu Otrokovic, který je součástí dálnice D55. Uzavírka křižovatky silnic III/4973 a III/4974 skončí 2. listopadu, sdělila ČTK za zlínskou správu ŘSD Lucie Trubelíková.
Doprava | 27. 10. 2020
České dráhy po vlně dalších koronavirových omezení a snížení poptávky od 28. října omezí dál provoz. Jezdit přestanou vlaky SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou, v provozu zůstane pouze jeden pár těchto vlaků. Zrušeny budou na této trase také některé expresy a v provozu zůstane osm vlaků ČD, oznámil státní dopravce. Dráhy i ostatní dopravci už v minulých dnech omezili provoz řady dálkových i regionálních vlaků.
Doprava | 27. 10. 2020
Na většině krajských silnic Vysočiny skončí stavební práce do konce měsíce. V listopadu budou pokračovat opravy 12 úseků, mezi nimi jsou i rekonstrukce mostů v Dolní Rožínce, Mysleticích a Radoticích. Kraj na svých silnicích pro letošek připravil přibližně 160 stavebních akcí za 1,6 miliardy korun. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy na krajském webu.
Doprava | 27. 10. 2020
Největší železniční dopravci České dráhy, RegioJet a Leo Express jednotně vyzvali vládu k plošnému prominutí poplatků za využívání železnice, je to podle nich klíčové pro další provoz. Ztráty z krize vyčíslují v řádech miliard korun. Dopravci to dnes uvedli v jednotném prohlášení. Ministerstvo dopravy v tomto týdnu na dotaz ČTK k poplatkům uvedlo, že o nich zatím nerozhodlo.
Doprava | 26. 10. 2020
První úsek vysokorychlostní trati z Běchovic do Poříčan připraví společnost Sudop Praha, která zvítězila v tendru společně s partnery Egis Rail a Mott MacDonald. Sudop Praha o tom informovala v tiskové zprávě. Správa železnic za projekt zaplatí 184,6 milionu korun. Dokumentace by podle původních zadávacích podmínek měla být hotová do 14 měsíců od podpisu smlouvy s vítězem soutěže.
Doprava | 26. 10. 2020
Krajský soud v Ostravě zrušil rozhodnutí olomouckého krajského úřadu, který v červnu potvrdil změnu územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic. Příprava této dopravní stavby se kvůli tomu zkomplikuje. Na twitteru to oznámil ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl. Poslední úsek D1 odvede automobilovou dopravu z Přerova, kde nyní řidiči denně čekají desítky minut v dlouhých kolonách. Stavba musí začít nejpozději na podzim 2021, kdy pro tento dopravní projekt končí výjimka z EIA.
Doprava | 26. 10. 2020
Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil dnes úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené úřední době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.
Doprava | 23. 10. 2020

   Další články >>