Regionální osobní a spěšné vlaky v Plzeňském kraji ujedou s novým jízdním řádem stejně kilometrů jako letos, tedy přes 5,96 milionu. Plzeňský kraj nezruší ani v době vyšších výdajů na elektřinu a naftu žádné vlakové spoje, u Českých drah (ČD) objednal stejný objem dopravy. Na jednotlivých tratích budou pouze drobné minutové odchylky v čase odjezdů a příjezdů některých vlaků, řekl ČTK mluvčí ČD Petr Pošta. Nový grafikon bude platit od letošního 11. prosince do 9. prosince 2023.
Doprava | 09. 12. 2022
Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) potvrdil v reakci na šest rozkladů stavební povolení pro poslední úsek dálnice D1 u Přerova. Uvedl to dnes server Zdopravy.cz. Podle dřívějších informací státního Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by tak stavba 10,1 kilometru dlouhého úseku D1 Přerov - Říkovice mohla začít ještě letos. Potrvá zhruba tři roky a má stát 6,922 miliardy korun. Nejvýhodnější nabídku na stavbu tohoto úseku podalo sdružení firem Strabag, Doprastav a IDS Olomouc.
Doprava | 08. 12. 2022
Od 11. prosince začne na železnici v Karlovarském kraji platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou zajišťují České dráhy (ČD), zůstane v kraji na podobné úrovni jako letos. ČD rozšíří nabídku víkendových spojů, například z Karlových Varů do Nejdku nebo z Aše do Hranic, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českých drah Petr Pošta. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince příštího roku.
Doprava | 08. 12. 2022
Na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi se s novým jízdním řádem platným od 11. prosince zkrátí doba jízdy. U expresů to bude hodina a 40 minut, vyplývá z informací na webu. Je to i díky modernizaci tratě. Do konce ledna 2023 bude pokračovat zkušební provoz RegioPanterů na trati do Lipna nad Vltavou. Koncem příštího roku nasadí České dráhy (ČD) nové motorové soupravy mezi Táborem a Červenou nad Vltavou. Na trati z Rybníka do Lipna nad Vltavou bude mimo letní sezonu méně spojů. Nový ranní vlak pojede z Budějovic do Strakonic. Vyplývá to z tiskové zprávy ČD. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince příštího roku.
Doprava | 07. 12. 2022
Na železniční trati mezi Ostravou-Svinovem a Opavou začnou příští rok jezdit nové elektrické jednotky RegioPanter. Dvě třívozové elektrické soupravy by České dráhy (ČD) na trať mohly nasadit zřejmě od dubna. Národní dopravce počítá také s prodloužením vybraných regionálních vlaků z Ostravy až do Hranic na Moravě, tedy bez současných přestupů v Suchdole nad Odrou. Novinářům to sdělil Petr Pošta z tiskového oddělení ČD.
Doprava | 07. 12. 2022
Stavba terminálu B v Pardubicích, který bude sloužit pro regionální autobusovou dopravu, vyjde kvůli vícepracím asi o deset milionů korun dráž. Inflace se ale do výsledné ceny nepromítne, stavební firma si ji díky dobře nastaveným smluvním podmínkám nárokovat nemůže. ČTK o tom informoval Libor Matoušek z magistrátu, který má na starosti technický dozor.
Doprava | 06. 12. 2022
Letos bude v Česku otevřeno celkem 21,2 kilometru nových dálnic. Zprovoznit se má i 14,2 kilometru silnic první třídy, uvedla analytická společnost CEEC Research s odkazem na data ministerstva dopravy. Je to přibližně dvakrát méně než loni, kdy stát zprovoznil 46,5 kilometru nových dálnic a zhruba 23 kilometrů silnic první třídy.
Doprava | 06. 12. 2022
Evropský zabezpečovací systém ETCS, který v případě nutnosti dokáže zastavit vlak na dálku, funguje v Česku na prvních 754 kilometrech železnice. Ve výstavbě je aktuálně na 417 kilometrech tratí a jen příští rok si jeho instalace vyžádá 2,4 miliardy korun. ETCS bude jako výhradní zabezpečovač zaveden na více než 3000 kilometrech z bezmála 10.000 kilometrů hlavních i vedlejších tratí. Projekt si do roku 2030 vyžádá investici téměř 80 miliard Kč. Novinářům to dnes při prezentaci modernizované trati z Olomouce do Uničova s výhradním provozem pod dohledem ETCS řekl generální ředitel Správy železnic (SŽ) Jiří Svoboda.
Doprava | 05. 12. 2022
Nové silniční napojení do zlínské průmyslové zóny Příluky by se mělo otevřít na konci příštího týdne. ČTK to sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Otevře se nový most, původní most za železniční tratí se uzavře a čeká jej demolice. S otevřením nového mostu souvisí řada dopravních novinek včetně dočasných změn, omezení a objížděk, uvedl mluvčí.
Doprava | 05. 12. 2022
V Jihlavě dnes konsorcium firem začalo pracovat na stavbě první části jihovýchodního obchvatu města, která bude stát 575 milionů korun. Nová silnice se šesti mosty propojí výpadové trasy ve směru na Znojmo a Třebíč, hotová má být ke konci roku 2024. Kraj má na obchvat slíbenou evropskou dotaci, termín pro její čerpání ale končí s příštím rokem. Hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO) řekl, že je šance dostat zbývající díl slíbených peněz v novém dotačním programovém období.
Doprava | 02. 12. 2022
Plzeňský kraj dá příští rok téměř 1,8 miliardy korun na dopravní obslužnost, tedy na veřejnou železniční i autobusovou dopravu. Meziročně je to o 13 procent víc. Se započtením dalších 61 milionů korun, které kraj vyplatí letos autobusovému dopravci kvůli růstu nákladů na naftu, to bude meziroční zvýšení téměř o 17 procent. Kraj objednal u dopravců stejné počty kilometrů jako letos, spoje příští rok nikde neomezí. ČTK to řekl vedoucí krajského odboru dopravy Dušan Pakandl.
Doprava | 02. 12. 2022

   Další články >>