Posilování české koruny vůči euru je dobrou zprávou pro motoristy, kteří zvažují nákup automobilu ze zahraničí. Vývoj kurzu totiž zvrátil nepříznivý trend na trhu ojetin a zánovní Octavia je nyní v průměru o 20 až 40 tisíc korun levnější než začátkem prosince. Jedná se však o přechodný jev. Faktory, které po celý rok 2021 tlačily ceny ojetin vzhůru, nikam nezmizely a vozy začnou po skokovém zlevnění opět zdražovat.
Doprava | 19. 01. 2022
Na mezinárodní železniční trati 280 nepojedou od soboty 15. ledna v úseku mezi Valašskou Polankou a Horní Lidčí na Vsetínsku vlaky. Omezení způsobené opravou nestabilního svahu potrvá osm týdnů. Pro cestující budou připraveny náhradní autobusy, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Od úterý projíždějí úsekem vlaky přepravující cestující omezenou rychlostí pouze po jedné ze dvou kolejí, nákladní vlaky musejí jezdit jinudy.
Doprava | 19. 01. 2022
České dráhy omezí od 24. ledna provoz vlaků pendolino mezi Prahou a Ostravou. Reagují tak na nižší poptávku cestujících, kterou zřejmě způsobila současná pandemie koronaviru. Omezení by mělo trvat zatím do konce února. Provoz dalších dálkových vlaků by se nyní měnit neměl. Dráhy o tom informovaly na twitteru.
Doprava | 18. 01. 2022
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje rozšíření odpočívky na 3. kilometru dálnice D8 u Klíčan u Prahy. Středočeský krajský úřad tento týden zahájil územní řízení, které předchází stavebnímu povolení. Úpravy by mohly začít v roce 2024. Projekt také počítá s budoucím rozšířením dálnice na tři pruhy v každém směru, informoval dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.
Doprava | 18. 01. 2022
České dráhy omezí od 24. ledna provoz vlaků pendolino mezi Prahou a Ostravou. Reagují tak na nižší poptávku cestujících, kterou zřejmě způsobila současná pandemie koronaviru. Omezení by mělo trvat zatím do konce února. Provoz dalších dálkových vlaků by se nyní měnit neměl. Dráhy o tom dnes informovaly na twitteru.
Doprava | 17. 01. 2022
Železniční osobní dopravci založí vlastní sdružení. Půjde o první svaz osobních přepravců na tuzemské železnici s cílem hledat společná řešení ke zvyšování podílu železnice na přepravě lidí, zkvalitnění infrastruktury, tvorbě legislativy nebo minimalizaci dopadů současného stavu tratí na provoz. Zakládajícími členy budou České dráhy, RegioJet, Arriva a společnost AŽD Praha. Vyplývá to z pozvánky na tiskovou konferenci ke vzniku sdružení, která se uskuteční příští týden.
Doprava | 14. 01. 2022
V Pardubickém kraji se od příštího týdne sníží počet autobusových spojů. Příčinou je očekávaný nárůst onemocnění covid-19 mezi řidiči, řekl ČTK vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Ladislav Umbraun. V pondělí také začne povinné testování ve firmách. Už v posledních týdnech bylo nutné zrušit některé spoje na Orlickoústecku a Svitavsku.
Doprava | 14. 01. 2022
Povodí Moravy modernizuje takzvané rejdy všech jedenácti plavebních komor na Baťově kanále. Rejda je místo, které mohou lodě využít k zakotvení, když čekají, než dostanou povolení vplout do komory. Pracovat na nich se bude postupně do roku 2024 tak, aby byl umožněn plynulý provoz v době hlavních plavebních sezon. Náklady jsou 61 milionů korun. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí státního podniku Petr Chmelař.
Doprava | 13. 01. 2022
P3 Logistic Parks, dlouhodobý investor, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí, uzavřel dlouhodobou nájemní smlouvu s mezinárodním retailovým řetězcem v parku P3 Echt v jihovýchodním Nizozemí. Park je jedním z nejudržitelnějších developerských projektů v portfoliu P3 a zároveň první forwardový* kontrakt v Nizozemí.
Nemovitosti | 13. 01. 2022
Zastavení prací na projektu kanálu Dunaj–Odra–Labe, které má vláda ve svém programovém prohlášení, nezpůsobí konec příprav splavnění Labe do Pardubic. ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Ředitelství vodních cest (ŘVC) se splavnění tohoto úseku snaží prosadit už mnoho let, vystupují však proti němu ekologické organizace. Nelíbí se jim, že by plavební kanál u Přelouče měl vést přes přírodně cenné Slavíkovy ostrovy. ŘVC proto připravuje jinou variantu trasy a čeká se na její posouzení.
Doprava | 13. 01. 2022
Pražský magistrát vypíše zakázku na vytvoření koncepce pro zvýšení efektivity správy dopravního systému. Cílem je zlepšit koordinaci řízení dopravy. Problémy jsou nyní mimo jiné v překrývajících se kompetencích nebo velkém množství zapojených subjektů. Náklady na vytvoření analýzy jsou zhruba 2,58 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní.
Doprava | 13. 01. 2022

   Další články >>