Na poštách a benzínových pumpách už jsou v prodeji dálniční kupóny pro rok 2020, naposledy mají podobu tištěných známek. Nově za dálniční kupon nebudou muset platit auta na elektrickou energii nebo vodík a některé hybridní vozy. Cena zůstává stejná.
Doprava | 09. 12. 2019
České dráhy vrátí cestujícím, kteří jezdí na tratích 024 Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a 025 Dolní Lipka - Hanušovice, mají platnou slevovou aplikací na In Kartě a dál nebudou chtít využívat vlaky národního dopravce na ostatních tratích, poměrnou část peněz do vypršení platnosti karty. Na obou úsecích železnice totiž budou od 15. prosince jezdit vlaky konkurenční společnosti Leo Express. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.
Doprava | 09. 12. 2019
K plnému nástupišti židlochovického nádraží přijel v neděli odpoledne (8.12.) první vlak po 40 letech. Parní lokomotiva Skaličák tak zahájila provoz na první otevřené trati se stanicí v Česku za posledních 50 let.
Doprava | 09. 12. 2019
Liberecký kraj má na svých silnicích druhé a třetí třídy 17 mostů v havarijním stavu. Jsou to méně než tři procenta z 653 mostů ve správě Libereckého kraje. Žádný z mostů zatím nebylo nutné pro dopravu uzavřít, na některých se ale musela snížit únosnost. Platí to třeba pro most na silnici druhé třídy přes Jizeru v Poniklé na Semilsku, kde musela být únosnost snížena z 80 tun na 22, řekl ČTK náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).
Doprava | 06. 12. 2019
Generální oprava Benešova mostu v Ústí nad Labem v polovině příštího roku nezačne. Ústecký kraj, který klíčovou spojnici břehů Labe vlastní, řeší komplikace v projektové dokumentaci. Postavit chce nejprve provizorní lávku pro pěší. Na zpoždění stavby dnes upozornil Český rozhlas. Město Ústí nad Labem chce lávku přes řeku natrvalo, postaví proto vlastní s využitím dotace, která pokryje náklady. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Romana Macová.
Doprava | 06. 12. 2019
Vlakům směřujícím do Domažlic a dále do Německa přibyla v plzeňském železničním uzlu druhá kolej. Běžný provoz na 1,5 kilometru modernizované dvojkolejné trati začne ve čtvrtek v 17:00, kdy skončí na nové koleji výluky. Expresy od Prahy do Bavorska už nebudou muset při průjezdu zpomalovat. Rekonstrukce domažlické trati v uzlu Plzeň, která ji rozšířila také o novou zastávku Skvrňany, končí po dvou letech, řekl ČTK mediální zástupce firem Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební Zdeněk Zuntych.
Doprava | 05. 12. 2019
Cestující na regionálních tratích v Pardubickém kraji budou od 15. prosince cestovat vlaky dvou společností, které vybralo pardubické hejtmanství. Většinu spojů budou nadále provozovat České dráhy, na tratích 024 Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a 025 Dolní Lipka - Hanušovice budou jezdit vlaky Leo Express. V nových jízdních řádech se to příliš neprojeví.
Doprava | 05. 12. 2019
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončuje modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na hlavním nádraží v Brně. V neděli 15. prosince se na něj po roce vrátí všechny vlaky. Ve všední den jich bude 670 a ve špičkách bude jejich množství na hraně kapacity, řekl na tiskové konferenci v Brně generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda. V některých případech to může způsobit operativní odklon rychlíků od Ostravy do Králova Pole a osobních vlaků z Tišnova do Břeclavi přes dolní nádraží.
Doprava | 04. 12. 2019
Osobní a spěšné vlaky v Plzeňském kraji ujedou s novým jízdním řádem o 5,2 procenta více kilometrů než dosud, tedy 5,6 milionu kilometrů. Na letošní rok Plzeňský kraj objednal u Českých drah (ČD) meziročně také o pět procent kilometrů více. Žádná linka nebude od 15. prosince zrušená, opět se zvýšil počet spojů, řekl ČTK ředitel krajského centra ČD v Plzni Vladimír Kostelný.
Doprava | 04. 12. 2019
Stát na mýtném v pondělí vybral více než 40 milionů korun, výběr za první dva dny je tak skoro 48 milionů korun. Spuštění nového satelitního systému zatím větší komplikace v dopravě nepřinesl, v současnosti se tvoří asi kilometrová fronta na dálnici D8. Stále však platí riziko kolon v příštích dnech. Na dnešní tiskové konferenci to řekli zástupci správce mýta firmy CzechToll a ministerstva dopravy. Výběr mýta je stejně jako v neděli podobný jako u předchozího mýta. Poslední listopadové pondělí činil výběr mýta 40,7 milionu korun, první prosincové pondělí loňského roku pak přes 41 milionů korun.
Doprava | 04. 12. 2019
Americká vláda oznámila, že by mohla uvalit až 100procentní dodatečná cla na francouzské zboží o objemu 2,4 miliardy dolarů (55,3 miliardy Kč) včetně šumivého vína, kabelek, sýrů a dalších výrobků. Jsou to protiopatření za francouzskou digitální daň, která by podle Washingtonu mohla poškodit americké technologické firmy. Podle serveru businessinsider.com musí tento krok schválit americký prezident Donald Trump.
Doprava | 03. 12. 2019

   Další články >>