Do Beskyd začne v neděli jezdit nová autobusová linka pro cyklisty. Pojede o víkendech až do konce září na trase Frýdek-Místek - Český Těšín - Třinec - Horní Lomná, kapacita cyklobusu bude sedm jízdních kol. ČTK to sdělil Miroslav Slaný, mluvčí společnosti Z-Group bus, která bude linku provozovat.
Doprava | 14. 06. 2021
Regionální vlaky Českých drah začnou od neděle jezdit podle letního jízdního řádu. Jeho hlavní novinkou budou spěšné vlaky z Plzně do Karlových Varů, v jižních Čechách a na jižní Moravě se naopak omezí provoz některých příměstských spojů. Dílčí změny nastanou také v dalších regionech.
Doprava | 14. 06. 2021
V současnosti je rozestavěno přes 151,5 kilometru nových dálnic, například na jihočeské D3, pokračování hradecké D11, alternativní spojení Čech a Moravy po dálnici D35 nebo zahájená dostavba písecké D4 formou PPP projektu. Stavba pokračuje také na 67,3 kilometru silnic první třídy. Stát letos plánuje otevření 46,5 kilometru nových dálnic, dalších skoro 23 nových kilometrů by mělo přibýt v síti silnic první třídy. Loni se otevřelo kolem 21 kilometrů nových dálnic.
Doprava | 14. 06. 2021
Čínský podnik Cainiao, logistická dceřiná společnost internetového prodejce Alibaba, bude vyvíjet autonomní nákladní auta. Informoval o tom technický ředitel logistického podniku Čcheng Li. Dodal, že se Cainiao v Číně příští rok chystá pustit do provozu tisícovku samořízených doručovacích robotů.
Doprava | 11. 06. 2021
Dopravci v květnu za využití dálnic a silnic první třídy zaplatili 1,207 miliardy korun, což je meziročně o 42 pct více. Jde o druhý nejvyšší výběr mýtného za jeden kalendářní měsíc v historii mýta v ČR, tedy od roku 2007. Informoval správce mýtného systému, společnost CzechToll. Rekordní je zatím letošní březen, kdy výběry z mýta činily 1,28 miliardy korun.
Doprava | 11. 06. 2021
Investiční skupina Thein, kterou vlastní bývalý generální ředitel O2 Tomáš Budník, koupila strojírenskou firmu Cotring, už v dubnu odkoupila společnost Železniční dodavatelská zabývající se dodávkou dílů a agregátů do železničních vozidel. Skupina tím chce posílit své portfolio v železničním průmyslu. Thein o tom informovala v tiskové zprávě. Výši transakcí neuvedla.
Doprava | 11. 06. 2021
Novým generálním ředitelem výrobce autobusů SOR Libchavy se stal Jiří Paroulek. Ve funkci nahradil od jednoho ze spoluzakladatelů firmy Jaroslava Trnku, který se stal členem dozorčí rady. Zároveň se změnila organizační struktura, uvedla firma v tiskové zprávě.
Doprava | 11. 06. 2021
Dopravu ve Velkém Meziříčí bude do podzimu ztěžovat oprava mostu přes železnici v Třebíčské ulici. Most je v havarijním stavu, kvůli opravám bude uzavřený asi čtyři měsíce, informoval na městském webu starosta Alexandros Kaminaras (za Společně VM). Velké potíže při průjezdu městem radnice předpokládá hlavně při nehodách na sousední dálnici D1.
Doprava | 10. 06. 2021
Řidiči v Brně je možné využívat nový parkovací dům River park poblíž centra v Polní ulici. Ve čtyřech podlažích je místo pro 110 aut. Stavba vyšla na 43,6 milionu korun, investorem a vlastníkem je městská společnost Brněnské komunikace (BKOM). Za prvních 12 hodin stání řidiči zaplatí 50 korun, každá další hodina stojí 100. Novinářům to řekl radní pro dopravu a předseda představenstva BKOM Petr Kratochvíl (ODS). River park je prvním parkovacím domem, který se v Brně otevřel od Domini parku v roce 2016.
Doprava | 10. 06. 2021
Přemostění v Blansku zhotoví za více než 264 milionů korun společnost Metrostav DIZ. Po několika letech přípravy se podařilo vybrat zhotovitele. Akce je jednou z největších, kterou Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje realizuje. Práce by měly začít letos v srpnu, a to stavbou okružní křižovatky ve Svitavské ulici. V tiskové zprávě to uvedla Alena Knotková z krajského úřadu.
Doprava | 10. 06. 2021
Na dodržování předepsané rychlosti ve Velkém Valtinově na Českolipsku začal dohlížet chytrý radar. Nejenže umí ukázat rychlost projíždějícího auta, zobrazí také značku hříšníka a případně umí i odeslat záznam přestupku do přestupkového systému. Pro jeho pořízení se v obci rozhodli kvůli zvýšenému provozu v centru, na pořízení radaru přispěl Liberecký kraj, řekl ČTK mluvčí úřadu Jan Mikulička.
Doprava | 10. 06. 2021

   Další články >>