Čínský vývoz do Ruska, které se v důsledku války na Ukrajině stalo terčem západních sankcí, se v červenci meziročně zvýšil o 22,2 procenta po předchozích čtyřech měsících poklesu za sebou. Vyplývá to z celních údajů. Čínský dovoz z Ruska podle těchto údajů v červenci pokračoval v silném růstu, jeho tempo nicméně zpomalilo na 49,3 procenta z červnových 56 procent, píše agentura Reuters .
Logistika | 09. 08. 2022
Oprava Polské ulice v Trutnově v úseku od železničního přejezdu po křižovatku s Voletinskou ulicí by měla začít 1. září a skončit na jaře příštího roku. Rekonstrukce zhruba 1,8 kilometru dlouhého úseku včetně chodníku vyjde na 37 milionů korun. Polská ulice bude po dobu opravy kompletně uzavřená, informovali ČTK zástupci trutnovské radnice. Jde o investici, na které město spolupracuje s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Letos na jaře společnost VaK Trutnov opravila v ulici vodovody a kanalizaci.
Doprava | 09. 08. 2022
Silničáři začnou v pražských Nebušicích v úterý 9. srpna opravovat Tuchoměřickou ulici, také tam vybudují nový chodník. Tuchoměřická ulice bude uzavřena a řidiči budou muset jet po objízdné trase. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Uzavírka potrvá do 22. září. Změněna bude také trasa některých autobusů MHD.
Doprava | 08. 08. 2022
Ve Vsetíně dnes začala přestavba frekventované mimoúrovňové křižovatky silnic I/57 a I/69. Jde o nebezpečný úsek, kde se často stávají dopravní nehody. Stavba takzvané rampy Mostecká si vyžádá 220 milionů korun bez DPH. Řidiči by přestavěnou křižovatku mohli začít využívat na konci příštího roku, celá stavba bude hotová o půl roku později, řekl ČTK ředitel zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karel Chudárek.
Doprava | 08. 08. 2022
Řidiči, kteří budou o víkendu projíždět po brněnském velkém městském okruhu ve směru do centra nebo na dálnici D1 skrz Pisárecký tunel, by se měli připravit na možné komplikace. Žabovřeská ulice se totiž kvůli opravě vodovodní šachty v tomto směru uzavře. Brněnský magistrát o tom informoval na webu Kopeme za Brno.
Doprava | 05. 08. 2022
Oprava Wonkova mostu v Pardubicích potrvá 11 měsíců, hejtmanství ji chce zahájit v příštím roce. Uvnitř jsou některá nosná lana zkorodovaná, je nutné je vyměnit. Náklady nechává kraj přepočítat na současné ceny, půjde o desítky milionů korun, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě.
Doprava | 04. 08. 2022
V české dopravě nadále chybí až 25.000 profesionálních řidičů v kamionové a autobusové přepravě. Situaci nezměnil ani konflikt na Ukrajině, kvůli němuž z Česka odešly jednotky šoférů, zhruba stejný počet zároveň přibyl z řad uprchlíků. Nedostatek řidičů, zejména v autobusové dopravě, může v budoucnu ještě zhoršit vysoký průměrný věk šoférů. ČTK to sdělil Tomáš Bicera z portálu TruckJobs.cz, který patří do skupiny sdružení Česmad Bohemia. V Česku je kolem 120.000 profesionálních šoférů.
Doprava | 03. 08. 2022
Drážní úřad za první pololetí letošního roku rozhodl o odstranění 35 železničních přejezdů. Je to stejné množství jako za celý rok 2019 a několikanásobek roků 2020 a 2021. Samotné odstranění přejezdů mají následně na starosti provozovatelé dráhy, kteří o zrušení požádali. Úřad to uvedl v tiskové zprávě. V České republice bylo ke konci června podle údajů Správy železnic 7697 přejezdů, což je o 60 méně než před rokem.
Doprava | 02. 08. 2022
Ministerstvo dopravy může ve výjimečných situacích, například při kalamitách nebo krizích, povolit řidičům v nákladní dopravě, aby mohli po určitých úsecích silnic jezdit bez dodržování požadavků na přestávky v jízdě a odpočinek. Umožňuje to novela zákona o silniční dopravě, která vstupuje v účinnost. Zavádí takzvaný evropský balíček mobility. Balíček v roce 2020 schválil Evropský parlament a upravuje pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě.
Doprava | 02. 08. 2022
Česká společnost AŽD se bude podílet na modernizaci železniční trati mezi chorvatskými městy Hrvatski Leskovac a Karlovac. AŽD uspěla v soutěži se svou nabídkou na dodávku zabezpečovacího a telekomunikačního zařízení na této trati, uvedl v tiskové zprávě mluvčí AŽD Jiří Dlabaja. Hodnota zakázky je podle něj 263,5 milionu chorvatských kun (přes 862 milionů Kč).
Doprava | 01. 08. 2022
Tříkilometrový obchvat bavorského města Plössberg, který je ode dneška otevřený, zrychlil řidičům směřujícím z Tachovska napojení na nejfrekventovanější bavorskou dálnici A93. Motoristům jedoucím přes hraniční přechod Pavlův Studenec/Bärnau se tak usnadnila cesta na Řezno a Mnichov. ČTK to řekl náměstek plzeňského hejtmana Pavel Čížek (STAN).
Doprava | 01. 08. 2022

   Další články >>