Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl rozklad firmy Kapsch proti tendru na supervizora elektronického mýta. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může uzavřít smlouvu o auditu výběru mýta s vítěznou firmou CGI. ČTK to řekl dobře informovaný zdroj z ministerstva dopravy.
Doprava | 28. 01. 2020
Brněnský dopravní podnik dokončil rekonstrukci autobusového nádraží v Benešově ulici u hotelu Grand. Umístil tam tabuli, na které jsou vidět odjezdy všech spojů, nevidomým slouží plastická mapa s popisky pro lepší orientaci na nádraží. Ve zkušebním provozu funguje nádraží od včerejška (27.1.), uvedla v tiskové zprávě mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.
Doprava | 28. 01. 2020
Stavba dálnice D11 v úseku z Trutnova na státní hranici s Polskem má pravomocné územní rozhodnutí. Stalo se tak poté, co dva lidé stáhli odvolání proti územnímu rozhodnutí, které loni 11. prosince vydal stavební úřad v Trutnově. Na twitteru to oznámil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Radek Mátl. Dodal, že ŘSD již zpracovává dokumentaci pro stavební povolení a letos zahájí výkupy pozemků. Úsek má délku 21,2 kilometru. Se zahájením stavby tohoto úseku se počítá v roce 2024.
Doprava | 28. 01. 2020
Americká automobilka General Motors investuje 2,2 miliardy dolarů (50,44 miliardy Kč) do málo využitého závodu v Detroitu, kde plánuje vyrábět elektrická a samořídící auta. Vznikne zde 2200 pracovních míst. Největší americký výrobce vozů to dnes oznámil na svém webu. GM také investuje 800 milionů dolarů do podpory svých dodavatelů a dalších projektů spojených s elektrickými nákladními vozy.
Doprava | 28. 01. 2020
Cyklisté by už letos měli pohodlně dojet po nové trase z Plzně do Brd. Stezka vedená hodně podél potoků nebude náročná, ale příjemná i pro rodiny s dětmi, řekl ČTK náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Cyklotrasa bude zhruba 37 kilometrů dlouhá. Cyklisté už tak nebudou muset jezdit po silnici první třídy Plzeň - Rožmitál - Příbram.
Doprava | 27. 01. 2020
Ministerstvo dopravy vypsalo výběrové řízení na firmu, která bude od listopadu dodávat registrační značky pro auta. Zakázka je na šest let a její předpokládaná hodnota je 462 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentace, kterou úřad zveřejnil na svém webu a na kterou upozornil server Zdopravy.cz. Současným dodavatelem značek, označovaných jako SPZ, je společnost SPM - Security Paper Mill. Stát s ní podepsal čtyřletou smlouvu v roce 2016.
Doprava | 24. 01. 2020
Správa železnic letos plánuje zprovoznit téměř 49 kilometrů zmodernizovaných tratí, dalších až 107 kilometrů pak chce začít rekonstruovat. Zabezpečit chce také desítky přejezdů, které doplní kamerovým systémem na zjišťování dopravních přestupků. Celkem organizace plánuje letos zahájit nebo dokončit více než 75 staveb na železniční síti s náklady vyššími než 30 milionů korun za každou stavbu. Organizace o tom informovala v tiskové zprávě.
Doprava | 24. 01. 2020
Podle výzkumu společnosti Grit více než polovina českých e-shopů považuje za svůj největší problém ve skladu záměny zboží při vyskladňování. Vyřešit je přitom dokáže skladový systém, což dokazuje příklad distributora potravin Orkla Food Ingredients Česko. Firmě, kterou záměny dlouhodobě trápily, se po nasazení skladového systému ani jednou nestalo, že by skladníci zaměnili zboží.
Doprava | 24. 01. 2020
Silničáři chystají v Brně úpravy části velkého městského okruhu v Bauerově ulici. Jde o úsek zhruba od kruhového objezdu za hotelem Voroněž až po křižovatku u deváté brány brněnského výstaviště. Za čtvrt miliardy silnici a její okolí upraví tak, aby byl provoz výrazně bezpečnější, přechody pro chodce k Riviéře nahradí lávky. Ideálně by mělo být hotovo v roce 2023, řekl ČTK ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) David Fiala.
Doprava | 23. 01. 2020
Obří polygon pro testování a certifikaci autonomních vozidel bez řidiče má do roku 2022 vzniknout u Stříbra na Tachovsku. V okrajové městské části Těchlovice ho připravuje za miliardy korun česká investiční skupina Accolade. Město projekt podporuje, ale chce konkrétnější specifikace staveb na ploše 465 hektarů, dohody s pozemkovým úřadem, životním prostředím, energetiky i se sousední obcí. Investor musí vypořádat spoustu legislativních podmínek, řekl ČTK starosta Stříbra Martin Záhoř (ANO).
Doprava | 23. 01. 2020
Společnosti Arriva vlaky se podařilo ze tří čtvrtin nahradit problémový odbavovací systém, který zajišťuje prodej jízdenek v jejích vlacích ve Zlínském kraji. Zcela vyměněný a plně funkční by měl být do konce tohoto týdne. Po dnešní schůzce ve Zlíně to ČTK řekli generální ředitel Arriva Transport Česká republika Daniel Adamka a náměstek hejtmana Pavel Botek (KDU-ČSL).
Doprava | 23. 01. 2020

   Další články >>