ŘSD by mělo příští rok v Kolíně dokončit opravy povrchu několika set metrů průtahu městem, část silnice pak předá městu, část Středočeskému kraji. Město má do budoucna v plánu další úpravy, čtyřproudá silnice v centru ztratila po otevření obchvatu města původní význam. Lhůtu pro podávání nabídek od firem má ŘSD do konce října, stavební práce by pak mohly začít na začátku stavební sezony v příštím roce, informoval ČTK Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.
Doprava | 05. 10. 2022
Lidem v Ostředku na Benešovsku se po skončení prací na nedalekém úseku dálnice D1 ulevilo. Zmizely dlouhé kolony, těžká nákladní auta však ještě na silnicích nějaký čas zůstala. Obec se 400 obyvateli měla totiž na toto období naplánovanou rozsáhlou investici do výstavby vodovodu, kanalizace a chodníků. Už to ale nebyla taková zátěž, jako když třeba stavbaři bourali dálniční most a veškerá doprava jezdila přes obec, řekl ČTK starosta Ostředku Marek Škvor (nez.). Některé nedostatky dnes podle něj přetrvávají, třeba rozbité silnice v okolí obce.
Doprava | 04. 10. 2022
Zaměstnanci několika odborových organizací v Británii stávkují, ve velké části země vůbec nejezdí vlaky, do druhého dne protestu vstoupili zaměstnanci Královské pošty, píše web stanice BBC. Stávkující požadují zvýšení mezd s ohledem na rostoucí životní náklady.
Doprava | 03. 10. 2022
Na Vysočině čekají rok po dokončení oprav dálnice D1 na vysprávky některé sousední silnice. Po ukončení devítiletých stavebních prací na D1 se podle starostů oslovených ČTK doprava v obcích sousedících s dálnicí zklidnila. Ve Stránecké Zhoři na Ždársku si ale lidé stěžují na hluk z dálnice, není tam protihluková stěna.
Doprava | 03. 10. 2022
Plzeňský kraj připravil stavbu zhruba čtyřkilometrové silnice, která napojí severní Rokycansko na dálnici D5. Po západním okruhu Plzně, který bude hotový v březnu 2023, půjde o druhou největší dopravní stavbu za 22 let existence kraje. Krajská správa a údržba silnic (SÚS) už má připravené všechny projekty i stavební povolení. Investice zhruba za 600 milionů korun by měla trvat dva roky, řekl ČTK náměstek investorské SÚS Martin Vít. Kraj teď požádá o evropskou dotaci z programu IROP.
Doprava | 30. 09. 2022
Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj eviduje přeplatky na silniční dani ve výši 134 milionů korun a vyzývá poplatníky, aby o ně požádali. Přeplatky nebývale rostou i kvůli placení záloh na daň, která byla od ledna zrušena, což ne všichni zaregistrovali. ČTK to řekla mluvčí úřadu Petra Homolová.
Doprava | 29. 09. 2022
Čtvrt století jezdí řidiči v Česku podle stávajících rychlostních limitů v obcích a na dálnicích. Zatímco po snížení maximální povolené rychlosti v obcích ze 60 km/h na 50 km/h tehdy výrazně klesl počet obětí dopravních nehod i střetů aut s chodci, zvýšení rychlosti na dálnicích o 20 km/h na současných 130 km/h se ve statistikách výrazněji neprojevilo. Vyplývá to ze statistik dopravních nehod. Řada měst nyní zvažuje možnost dalšího snížení rychlosti ve vybraných úsecích, stát zase řeší možné zvýšení rychlosti na některých dálnicích.
Doprava | 28. 09. 2022
Opravovaný dálniční přivaděč u Jihlavy by měl být průjezdný v obou jízdních pásech od poloviny října. Doprava tam je teď v obou směrech svedená do jednoho pásu, rychlost aut je snížená na 60 kilometrů v hodině. Opravy 5,6 kilometru silničního tahu 38 mezi Jihlavou a nájezdem na dálnici D1 v Pávově budou pokračovat v příštím roce. Vyplývá to z tiskové zprávy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Doprava | 28. 09. 2022
V Pardubicích začala částečná uzavírka mostu kpt. Bartoše. Provoz bude deset týdnů kyvadlový. Starý most musí radnice nechat provizorně opravit. Náklady budou 6,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS). "Je to nezbytný uzel pro dopravu, jeho uzavření by byl velký problém pro ostatní komunikace, podařilo se domluvit, že doprava bude pokračovat v jednom pruhu," uvedl.
Doprava | 27. 09. 2022
Platnost evidenční kontroly motorových vozidel by se mohla prodloužit z nynějších 30 dní na jeden rok. Vláda v novele zákona, kterou nyní projednává Sněmovna, navrhla prodloužení až na dva roky. Sněmovní hospodářský výbor však doporučil lhůtu pouze roční. Dvouletá lhůta je podle poslance ANO Martina Kolovratníka příliš dlouhá a zvyšuje korupční a kriminální rizika spojená s auty. O tom, jaká lhůta bude nakonec platit, rozhodnou poslanci. V tomto týdnu by měli pokračovat ve druhém čtení novely zákona.
Doprava | 26. 09. 2022
K šetření s energiemi se začaly přidávat také velké dopravní společnosti v Česku. Jejich opatření se kromě omezení provozních výdajů při spotřebě energií a paliv zaměřují také na investice do jejich vozového parku či budov. Vyplývá to z informací firem. Spotřebu chtějí snižovat i ministerstvo dopravy a jeho podřízené organizace.
Doprava | 26. 09. 2022

   Další články >>