Na dálnici D1 budou po zimní přestávce pokračovat opravy úseku mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, tedy mezi exity 119 a 134. Instalace dopravního značení tam začne dopravu omezovat ve čtvrtek, provoz bude do neděle přechodně stahovaný do jednoho jízdního pruhu. Následně tam budou auta jezdit v obou směrech dvěma pruhy po jedné polovině dálnice. Opravy omezí i přilehlé dálniční křižovatky. ČTK to sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.
Doprava | 27. 03. 2020
Práce na rekonstrukci krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku budou pokračovat až po Velikonocích, původně se počítalo s uzavřením silnice kvůli stavbě už od 1. dubna. Problémy jsou hlavně se získáním stavebního materiálu, firmám ale kvůli koronaviru chybí i pracovníci, proto kraj rozhodl pokračování stavby posunout, řekl na dotaz ČTK náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). Kvůli koronaviru se podle něj zpozdí zřejmě i zahájení dalších stavebních akcí v Libereckém kraji.
Doprava | 27. 03. 2020
Stavaři začali strhávat železniční most nad vlečkou Severočeských dolů u Ledvic na Teplicku. Rekonstrukce je součástí modernizace podkrušnohorské železniční jedenáctikilometrové trati z Oldřichova u Duchcova do Bíliny. Má zvýšit traťovou rychlost. ČTK to dnes řekl stavbyvedoucí Radovan Otto.
Doprava | 27. 03. 2020
Krizový štáb Sdružení ČESMAD BOHEMIA předkládá možnosti, jak předejít bezprostředně hrozícímu zhroucení silniční dopravy. Autobusoví dopravci v příležitostné dopravě zaznamenali téměř 100% pokles zakázek, po odstavení automobilového průmyslu hrozí bezprostřední zhroucení i nákladní dopravě.
Doprava | 27. 03. 2020
Během minulého týdne, kdy začalo platit vládní omezení volného pohybu kvůli šíření koronavirové infekce, se na českých silnicích stalo 1002 dopravních nehod. To je téměř o polovinu méně, než ve stejném týdnu loni. Výrazně se snížil i počet zraněných. Smrtelných nehod naopak příliš neubylo, v minulém týdnu zemřelo při nich pět lidí, loni to bylo šest. Vyplývá to z informací Besipu.
Doprava | 26. 03. 2020
Od soboty (28.3.) začne oprava kolejí na železniční trati mezi pražským Smíchovem a Rudnou u Prahy. Provoz bude v úseku po 11 dnů zcela přerušen, následně bude až do poloviny prosince pokračovat v omezeném rozsahu. Vyžádá si to i výluku některých vlaků. Informovala o tom Správa železnic.
Doprava | 26. 03. 2020
Doprava ve středních Čechách je zredukovaná, většinou platí víkendové jízdní řády. Cestujících kvůli opatřením, která mají bránit šíření nemoci COVID-19, výrazně ubylo. Největší změny jsou ve městech, kde je zastavená výroba v automobilkách, například v Kolíně ještě ubudou spoje. Další omezení budou i v Příbrami, zjistila ČTK.
Doprava | 25. 03. 2020
Letošní rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), z něhož jsou financovány dopravní stavby, se zřejmě navýší o dalších 6,5 miliardy korun na celkových 113 miliard. Stát tak reaguje na současnou krizi a předpokládaný pokles tuzemské ekonomiky kvůli šíření koronaviru. Na twitteru to dnes uvedl ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Některé dopravní stavby byly kvůli nynější situaci zastaveny. Loni měl SFDI rozpočet původně okolo 86 miliard a během roku se výdaje zvýšily na zhruba 101 miliard korun.
Doprava | 25. 03. 2020
Během několika týdnů chce Správa železnic (SŽ) začít s modernizací železniční tratě z Brna do Zastávky u Brna. Po mnohaletém úsilí i soudních sporech získala stavební povolení pro první etapu z Brna do Střelic. Zbývá dokončit výběr stavební firmy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí SŽ Nela Friebová.
Doprava | 25. 03. 2020
Soukromý dopravce Leo Express bude od středy zdarma rozdávat cestujícím ochranné roušky. Dalších 5000 roušek pak daruje přes stát zdravotníkům. Své vlaky zároveň nabídne k přepravě zdravotnických prostředků, informovala společnost. Leo Express v minulém týdnu omezil dopravu o 75 procent, provoz omezovala i konkurence.
Doprava | 25. 03. 2020
České dráhy od úterý omezí provoz dalších vlaků. Zastaveny budou některé spoje mezi Prahou a Havlíčkovým Brodem, u řady rychlíků pak bude jezdit méně vozů. Uvedly to dnes České dráhy. Důvodem je výrazný úbytek cestujících. Dráhy už v minulém týdnu přestaly jezdit na několika linkách, provoz omezili i konkurenční dopravci.
Doprava | 24. 03. 2020

   Další články >>