Na průtahu Blanskem skončila další uzavírka, průjezdný je nový kruhový objezd u Penny Marketu. Okružní křižovatka, kvůli které byla od poloviny července uzavřená hlavní dopravní tepna ve městě, je první částí stavby nového přemostění na Staré Blansko. Na webu města to uvedla mluvčí radnice Pavla Komárková. Už v polovině listopadu skončila na průtahu uzavírka kvůli stavbě okružní křižovatky v ulici Mlýnská a Poříčí u Sportovního ostrova.
Doprava | 02. 12. 2021
Ministerstvo dopravy bude moci ve výjimečných situacích povolit řidičům v nákladní dopravě, aby mohli po určitých úsecích silnic jezdit i bez dodržování požadavků na přestávky v jízdě nebo odpočinek. Důvodem bude moci být například podstatné zhoršení sjízdnosti dané silnice, úplné přerušení sjízdnosti, případně ochrana života, majetku a zdraví. Počítá s tím vládní novela zákona o silničním provozu, kterou dostali k projednání poslanci a která zavádí takzvaný balíček mobility. Balíček loni schválil Evropský parlament a upravuje pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě.
Doprava | 02. 12. 2021
Královéhradecký kraj dnes otevřel obchvat Domašína na Rychnovsku. Vesnice se zbavila především kamionové dopravy mířící do průmyslové zóny Solnice - Kvasiny, kde je největší továrnou závod automobilky Škoda Auto.
Doprava | 02. 12. 2021
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje stavbu obchvatu obce Vrchy na Novojičínsku, přes kterou vede silnice I/57 mezi Opavou a Novým Jičínem. Přeložka silnice má odvést tranzitní dopravu mimo zastavěné oblasti a ulevit tak obci od intenzivního provozu. Obchvat by byl dlouhý přes 6,5 kilometru a stavět by se mohl začít v roce 2027. Náklady se odhadují na 830 milionů korun bez DPH. ČTK to sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.
Doprava | 01. 12. 2021
České dráhy rozšíří ve svých vlacích služby pro cestující s dětmi. Dopravce v novém jízdním řádu zvýší počet vlaků s dětským kinem na 108 spojů, více vlaků nabídne také vozy s vyhrazenými místy pro cestující s dětmi do deseti let. Na kolejích bude také více bezbariérových vlaků vybavených přebalovacími pulty. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Nový jízdní řád začne platit od 12. prosince. Služby pro cestující s dětmi, například vyhrazené kupé, nabízí i další dopravci.
Doprava | 01. 12. 2021
Obyvatelé Prahy 17 se v on-line anketě, kterou pořádala radnice, vyslovili proti zavedení zón placeného stání v Řepích. Pro zavedení tzv. modrých zón bylo 12 procent lidí, kteří správně vyplnili dotazník na webu radnice. Lidé se mohli do ankety zapojit od 3. do 14. listopadu. Výsledky ankety zveřejnila sedmnáctá městská část na svých sociálních sítích.
Doprava | 01. 12. 2021
Most na frekventované silnici druhé třídy mezi Přeloučí a Lázněmi Bohdaneč na Pardubicku bude kvůli pokládce asfaltu tři dny zavřený. Neprůjezdný bude od 14. do 16. prosince. Most z 20. let minulého století přes Černskou strouhu nebyl v dobrém technickém stavu, kraj ho proto nechává opravovat, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě.
Doprava | 01. 12. 2021
Tuzemské firmy stále častěji staví ve svých prostorech dobíjecí místa pro elektromobily. Dosud tak učinila každá osmá společnost, dalších 30 procent firem je plánuje postavit do jednoho roku. Vyplývá to z průzkumu společnosti Arval. Podle ní je právě stále nízká hustota dobíjecích stanic v Česku pro firmy brzdou pro větší využívání elektromobilů. Vybudování vlastní dobíjecí stanice přitom trvá kvůli legislativním průtahům i přes dva roky.
Doprava | 30. 11. 2021
Správa železnic (SŽ) vyhlásila soutěž na projektanta, který připraví dokumentaci pro územní rozhodnutí k úseku vysokorychlostní trati Podřipsko, jenž propojí Prahu s Lovosicemi na Litoměřicku. Trať je součástí nového železničního spojení z hlavního města do Drážďan. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí SŽ Radka Pistoriusová.
Doprava | 30. 11. 2021
Automobilka Škoda Auto testuje ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi dva elektrické tahače, které slouží ve vnitrozávodní dopravě. Další nákladní vozy s elektrickým pohonem budou následovat. Česká automobilka plánuje, že oproti nákladním automobilům vybaveným naftovým motorem takto ušetří 60 tun CO2 ročně. Firma to uvedla v tiskové zprávě.
Doprava | 30. 11. 2021
Správa železnic dnes začala rekonstruovat železniční stanici Vsetín. Náklady jsou 3,376 miliardy korun bez DPH, hotovo by mělo být na začátku roku 2025. Stavbu provede sdružení společností OHLA ŽS, Strabag Rail a AŽD. Nová výpravní budova, která nahradí současnou, bude sloužit jako společný odbavovací terminál pro drážní i pro autobusovou dopravu. Budou vybudována tři nástupiště, vzniknou nové podchody i parkovací dům, řekl novinářům generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.
Doprava | 30. 11. 2021

   Další články >>