Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví téměř za 60 milionů korun odpočívku na D5 u Svojkovic na Rokycansku ve směru na Plzeň. Počet míst pro kamiony se tam více než zdvojnásobí. Práce začnou tuto sobotu instalací dopravně inženýrských opatření v okolí, stavba pak v pondělí 17. května, řekl ČTK mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Hotovo bude do konce července.
Doprava | 17. 05. 2021
Výstavbě jihovýchodního obchvatu Pardubic ubyla jedna překážka. Krajský úřad v Pardubicích zamítl odvolání několika lidí bydlících v blízkosti budoucí trasy i v jiných částech města proti vydanému územnímu rozhodnutí na stavbu, zjistila ČTK z dokumentu na úřední desce. Odpůrci obchvatu se hlavně obávali zvýšení hluku z dopravy.
Doprava | 17. 05. 2021
Češi v době pandemie více jezdili na kole, pojišťovny proto zaznamenaly loni nárůst poškozených bicyklů. Stále více lidé používají elektrokola, kde při pádech přibývá vážných úrazů hlavy a páteře. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami.
Doprava | 17. 05. 2021
Komerční dopravci, kteří provozují linkové autobusy, mohou nově zažádat o kompenzace za loňské ztráty z koronavirové krize. Stát na nový program COVID Bus Linka vyčlení zhruba 100 milionů korun. Dotace budou vázané na období od 12. března do konce června loňského roku, přičemž by měly pomoci i se závazky z druhé poloviny roku. ČTK o tom informovalo ministerstvo dopravy. Na konci loňského roku stát kompenzoval také ztráty zájezdových dopravců, mezi které rozdělil přes 932 milionů korun.
Doprava | 17. 05. 2021
Stavební práce na zdvoukolejnění trati ze stanice Pardubice-Rosice nad Labem do Stéblové od konce května zastaví vlakový provoz. Do konce roku dělníci potřebují postavit provizorní most přes Labe. Novinářům to dnes řekl projektový manažer společnosti Skanska Jan Mitlöhner.
Doprava | 14. 05. 2021
Silničáři nyní pracují na několika místech v Jihomoravském kraji. Na 196. kilometru dálnice D1 budou do konce května opravovat vnitřní římsy mostu, v úseku mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi pokračuje modernizace a u odpočívky Vyškov staví gabionovou zeď pro odhlučnění a odstínění jejího prostoru. Od pondělí (17.5.) bude kvůli opravám uzavřená vnitřní část parkoviště odpočívky Rohlenka. Od 18. června bude následovat uzavření vnější části a od 12. července do 6. srpna bude uzavřená celá odpočívka. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) to uvedlo v přehledu významných oprav.
Doprava | 14. 05. 2021
Zásadním podkladem pro stavbu plotů je platný odborný předpis, který stanovuje požadavky na provedení, kvalitu a umístění plotů použitých preventivně proti průniku zvěře a osob na dálnicích a silnicích ve správě Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR). Závazný dokument popisuje například projektování oplocení, jeho umístění, konstrukci, údržbu, přípustné odchylky i záruku. Kromě jednotlivých fází existence plotu se v předpisu jasně píše, že ploty podél pozemních komunikací opatrovaných ŘSD ČR musí bránit průchodu zvěře a osob, zároveň však musí být zachován bezpečný provoz na silnicích včetně dostatečného místa pro únik osob při nehodách.
Doprava | 14. 05. 2021
Pardubický kraj chce příští rok na nejzatíženější úseky svých silnic instalovat vážní systémy, které zabrání devastaci komunikací způsobené přetíženými vozidly. Umístěny by měly být na šesti úsecích, uvedla dnes v tiskové zprávě Pavla Sedláková z kanceláře hejtmana. O vážení přetížených nákladních aut začal kraj mluvit více než před deseti lety.
Doprava | 13. 05. 2021
Dopravci v dubnu zaplatili na mýtných poplatcích 1,18 miliardy korun. Jde o skokový meziroční nárůst o 58 procent, protože během loňského dubna provoz výrazně utlumila koronavirová krize a tehdejší uzavření velkých podniků. ČTK o tom informoval správce mýtného systému, společnost CzechToll. K růstu výběrů poplatků letos přispívá také zavedení poplatků za hluk z provozu a za znečištění ovzduší. Počet mýtných transakcí v dubnu se zvýšil o přibližně 35 procent na téměř 88 milionů.
Doprava | 13. 05. 2021
Správa Suezského průplavu (SCA) plánuje rozšířit o 40 metrů jižní část kanálu, kde v březnu uvázla kontejnerová loď a zablokovala na šest dní lodní dopravu. Zároveň se chystá tuto část kanálu prohloubit. Podle agentury Reuters to dnes oznámil předseda správy průplavu Usáma Rabía. Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí sdělil, že projekt by měl být dokončen nejpozději do dvou let.
Doprava | 12. 05. 2021
Správa železnic získala územní rozhodnutí pro práce na tratu z nádraží Střekov v Ústí nad Labem do stanice Děčín východ. Dvoukolejná trať na pravém břehu Labe má význam hlavně pro nákladní železniční dopravu. Finanční objem investice se odhaduje na více než devět miliard korun. ČTK o tom informovala mluvčí Správy železnic (SŽ) Nela Friebová.
Doprava | 12. 05. 2021

   Další články >>