Značka Dacia ze skupiny Renault začne na podzim prodávat v tuzemsku elektromobil Spring, který by se měl stát nejdostupnějším elektrickým vozem na trhu. Cena městského SUV s dojezdem 230 km bude začínat na 449.900 Kč. Oznámila to dnes automobilka.
Doprava | 20. 04. 2021
Dopravce Eurostar, který provozuje rychlovaky pod Lamanšským průlivem, se dohodl na refinancování části svých úvěrů. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace deníku The Telegraph. Již dříve zástupci dopravce řekli, že stav společnosti je kritický.
Doprava | 20. 04. 2021
Izraelská společnost Mobileye by mohla v Německu v blízké budoucnosti spustit taxislužbu využívající samořízené automobily, pokud země v létě podle plánu schválí zákon, který upravuje provoz autonomních vozů. Informoval o tom server německého listu Welt am Sonntag.
Doprava | 20. 04. 2021
Motoristé v Česku zatím utratili za nové elektronické dálniční známky více než tři miliardy korun. Nakoupili za ně 2,3 milionu dálničních kuponů, většinu z nich přes internet. Na twitteru to uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za celkem 4,8 miliardy korun.
Doprava | 19. 04. 2021
Společnost Arriva nasadí na dálkovou linku ze Zlína do Brna čtyři nové autobusy. Vozidla Iveco Crossway Line jsou ve variantě pro Zlínský kraj upravena tak, aby usnadnila snadný nástup i výstup vozíčkářům. Včetně DPH stály autobusy 21,4 milionu korun, řekl ČTK mluvčí skupiny Arriva ČR Jan Holub.
Doprava | 19. 04. 2021
Středočeský a Jihočeský kraj chtějí uspíšit dostavbu chybějícího středočeského úseku dálnice D3 z Prahy na jih Čech. Plánují svolat jednání s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) a generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem, následovat by mělo i jednání se všemi dotčenými středočeskými obcemi. Na briefingu na konci D3 poblíž Lažan na Benešovsku to uvedli jihočeský hejtman Martin Kuba a náměstek středočeské hejtmanky pro silniční infrastrukturu Martin Kupka (oba ODS).
Doprava | 19. 04. 2021
Soutěž nových autobusových dopravců v Jihomoravském kraji komplikují námitky dopravců a další administrativní potíže. Krajský úřad zatím uzavřel smlouvu pro 12 oblastí z 35, u kterých vyprší stávající smlouvy 30. dubna. Zbytek pokryjí provizorní smlouvy, které jsou již s dopravci uzavřené. Ty mohou být nejdéle dvouleté, nové smlouvy platné do září 2030 je však třeba uzavřít co nejdřív především kvůli ceně dopravního výkonu, která je v provizorních smlouvách vyšší.
Doprava | 16. 04. 2021
Zemědělci chtějí jednat se státem o výstavbě vysokorychlostní trati mezi Prahou a Brnem. Koridor má zabrat přes 3300 hektarů úrodné půdy, což vadí Zemědělskému svazu ČR. Na tiskové konferenci to řekl předseda svazu Martin Pýcha. O koridoru chce jednat také Agrární komora ČR. První setkání se zástupci ministerstva dopravy se již uskutečnila v uplynulých dnech, další by měla být na začátku května. Podle svazu hrozí i to, že severní varianta koridoru ovlivní hydrologickou bilanci povodí řeky Vrchlice, které je zdrojem pitné vody pro 60.000 obyvatel Kutnohorska. Stanovisko ministerstva dopravy ČTK shání.
Doprava | 16. 04. 2021
České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. České dráhy loni kvůli pandemii jen na tržbách ztratily více než čtyři miliardy korun.
Doprava | 15. 04. 2021
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo pět nabídek na stavbu části dálnice D3 Třebonín - Kaplice nádraží. Nejvýhodnější podala firma Metrostav Infrastructure. Nabídla cenu 1,87 miliardy Kč, což je asi 79 procent předpokládaných nákladů. Na twitteru o tom informoval generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Vedle ceny rozhoduje i rychlost prací, řekl ČTK mluvčí ŘSD Jan Rýdl.
Doprava | 15. 04. 2021
Dopravce RegioJet postupně obnovuje provoz autobusových spojů, které z velké části omezila koronavirová pandemie. Na trase z Brna do Prahy pojede až šest spojů denně, část jezdí přes Jihlavu a část přímo. Od pondělí také opět jezdí denně čtyři spoje z Brna do Zlína. Posílení provozu je zatím na začátku, dopravce bude reagovat podle vývoje poptávky, řekl ČTK mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Podle jízdních řádů pro pracovní dny ve školním roce jezdí od začátku týdne také regionální autobusy v Jihomoravském kraji. Dříve jezdily jako o prázdninách.
Doprava | 15. 04. 2021

   Další články >>