Dopravní komplikace způsobí příští rok přestavba mimoúrovňové křižovatky na dálnici D46 v Prostějově, jejíž součástí je i postupná demolice starého mostu a stavba nového. Rekonstrukce křižovatky za 200 milionů korun po dokončení v závěru roku 2022 zvýší bezpečnost a plynulost provozu na této části dálnice D46. Novinářům to v Prostějově řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl.
Doprava | 01. 10. 2020
Liberecký kraj neuvažuje o tom, že by kvůli koronaviru zrušil jízdné v regionální dopravě podobně jako na jaře. Tehdy kvůli nedostatku ochranných pomůcek mohli lidé od 16. března cestovat autobusy a vlaky po kraji bez odbavení, znovu se v dopravě začalo platit až po Velikonocích od 14. dubna. Na tržbách přišli dopravci zhruba o 50 milionů korun, které žádají od kraje. Během prezentace nových autobusů v ČSAD Liberec to ČTK řekl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
Doprava | 01. 10. 2020
Sněmovna stvrdila svoji verzi vládní novely takzvaného liniového zákona, která má urychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury. Podle vlády by novela měla zkrátit přípravu staveb až o třetinu. Státu má také usnadnit získávání pozemků. V případě výkupu stavebních pozemků a staveb bude moci vlastník dostat až jedenapůlnásobek znalecké ceny. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
Doprava | 01. 10. 2020
Pneumatika Blizzak LM005, vrcholný produkt značky Bridgestone pro chladné roční období, zvítězila v testu zimních pneumatik ADAC 2020. Pneumatika Blizzak LM005 poskytuje řidičům výjimečnou kontrolu nad vozem a mimořádnou úroveň bezpečnosti v náročných podmínkách. V testu zanechala vynikající dojem ve všech zimních podmínkách a ohromila vyváženými provozními vlastnostmi na suchých a zasněžených silnicích i ovladatelností na mokru.
Doprava | 30. 09. 2020
Od 1. 10. 2020 bude opět možné obousměrně projet po mostu na komunikaci I/27 na obchvatu města Švihov.
Doprava | 30. 09. 2020
Ve středu 30. 9. 2020 proběhne v Alžbětíně na komunikaci I/27 závěrečná prohlídka stavby před oficiálním uvedením do provozu. Prohlídka se týká dvou společně koordinovaných oprav na hraničním přechodu s Německem. Řešenými opravami jsou okružní křižovatka v prostoru před bývalou celnicí a přilehlý most ležící na státní hranici.
Doprava | 30. 09. 2020
Práce na modernizaci sedmikilometrové tratě Šakvice - Hustopeče na Břeclavsku pokračují podle plánu. V září se tam po několika měsících vrátily vlaky a železničáři trať testují. Cílem stavby za 1,6 miliardy korun je vedení přímých elektrických vlaků z Brna do Hustopečí. Poprvé vyjedou v polovině prosince. Koronavirus harmonogram nezdržel, řekla ČTK mluvčí investora stavby Správy železnic Nela Friebová.
Doprava | 29. 09. 2020
Stavbaři usadili u Prosenic u Přerova na koridoru mezi Přerovem a Bohumínem novou ocelovou konstrukci železničního mostu o váze 264 tun. Původní most vážící o čtyři tuny více odstranili v sobotu. Vše se uskutečnilo podle plánu, žádné problémy nebyly, řekl dnes ČTK Josef Sukup ze Správy železnic.
Doprava | 29. 09. 2020
Nebezpečné křížení železnice s frekventovanou silnicí v Ktové v Českém ráji na Semilsku zmizí do poloviny roku 2022. Výstavba více než kilometr dlouhé přeložky silnice 35, na které je nyní železniční přejezd bez závor, začala dnes a vyjde na 148 milionů korun bez daně. Po vybudování okružní křižovatky a odstranění dvou protisměrných zatáček by měl být provoz na silnici z Turnova na Jičín plynulejší a bezpečnější. ČTK a Českému rozhlasu to řekl ředitel liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Wohlmuth.
Doprava | 29. 09. 2020
Jednotnou jízdenku, se kterou budou moci cestující na železnici absolvovat svou cestu bez ohledu na dopravce, si v testovacím provozu od poloviny června koupilo na dvou vybraných tratích 6710 cestujících. Zpočátku se prodávaly jen jízdenky u pokladen, nedávno přibyla také možnost elektronického nákupu přes e-shop a aplikaci, řekl ČTK v Kaznějově na Plzeňsku ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), který si projekt OneTicket vyzkoušel na cestě z Plzně do Plas. Na jednu jízdenku jel z Plzně do Kaznějova vlakem GW Train Regio a z Kaznějova do Plas pokračoval spojem Českých drah.
Doprava | 29. 09. 2020
Správa železnic (SŽ) zahájila rekonstrukci trati z Dětmarovic na Karvinsku po hranice s Polskem, která bude bez DPH stát téměř tři miliardy korun. Součástí stavby je sanace železničního spodku a obnova železničního svršku, přestavěny budou vybrané mosty. Díky rekonstrukci bude za dva roky doprava po trati bezpečnější a pohodlnější. ČTK to sdělila mluvčí SŽ Nela Friebová.
Doprava | 28. 09. 2020

   Další články >>