Správa železnic vybrala zhotovitele nové odbočky Rajhrad, jejíž cílem je zvýšit dopravní kapacitu mezinárodního železničního koridoru mezi Brnem a Břeclaví. Za 368,4 milionu korun ji postaví firmy FIRESTA-Fišer, AŽD Praha a SEŽEV_REKO. Stavba začne v únoru a potrvá rok, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí železničářů Nela Friebová.
Doprava | 25. 01. 2021
Konec předchozího a začátek nového roku přinesl motoristům nemálo novinek. Přestože společnost MasterCard na podzim nečekaně ukončila službu Masterpass umožňující mobilní placení, i nadále je možné platit za palivo mobilem přímo z vozu. Benzínky budou v tomto roce také nově uvádět přehledné porovnání nákladů pro různé typy paliv. Další novinou je elektronická dálniční známka a výrazná sleva na dálniční poplatek pro vozy na CNG. V závěru roku se rovněž rozšířil počet míst, kde lze platit parkování mobilem. Co dalšího se hodí vědět, když usedáte za volant?
Doprava | 25. 01. 2021
Správa železnic plánuje letos v Jihomoravském kraji upravit deset přejezdů. V Šakvicích, Hustopečích a Mutěnicích přibudou závory, v Rousínově a Moravském Písku kamerový systém pro zaznamenání přestupků. ČTK to řekla mluvčí železničářů Radka Pistoriusová. Zvýšení bezpečnosti vítají starostové dotčených obcí, které ČTK oslovila.
Doprava | 22. 01. 2021
České dráhy chtějí letos dosáhnout vyrovnaného hospodaření. Nutné úspory chtějí hledat napříč celým provozem, investice do vlaků ale nezastaví. Počítá s tím podnikatelský plán, který schválila dozorčí rada společnosti. O možném propouštění či snižování mezd smluvních zaměstnanců zatím ČD nerozhodly, podle rady by ale případně mělo být individuální, nikoliv plošné. ČTK to sdělil mluvčí firmy Radek Joklík.
Doprava | 22. 01. 2021
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD ČR) chce letos zahájit stavbu obchvatu Jaroměře na Náchodsku. Obchvat naváže na nyní budovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře. Do provozu by měl být uveden v roce 2023, uvedlo hradecké ředitelství ŘSD ČR na twitteru. Obchvat z dvanáctitisícové Jaroměře odvede tranzitní dopravu ve směru z Hradce Králové na Náchod a Polsko.
Doprava | 22. 01. 2021
Dozorčí rada Českých drah bude projednávat možné úsporné kroky. Jedním ze zvažovaných kroků je snížení mezd asi 700 zaměstnanců a také propuštění části z nich. Dráhy chtějí snižovat náklady i v dalších oblastech svého provozu. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni jen na tržbách dosáhly přibližně čtyř miliard korun.
Doprava | 21. 01. 2021
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos v jižních Čechách opraví šest mostů. Budou to mosty u Českého Vrbného poblíž Českých Budějovic, na I/22 ve Strakonicích, dva na tahu I/39 na Českokrumlovsku i most v Jindřichově Hradci. ŘSD opraví i silnice jako průtah Pískem, část I/34 Lásenice - Horní Žďár nebo silnici I/22 na Strakonicku. Do oprav silnic dá přes čtvrt miliardy Kč. ČTK to řekli mluvčí ŘSD Jan Studecký a Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.
Doprava | 21. 01. 2021
Automobilka Škoda Auto otevřela ve svém mladoboleslavském závodě takzvanou centrální pilotní halu. Slouží pro plánování, testy i stavbu předsériových vozů a přípravu zahájení sériové výroby. Celková výše investic dosahuje zhruba 20,4 milionu euro (asi 533 mil. Kč), informovala ČTK automobilka v tiskové zprávě.
Doprava | 21. 01. 2021
Společnost Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta na Orlickoústecku loni vyrobila 4522 autobusů. V roce 2019 byla její produkce 4612 vozidel. Kvůli koronavirové pandemii byl vysokomýtský závod loni přes měsíc zavřený. Plánované zakázky firma splnila. ČTK to řekla mluvčí firmy Katarína Němcová.
Doprava | 20. 01. 2021
Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Po nejprudším poklesu v historii způsobeném zejména omezeními kvůli koronaviru se tak vrátila na úroveň roku 2014. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.
Doprava | 20. 01. 2021
Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení na první část úseku dálnice D55 z Olomouce do Přerova, který vede mezi Olomoucí a obcí Kokory. Stavba této části dálnice by mohla být zahájena příští rok. Na twitteru to oznámil ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl. Chystanou stavbu druhého úseku z Kokor do Přerova zatím komplikuje soudní spor. Dálnice D55 bude přeložkou stávající silnice první třídy, která Přerov s Olomoucí spojuje přes několik obcí. Vesnicemi denně projede až 20.000 automobilů.
Doprava | 19. 01. 2021

   Další články >>