Zdopravy:Škoda Electric, výrobce trolejbusů, chce rozšířit výrobu

Plzeňská Škoda Electric, největší evropský výrobce trolejbusů, rozšíří výrobu. Podle serveru Zdopravy.cz plánuje investovat asi čtvrt miliardy korun a vytvořit 90 nových pracovních míst. Firma se 760 zaměstnanci, součást plzeňské Škody Transportation ze skupiny PPF, požádala stát o investiční pobídku v podobě slevy na dani z příjmů ve výši 61,1 milionu Kč, což odpovídá čtvrtině předpokládané investice. Agentura CzechInvest vyčíslila její přínosy pro stát na 865 milionů korun, uvedl server, který čerpal z dokumentu odeslaného ministerstvem průmyslu do meziresortního připomínkového řízení.

 
Podle dokumentace je aktuální roční kapacita firmy až 210 trolejbusů a elektrobusů, 240 sad trakčních pohonů a 3000 trakčních motorů. Investicí chce firma rozšířit kapacitu o dalších 50 vozidel za rok, o 50 pohonů o 2000 trakčních motorů.
 
Podnik očekává rostoucí poptávku po elektrické trakci v městské hromadné dopravě. Provede stavební úpravy budov, čímž se rozšíří výrobní kapacity. Podle dokumentace tím firma udrží konkurenceschopnost produktů, které uplatní na světových trzích.
 
Škoda Electric, dlouhodobě zisková firma, v roce 2019 vydělala 144 milionů korun při tržbách 2,23 miliardy Kč.
 
Podle serveru se materiál v meziresortním připomínkovém řízení objevil krátce poté, co vláda schválila pobídky pro Škodu Vagonka a Pars nova, které jsou také součástí skupiny Škoda Transportation, výrobce tramvají, trolejbusů, vlaků a vozů metra.
 
Doprava | 11. 01. 2021
Zdroj: ČTK