Začne se stavět druhá část obchvatu Frýdku-Místku za dvě miliardy

Ve Frýdku-Místku bude zahájena výstavba druhé části obchvatu města, který bude zároveň součástí dálnice D48 vedoucí k polským hranicím. Tato část bude stát téměř dvě miliardy korun a dokončena má být do roku 2022. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).


Úsek bude dlouhý 4,3 kilometru a jeho součástí bude i most přes řeku Morávku. Stavba naváže na první etapu obchvatu, která se začala stavět loni v květnu. Obchvat bude dlouhý celkem 8,5 kilometru, součástí stavby bude také připojení dálnic D56 od Ostravy a D48 ze stran od Příbora a Českého Těšína. Podle dřívějších informací by se v roce 2022 po obchvatu mohlo začít jezdit.

ŘSD už jednou na stavbu druhé části obchvatu udělalo soutěž, za přibližně 1,35 miliardy korun ji mělo postavit konsorcium Silnice Group. To však na začátku roku náhle odstoupilo od smlouvy, a obchvat tak nabral zpoždění. Dálnici nakonec společně postaví stavební firmy Strabag a Eurovia.

Frýdek-Místek na vybudování obchvatu čeká desítky let. První úvahy byly už před 50 lety, ale finální rozhodnutí se do územního plánu dostalo až v roce 1996. Frekventovaný průtah městem je dlouhodobě přetížený zejména od doby, kdy v nedalekých Nošovicích zahájila výrobu automobilka Hyundai a městem začaly projíždět další desítky kamionů.
 
Doprava | 25. 09. 2019
Zdroj: ČTK