Vysočina chystá aktualizaci územní dokumentace kvůli vysokorychlostní trati

Kraj Vysočina chystá aktualizaci zásad svého územního rozvoje kvůli plánované vysokorychlostní trati (VRT). Do dokumentace by měl být zanesený koridor VRT, který počítá s přímým napojením nové železnice na krajskou Jihlavu. Novinářům to řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO) po jednání krajské rady. Se starosty obcí a lidmi, jimž se navržená trasa nové železnice nelíbí, chce kraj jednat.

 
"Už celé dva roky se snažíme tu věc pokud možno komunikovat a nějakým způsobem posouvat," řekl Schrek. Příští rok na jaře by chtěl kraj uskutečnit setkání s obcemi, jichž se záměr dotýká, na které by měli přijít také zástupci Správy železnic a ministerstva dopravy. Hejtman uvedl, že o účast požádal dopisem rovněž ministra dopravy Martina Kupku. (ODS).

Vysokorychlostní trať má vést mezi Prahou a Brnem kolem Jihlavy. Schválená studie proveditelnosti počítá se stavbou terminálu v Jihlavě - Pávově. Správa železnic podle dřívějších údajů prověřovala více tras vedení VRT přes Vysočinu. O variantu s terminálem u Jihlavy se zasazovali zástupci kraje i Jihlavy, kritizovaly ji ale některé obce na trase.

Radní kraje dnes projednali zahájení veřejné zakázky na aktualizaci územní dokumentace. Nově by v ní měla být zanesená trasa VRT mezi Novou Vsí u Světlé nad Sázavou a Blízkovem u Měřína. Podle webu kraje to je zakázka s očekávanou hodnotou 2,5 milionu korun bez daně.

"Předpokládáme, že dokumentace bude zhotovitelem předána někdy do konce roku 2023. Je potřeba říci, že to není úplně snadné, ale předpokládáme, že zhruba v tomto období bychom měli mít aktualizaci hotovou," uvedl hejtman. Kraj podle něj chce, aby byly nějakým způsobem vypořádané podněty týkající se obcí, obyvatel a jejich majetku, zároveň má zájem na tom, aby nebyl povolovací proces VRT blokovaný dlouhodobě. "Protože jsme přesvědčení, že ten přínos pro Českou republiku, region Vysočina a pro krajské město Vysočiny tady je," řekl.

Stát si od výstavby vysokorychlostních tratí slibuje výrazné navýšení kapacity železniční sítě a zrychlení spojení na vytížených tratích. O výstavbě se v Česku hovoří od 90. let, přípravy však začaly až v posledních letech. V současnosti je na českých železnicích maximální povolená rychlost 160 kilometrů v hodině. Nejrychlejší trasy připravovaných rychlotratí by v budoucnu měly umožnit rychlost až 320 kilometrů v hodině, další části jsou chystané pro rychlost okolo 200 kilometrů.

Doprava | 23. 11. 2022
Zdroj: ČTK