Výrobce vlaků Alstom povede v Česku bývalý šéf Českých drah Kurucz

Novým výkonným ředitelem společnosti Alstom v České republice a na Slovensku se stal bývalý šéf Českých drah Daniel Kurucz. V podniku, který je výrobcem kolejových vozidel, bude zodpovědný za novou organizaci francouzské nadnárodní společnosti v Česku. Ta zde chce dál rozvíjet své aktivity. Informovala o tom  firma v tiskové zprávě.


Kurucz povede celkem 1300 zaměstnanců Alstomu ve výrobním závodě v České Lípě a dále v obchodním úseku v Praze.

"Oceňuji Danovy rozsáhlé zkušenosti v železničním podnikání a rozsáhlé zkušenosti z průmyslu. Česká republika a Slovensko jsou pro Alstom klíčové trhy v regionu střední a východní Evropy. Působíme zde již více než 23 let, patříme mezi klíčové zaměstnavatele v Libereckém kraji, a náš výrobní areál v České Lípě má více než 100letou průmyslovou tradici. Chceme společně zvýraznit naši stopu v obou zemích a zaměříme se proto na další rozvoj našeho areálu v České Lípě,“ řekl výkonný ředitel Alstomu pro střední a východní Evropu Antonio Moreno.

Kurucz přichází do Alstomu ze strojírenské skupiny Kovosvit, kde byl předsedou představenstva. Předtím pracoval od února do listopadu 2014 jako generální ředitel a předseda představenstva Českých drah. Působil také jako generální ředitel a předseda představenstva Vítkovice Heavy Machinery, ve švédské společnosti Sandvik byl výkonným ředitelem divize se zaměřením na výrobu vysoce přesných potrubních systémů.

"S naším zkušeným manažerským a obchodním týmem, výrobním závodem v České Lípě, a díky globální přítomnosti a odborným znalostem Alstomu, zvládneme všechny požadavky rychle se měnícího trhu a našich zákazníků,“ uvedl po svém nástupu do funkce Kurucz.

Alstom je druhým největším výrobcem kolejových vozidel v Česku. Závod firmy v České Lípě se zaměřuje především na svařování komponentů pro příměstské, regionální vlaky a pro dvoupodlažní vozy, lehká kolejová vozidla, tramvaje a metro. Společnost je známá také jako výrobce vysokorychlostních vlaků, v Česku z jeho produkce jezdí vlaky Pendolino nebo lokomotivy Traxx. Zabývá se také technologiemi na řízení dopravy.

Lidské zdroje | 25. 11. 2021
Zdroj: ČTK