Ve Zlínském kraji se chystá víc dopravních uzavírek než loni

Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) očekává letos na silnicích druhých a třetích tříd víc dopravních uzavírek než loni. Díky předpokládanému čerpání prostředků z evropských fondů, které vloni nebylo, bude možné zahájit víc silničních staveb. To je spojeno s větším množstvím částečných nebo i úplných uzavírek, uvedl v tiskové zprávě hejtmanství ředitel ŘSZK Bronislav Malý.
 
"Přesné termíny uzavírek zatím neznáme. Rozhoduje o nich s konečnou platností na návrh zhotovitelů staveb a po projednání s účastníky řízení příslušný silniční správní úřad. Až poté je průběžně zveřejňujeme se všemi podrobnostmi včetně případného zákresu objízdné trasy na našich internetových stránkách www.rszk.cz," uvedl provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

ŘSZK letos počítá s deseti úplnými uzavírkami, například kvůli rekonstrukci silnice druhé třídy přes Loukov na Kroměřížsku, silnice třetí třídy ve Vsetíně-Bobrkách nebo mezi Velkou Lhotou a Valašskou Bystřicí. V dalších 11 případech by měly být částečné uzavírky, například ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku, Bohuslavicích u Zlína či mezi Valašskými Klobouky a Vlachovicemi na Zlínsku.

V sídle ŘSZK se tento týden sešli zástupci krajského odboru dopravy a silničního hospodářství, ŘSZK, Ředitelství silnic a dálnic, Správy železnic, Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje a policie. "Cílem této koordinační schůzky bylo zajistit, aby investoři silničních staveb nebo i oprav železničních přejezdů na silniční síti o připravovaných akcích věděli a aby se předešlo situacím, kdy by objízdná trasa jednoho investora ve stejném čase kolidovala s uzavírkou jiného investora," uvedl náměstek hejtmana Radek Doležel (ANO).

Opravy chystá na silnicích první třídy v kraji Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), podle ředitele zlínské správy ŘSD Karla Chudárka budou však téměř všechny pouze za částečných uzavírek. Úplná uzavírka se plánuje v období od července do listopadu na silnici I/55 v Otrokovicích, objízdná trasa povede obousměrně levým pásem nového úseku dálnice D55. Úplnou uzavírku provozu si vyžádá také rekonstrukce dálničního přivaděče Otrokovice-sever.

Doprava | 23. 02. 2021
Zdroj: ČTK