Ve Velké Bíteši začnou auta jezdit po celém novém obchvatu za 85 milionů korun

Po celém silničním obchvatu Velké Bíteše na Žďársku začnou auta jezdit. Zatím byl průjezdný jen z části. Nová část silnice měřící dva kilometry z města odvede značnou část tranzitní nákladní dopravy ve směru od Tišnova na dálnici D1, která vede kolem Velké Bíteše. Stavba stála skoro 85 milionů korun, kraj na ni dostal evropskou dotaci. Vyplývá to ze zprávy na webu kraje.


Auta budou po celém severozápadním obchvatu jezdit od čtvrtečního odpoledne. "Doprava na obchvatu je prozatím umožněna v režimu zkušebního provozu. Po dobu jednoho roku zde bude probíhat měření hlukové zátěže," uvedl náměstek hejtmana Miroslav Houška (KDU-ČSL).

Nová část silnice propojuje silnici druhé třídy číslo 379, která vede na Tišnov, s hlavním tahem 37 ve směru z Velké Bíteše do Žďáru nad Sázavou. Stavební firma Eurovia tam začala pracovat loni v dubnu. Ve stejném roce byl zprovozněný úsek obchvatu ve směru od státní silnice k nové okružní křižovatce s Vlkovskou ulicí.

Výkup pozemků pro obchvat a přípravu části projektové dokumentace pro kraj zajistila Velká Bíteš. Evropský dotační program IROP poskytl na obchvat 37 milionů korun.

Je to druhý obchvat, který stavbaři dokončují na krajských silnicích Vysočiny. Po celém obchvatu městyse Lukavec na Pelhřimovsku jezdí auta od konce minulého měsíce. Tamní nová silnice se třemi mosty měří 2,5 kilometru, její první část byla otevřená už v červenci. Stavba obchvatu Lukavce stála 312 milionů korun, kraj na ni z programu IROP dostal 60 milionů korun.

Doprava | 16. 09. 2022
Zdroj: ČTK