Valeo uzavřelo smlouvu o pronájmu pozemků v Milovicích

Firma Valeo uzavřela se Středočeským krajem smlouvu o pronájmu pozemků v Milovicích na Nymbursku na dalších 20 let. Vybuduje na nich polygon pro autonomní (samořízená) auta a asistenční systémy. Hodnota plánované investice na bývalém letišti přesáhne 100 milionů korun, nová smlouva začne platit od kolaudačního rozhodnutí, nejpozději od 1. září 2024, informoval ČTK za Valeo Gábor Iffland.

Společnost už v Milovicích zmodernizovala zázemí pro testování autonomních technologií, například pro plně automatizované parkování, opravila také bývalou ranvej a pojezdové dráhy, které nyní slouží pro testování různých situací ve vysokých rychlostech. Stávající smlouva platí do 30. srpna 2023. Nová smlouva přinese Středočeskému kraji zvýšení původního nájemného z roku 2018 na 600.000 Kč měsíčně.

"Chceme významnému investorovi vyjít vstříc a umožnit mu tak posunout rozvoj firmy i samotného území vpřed. Výsledky z nově vybudovaného polygonu budou aplikovány do výroby mnoha automobilek na celém světě a pomohou ke zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Rozvoj tohoto území je rozhodně přínosem pro Středočeský kraj na jeho cestě od montovny k mozkovně," uvedl krajský radní pro oblast investic Libor Lesák (ODS).

Podle ředitele vývojového centra Valea Leoše Dvořáka investice v milovicích umožní vytvoření dalších vysoce kvalifikovaných pracovních pozic a zároveň zvýší prestiž a důležitost nejen českého vývojového centra v rámci skupiny Valeo, ale i celé České republiky v oblasti vývoje autonomních vozidel.

Valeo na polygonu vybuduje zázemí pro testovací inženýry, pro opravu a přestavbu testovacích aut a na kalibraci senzorů. Vzniknou například i nové testovací asfaltové plochy.

Valeo je jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice. Na šesti svých pracovištích má 4000 zaměstnanců, z toho přes polovinu ve Středočeském kraji. Ve 33 státech zaměstnává přes 110.000 lidí. Má 187 výrobních závodů, 20 výzkumných center, 43 vývojových center a 15 distribučních skladů.

Ostatní | 01. 03. 2021
Zdroj: ČTK