Výstaviště v Brně uvítá v červnu největší počet kolejových vozidel za mnoho let

Na brněnské výstaviště se sjede při červnovém veletrhu Rail Business Days patrně největší počet lokomotiv a dalších kolejových vozidel v tomto století, jaký pamatují jen pamětníci na strojírenském veletrhu, když byla železniční doprava ještě jeho pevnou součástí. Podle ředitele veletrhu Michala Sirovátky je velmi pravděpodobné, že se podaří kompletně zaplnit 800 metrů kolejí, které areál výstaviště nabízí. Uvedl to v tiskové zprávě.


Moderní vozidla přivezou České dráhy, ČD Cargo, Správa železnic či některé ze stavebních firem, které se podílejí na modernizaci české železnice. Lidé uvidí například moderní soupravu Českých drah InterJet, která vozí cestující jen o něco více než čtvrt roku. ČD Cargo předvede moderní lokomotivu Bombardier TRAXX MS3 a speciálně upravený nákladní vůz. Správa železnice přiveze lokomotivu Siemens Vectron a měřicí vozy. Stavební mechanismy předvedou společnosti Enteria, Procházka MP a další. "Vedle zveřejněných vozidel probíhají finální jednání o dalších exkluzivních kouscích," řekl Sirovátka a dodal, že brzy by měl být seznam kompletní. Třídenní veletrh začíná 7. června.

Veletrh, který se v Brně uskuteční poprvé, má značnou šířku záběru, protože přijedou nejen výrobci vozidel a komponentů a dopravci, ale i ti, kteří se zabývají zabezpečením, stavbou infrastruktury či provozními záležitostmi a také výzkumem a vývojem. První den budou součástí i odborné konference. Kromě českých a slovenských firem tvoří hlavní část zahraniční prezentace exponáty z Rakouska, Německa a Polska. Vedle železniční techniky bude na veletrhu mít své místo i městská kolejová doprava.

Ostatní | 27. 04. 2022
Zdroj: ČTK