V Plané n. Lužnicí vznikl sklad za 200 milionů, pro výrobce krmiv

Dopravní a logistická společnost C.S.Cargo otevřela v Plané nad Lužnicí distribuční centrum pro výrobce krmiv Partner in Pet Food. Investice přesáhla 200 milionů korun. Skladová plocha zabírá přes 18.000 metrů čtverečních, pojme až 26.000 palet. Vzniklo 40 pracovních míst. ČTK to řekla Klára Sobotková z marketingu firmy C.S. Cargo.

Centrum se stavělo od loňského léta poblíž dálnice D3. "Projekt je jednou z našich největších investic v tomto roce a zároveň dalším krokem v posilování na vnitrostátním trhu v retailu," uvedl v tiskové zprávě obchodní ředitel skupiny C.S.Cargo Michal Vecsey. Firma tím i rozšíří své působení na jihu Čech.

Za měsíc by mělo 1400 kamionů přivézt a odvézt 40.000 palet. V Plané se budou soustředit zásilky hlavně ze dvou českých závodů výrobce krmiv. C.S. Cargo zajistí i služby jako mixování či přebalování palet podle přání klienta a distribuci v EU.

"Konsolidace našich zásilek do jednoho logistického centra byla nezbytným krokem k zefektivnění našich distribučních kanálů napříč Evropou," řekl generální ředitel Partner in Pet Food Petr Ludvík.
 
Firma Partner in Pet Food měla v roce 2019 tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 2,69 miliardy Kč a skončila ve ztrátě po zdanění 5,4 milionu. Vyrábí krmiva pro domácí zvířata, i pod svou značkou Propesko. V ČR má dva závody. V Brništi u České Lípy se dělají suchá krmiva, ve Veselí nad Lužnicí konzervy a kapsičky. Tam firma plánuje novou výrobní halu, aby rozšířila produkci kapsiček. Vyplývá to z výroční zprávy. Předloni měla firma 528 zaměstnanců.

Firma C.S. Cargo zaměstnává přes 1900 lidí a provozuje 2400 nákladních aut. Předloni měla konsolidované tržby 4,8 miliardy a zisk EBITDA (zisk před zdaněním, odpisy a úrokovým zatížením) 404 milionů, jak uvedl generální ředitel Aleš Willert ve výroční zprávě.
Logistika | 02. 06. 2021
Zdroj: ČTK