UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra za 2 mld.

Společnost GFB Czech ze skupiny UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra na 33 hektarech za dvě miliardy korun. Jde o druhou etapu logistického areálu Přehýšov na severu Plzeňska u dálnice D5. Developer už získal rozhodnutí o umístění stavby, informoval ČTK jeho mediální zástupce Radek Stavěl.

 
"Dalším krokem je získání stavebního povolení. Záměrem je výstavba logistického areálu se skladovými halami o velikosti 100.000 metrů čtverečních," uvedl. Projekt zahrnuje kromě technických budov výstavbu velkoprostorové haly o půdorysu 640 x 170 metrů a výškou přes 12 metrů.

Developerská skupina UDI Group, která působí v Česku, Polsku, Srbsku a Maďarsku, se zaměřuje na bytovou výstavbu. Realizuje také administrativní, obchodní a logistické projekty, jde například o Sázava Logistics Park, tedy logistické centrum u dálnice D1 poblíž Ostředku, kde vznikají čtyři haly o celkové ploše téměř 50.000 metrů čtverečních.

UDI Group má za sebou více než 100 hotových projektů a 3000 prodaných bytů. V roce 2019 tvoří portfolio 17 projektů investici zhruba 25 miliard korun. Společnost založil Radek Menšík a jako vlastník skupinu rozvíjí 25 let.
Nemovitosti | 30. 08. 2019
Zdroj: ČTK