U Č. Budějovic začala výstavba rozsáhlého technologického parku

U Českých Budějovic začala stavba technologického parku, který se bude rozkládat v areálu s rozlohou 37 hektarů. Projekt firmy VGP nabídne pronájmy ploch pro logistiku nebo lehkou výrobu. V areálu, který leží v blízkosti dálnice D3, bude sedm budov. ČTK to řekla Tereza Štosová z PR agentury.

"Vzhledem k blízkosti německých a rakouských hranic, které jsou vzdálené jen 80 a 40 kilometrů jízdy, je areál vhodný právě pro logistiku i lehký průmysl," uvedl provozní ředitel VGP pro střední a východní Evropu Matthias Sander. Dodal, že součástí areálu bude také odstavné parkoviště pro kamiony a zázemí pro jejich řidiče.
 
Společnost VGP nechce zatím uvádět, kolik náklady na výstavbu parku činí. Podle Sandera však areál chce být energeticky efektivní. Bude například napojen na horkovod Teplárny České Budějovice, což sníží možné emise.
 
První hala by měla být hotova letos na podzim. Projekt začal budováním inženýrských sítí dopravní infrastruktury a revitalizací rybníka v areálu.
 
VGP developerská společnost na různých místech Evropy vlastní semi-industriální nemovitosti. Strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998, nyní zaměstnává více než 260 lidí. K prosinci 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP 3,84 miliardy eur.
 
Logistika | 23. 03. 2021
Zdroj: ČTK