Suzuki a Daihatsu se v čele s Toyotou zaměří na ekologická užitková auta

Japonské automobilky Suzuki Motor a Daihatsu Motor vstoupí do společného podniku, který vede automobilka Toyota a který má urychlit elektrifikaci a uhlíkovou neutralitu užitkových aut. Ve společnosti Commercial Japan Partnership Technologies, kterou v dubnu Toyota zprovoznila s menšími automobilkami Isuzu Motors a Hino Motors, získají Suzuki a Daihatsu každá desetiprocentní podíl. Informovala o tom agentura Kjódó.

Daihatsu a Suzuki jsou hlavními výrobci miniautomobilů s motorem do 660 kubických centimetrů. Tato menší a levná vozidla jsou v Japonsku oblíbená, zčásti díky nižším registračním poplatkům a silniční dani. Tvoří přibližně 40 procent prodaných aut. Společný podnik vedený Toyotou tak rozšíří působnost ze standardních i na menší nákladní auta.

"Díky partnerství se Suzuki a Daihatsu budeme moci rozšířit okruh spolupráce nejenom na užitková auta, ale také na miniautomobily," řekl prezident Toyoty Akio Tojoda.

Daihatsu je dceřinou společností Toyoty, která je jejím stoprocentním vlastníkem. V Suzuki má Toyota podíl 4,9 procenta.
 

 

Doprava | 22. 07. 2021
Zdroj: ČTK