Stavbaři opravili za 133 milionů Kč silnici z Valašských Klobouk do Vlachovic

Stavbaři po roce a půl dokončili opravu silnice druhé třídy z Valašských Klobouk do Vlachovic na Zlínsku. Včetně DPH přišla téměř na 133 milionů korun, práce stavbaři rozdělili na šest úseků. Rekonstrukce silnice, která byla spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu, si vyžádala omezení dopravy, sdělil ČTK Vojtěch Cekota z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). Stavba je za poslední dva roky největší dokončenou investicí do krajských silnic.

 
Rekonstrukce se týkala téměř pěti kilometrů silnice II/494. Stavbaři obnovili asfaltové vrstvy a sjednotili šířku silnice, částečně opravili konstrukční vrstvy a okraje vozovky. Upravili také most v Křekově a zrekonstruovali most před Vlachovicemi. "Součástí stavby bylo také vybudování dvou železobetonových opěrných zdí v délkách 41 a 64 metrů k zajištění svahu tělesa silnice, odvodnění silnice včetně úpravy příkopů, obnovení tří propustků pod silnicí a úprava připojení sjezdů, místních a účelových komunikací v celé délce rekonstruované silnice," uvedl Cekota.

Podle ředitele ŘSZK Bronislava Malého jde za poslední dva roky o největší dokončenou investiční stavbu na krajské silniční síti. "Dost dlouho jsme ji připravovali. Trasa je součástí hlavních silničních tahů, které byly určeny pro spolufinancování z evropských fondů," uvedl ředitel.

Rekonstrukci zajistila společnost Eurovia CS. Pracovalo se za úplných nebo částečných uzavírek jednotlivých úseků silnice. Objízdná trasa vedla přes Vlachovu Lhotu, pro vozidla nad 3,5 tuny přes Brumov-Bylnici, Štítnou nad Vláří a Slavičín. "Už v roce 2023 bychom chtěli pokračovat rekonstrukcí navazujícího úseku silnice II/494 z Vlachovic do Vrbětic až po nový most, který jsme zde letos postavili," uvedl Malý.

V plánu na další léta má podle něj ŘSZK úsek od průmyslového areálu bývalých Vlárských strojíren do Slavičína. "Opět se budeme snažit o získání prostředků na financování staveb z evropských programů. Podle toho, jak budou probíhat práce na výstavbě vodní nádrže Vlachovice, by přišla na řadu i rekonstrukce zbývajícího úseku silnice mezi areálem muničních skladů, křižovatkou na Bohuslavice a průmyslovým areálem," doplnil Malý.

Silnice II/494 je významnou spojnicí mezi Valašskými Klobouky a Slavičínem i mezi Valašskými Klobouky a Zlínem. Denně po ní podle údajů ŘSZK projíždí přes 3000 vozidel.

Doprava | 24. 11. 2022
Zdroj: ČTK