Správa železnic získala stavební povolení na modernizaci tratě v Kladně

Správa železnic získala pravomocné stavební povolení na modernizaci tratě mezi Kladnem a Kladnem-Ostrovcem. Pokračuje výběrové řízení na dodavatele, stavět by se mělo začít na konci letošního roku, informovala ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Akce je součástí přestavby tratě z Prahy do Kladna, která má podle dřívějších informací vyjít na 50 miliard korun. Náklady na úsek mezi Kladnem a Kladnem-Ostrovcem byly loni vyčísleny na čtyři miliardy.

 
Kompletní rekonstrukci prodělá stanice Kladno, oprava čeká i zdejší výpravní budovu. Dosavadní jednokolejná trať se promění na dvoukolejnou, vzniknou nová nástupiště, podchody a další objekty. Nejvytíženější železniční přejezdy nahradí mimoúrovňová křížení. Nové zabezpečovací zařízení pomůže zajistit podmínky pro vyšší rychlost vlaků a obecně pro bezpečnější železniční dopravu.

Stanice Kladno bude bude mít po rekonstrukci šest kolejí určených pro osobní dopravu se třemi mimoúrovňovými nástupišti. Stavbaři vybudují dvě ostrovní a jedno vnější nástupiště dlouhá 200 až 230 metrů. Přístup na nástupiště bude podchodem, díky výtahům a eskalátorům má být bazbariérový. Před výpravní budovou vznikne parkoviště P+R zhruba pro 270 aut. Na zastávce Kladno město a ve stanici Kladno-Ostrovec budou dvě vnější nástupiště dlouhá 230 a 225 metrů. Na trati v kladenské zástavbě vznikne několik nových podjezdů.

Doprava | 15. 06. 2022
Zdroj: ČTK