Správa železnic nechá opravit železniční stanici Kravaře na Opavsku

Správa železnic (SŽ) nechá opravit výpravní budovu v železniční stanici Kravaře na Opavsku. Náklady na rekonstrukci budou okolo 32 milionů korun. Nyní správce železnice vyhlásil veřejnou zakázku. Práce by měly začít na podzim příštího roku. ČTK to řekl mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

 
Dělníci zateplí budovu a vymění okna, dveře a střešní krytinu. Zachováno zůstane historické členění fasády i jejích prvků. Rekonstruovány budou rozvody vody, elektroinstalace a vytápění. "Díky novému dispozičnímu uspořádání získá (budova) vestavěná bezbariérová WC, zrekonstruují se veřejně přístupné prostory a místnosti pro dopravce i provozovatele dráhy. Současně se odstraní nevyužívaná část budovy," uvedl Gavenda.

Dodal, že přibudou bezbariérové vstupy z ulice a z nástupiště, krytá stání pro jízdní kola včetně nabíjecích stojanů pro elektrokola, informační systém a nový mobiliář - lavičky a odpadkové koše. "Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které se přesunou do náhradních prostor," uvedl mluvčí.

Doprava | 17. 06. 2022
Zdroj: ČTK