Správa železnic opraví za 460 mil. Kč výpravní budovu v Klatovech

Správa železnic opraví za zhruba 460 milionů Kč výpravní budovu v Klatovech, druhém největším městě Plzeňského kraje. Jde o památkově chráněný objekt osobního nádraží z roku 1959, s jehož komplexní rekonstrukcí se počítá od března 2022 do jara 2024. ČTK to řekla mluvčí správy Nela Friebová.


Správa teď hledá projektanta, který vypracuje dokumentaci pro stavební povolení, jejíž hodnota se odhaduje na 17 milionů Kč.

"Náplní komplexní rekonstrukce je především modernizace odbavovací haly a severního křídla osobního nádraží. V hale projdou renovací veřejná WC, budou upraveny prostory pro dopravce a pro komerční využití," uvedla mluvčí. Ve druhém podlaží, naproti připravovanému autobusovému terminálu, vznikne zázemí pro řidiče autobusů.

"Ze severního křídla budovy tam budou přesunuty lékařské ordinace, které budou z odbavovací haly přístupné nově navrženým schodištěm a výtahem," řekla Friebová. Součástí bude oprava povrchů 1. nástupiště a instalace jednotného informačního a orientačního systému.

Nemovitosti | 29. 10. 2020
Zdroj: ČTK
Další podobné články