Společnost ABB kupuje skupinu ASTI Mobile Robotics Group

Švýcarská strojírenská společnost ABB kupuje skupinu ASTI Mobile Robotics Group, předního světového výrobce autonomních mobilních robotů (AMR). ABB o tom dnes informovala na svém webu. Smlouvu firmy podepsaly v pondělí a očekává se, že akvizice bude uzavřena ještě v létě. Obě strany se rozhodly nezveřejňovat žádné podrobností týkající se ceny.

Společnost ASTI byla založena v roce 1982. Má centrálu ve španělském Burgosu a zaměstnává přes 300 lidí ve Španělsku, Francii a Německu. Většinovým vlastníkem byla dosud Verónica Pascualová Boéová, která je také generální ředitelkou firmy. Mezi další akcionáře patří také evropská společnost Keensight Capital, která se zaměřuje na investice do růstových firem. ASTI má nyní širokou zákaznickou základnu v automobilovém, logistickém, potravinářském a nápojovém průmyslu a farmacii ve 20 zemích.

Činnost ASTI v odvětví AMR zahrnuje autonomní odtahová vozidla, řešení pro přepravu zboží, přepravce jednotek a stěhovače, komplexní nabídku softwaru - od navigace a řízení vozidel, správy vozového parku a objednávek až po systémy sledovatelnosti v takzvaných cloudech. Podnikání ABB v oblasti AMR bude mít ústředí právě v Burgosu a povede ho současná generální ředitelka ASTI. Nové centrum Asia AMR, včetně celého hodnotového řetězce a výroby, se pak otevře v továrně ABB Robotics v Šanghaji.

"Díky této akvizici bude ABB jedinou společností, která nabídne kompletní portfolio automatizace AMR, robotů a řešení automatizace strojů, od výroby přes logistiku až po místo spotřeby," řekl dnes šéf obchodního oddělení ABB Robotics & Discrete Automation Sami Atiya.

ABB je nadnárodní korporace se sídlem v Curychu a poskytuje technologie pro energetiku a automatizaci. Má zhruba 105.000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa včetně České republiky.
 
Ostatní | 22. 07. 2021
Zdroj: ČTK