Skupina Thein koupila průmyslové firmy Cotring a Železniční dodavatelská

Investiční skupina Thein, kterou vlastní bývalý generální ředitel O2 Tomáš Budník, koupila strojírenskou firmu Cotring, už v dubnu odkoupila společnost Železniční dodavatelská zabývající se dodávkou dílů a agregátů do železničních vozidel. Skupina tím chce posílit své portfolio v železničním průmyslu. Thein o tom informovala v tiskové zprávě. Výši transakcí neuvedla.

"Obě společnosti zapadají do našeho strategického záměru v oblasti železniční dopravy a doplňují naší dřívější akvizici společnosti Ponec. Jsou velkým přínosem a pomohou vytvořit zajímavé portfolio produktů a zákazníků a to nejen v Česku, ale zejména s přesahem na západní trhy. Vznikají také vzájemné synergie ve skupině, které nám umožní zefektivnit a zlepšit výrobu a dodávky zákazníkům,“ řekl k novým akvizicím Budník.

Strojírenskou firmu Cotring dosud vlastnila podnikatelka Alena Kolmanová. Společnost se zabývá především odborným svařováním dílů a konstrukcí do železničního, potravinářského a chemického průmyslu. Většinu zákazníků má firma podle investiční skupiny v západní Evropě. Podnik sídlí v Praze a výrobní areál má v Ivančicích u Brna.

Už na jaře investiční skupina dokončila odkup od skupiny podnikatelů společnosti Železniční dodavatelská. Ta je soukromým dodavatelem náhradních dílů na lokomotivy a kolejová vozidla. Mezi zákazníky podle skupiny patří České a Slovenské dráhy, ale také privátní dopravci ve střední a východní Evropě.

Investiční skupinu Thein založil bývalý generální ředitel O2 Budník loni v dubnu. Společnost se zaměřuje na technologické společnosti v oboru lCT, kyberbezpečnosti a průmyslu z Česka a Slovenské republiky.

Doprava | 11. 06. 2021
Zdroj: ČTK