Skupina AAA Auto loni zvýšila prodej o čtvrtinu na rekordních 86.571 vozů

Síť autobazarů AAA Auto a Mototechna loni zvýšila prodej o 24 procent na 86.571 ojetých vozů. Je to nejvíc za 30 let existence firmy. V tuzemsku skupina prodala 49.271 aut. Skupina Aures Holdings, která AAA provozuje, to uvedla v tiskové zprávě.

 
V Polsku si zákazníci odvezli rekordních 20.417 aut a na Slovensku se prodalo 16.846 vozů. Firma loni také uvedla značku Driverama pro on-line obchod s ojetými vozy v Německu a dalších zemích západní Evropy.

"Nedostatek nových automobilů, prodlevy v jejich výrobě a rostoucí ceny automobilů na celoevropském trhu utvrdily zákazníky v tom, že není výhodné již déle čekat na obměnu jejich vozu. Češi, Poláci i Slováci se i při nákupu ojetiny naučili pohybovat v on-line světě a zjistili, že i nákladnější položku jako je automobil, lze bezpečně nakoupit přes počítač a kontaktní centrum," uvedla generální ředitelka Aures Holdings Karolína Topolová.

Nejsilnějším měsícem v celé skupině byl říjen, kdy prodala 8844 aut. V České republice měla AAA Auto historicky šest nejúspěšnějších měsíců v řadě, z čehož se nejvíce automobilů prodalo v květnu. V Polsku a na Slovensku padaly rekordy v říjnu.

Nejoblíbenějším prodávaným vozem v celé skupině je dlouhodobě Škoda Octavia. Tahounem je obzvláště v České republice a na Slovensku, v Polsku se umístila na čtvrté pozici. Druhé a třetí místo v ČR i na Slovensku drží Škoda Fabia a Volkswagen Passat. V Polsku je dlouhodobě nejoblíbenější Opel Astra, druhou příčku si tu drží Ford Focus, třetí je Opel Insignia.

V České republice se těší největší oblibě vozy kombi, které si v roce 2021 pořídilo více než 29 procent zákazníků. 27 dalo přednost hatchbacku a 22 procent SUV.

"Tento trend je stále značně ovlivňovaný pandemií. Cestování vlastním automobilem je pro ně bezpečnější způsob cestování než využití veřejné dopravy, kde je riziko nákazy vyšší. Navíc je automobil významným pomocníkem pro cestování i mimo Českou republiku, proto nadále roste poptávka po větších vozech, které zajišťují vyšší komfort a bezpečnost na cestách," uvedla Topolová.

Ostatní | 13. 01. 2022
Zdroj: ČTK