Skončila oprava Lesnické ulice v Brně za 204 milionů korun, vrátily se na ni auta

Dva měsíce po tramvajích se do Lesnické ulice v Brně vrátila také auta. Opravy za 204 milionů korun skončily po necelém roce. Ulice má za sebou rozsáhlou rekonstrukci vodovodu, kanalizace, tramvajové trati, obnovu povrchů i úpravu zeleně. Vedení města o tom informovalo v tiskové zprávě.

 
Už v polovině září se do Lesnické vrátila tramvajová doprava, před kompletním otevřením ulice ale bylo nutné dokončit veškeré práce na chodnících, zeleni i povrchu silnice. "Auta musela počkat na dokončení úprav povrchů a dopravního značení. Nyní se konečně dočkali i řidiči. Celková plocha rekonstruované vozovky činí 1641 čtverečních metrů. Povrch je krytý takzvaným tichým asfaltem, který snižuje hlučnost z dopravy. Změny k lepšímu se kromě řidičů dočkají i chodci, všechny chodníky v ulici jsou kompletně předlážděny," uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl. V ulici podle něj zůstal stejný počet parkovacích míst jako před rekonstrukcí.

Rekonstrukce ulice zahrnovala kromě oprav vodovodu, kanalizace, tramvajové trati a povrchu silnice i obnovu lipové aleje, 29 stromů bylo ve špatném stavu a ohrožovaly okolí. Část jich byla vykácena, část prořezána. Zároveň pracovníci vysadili 50 nových stromů, javorů a habrů a také 21 kusů popínavého přísavníku trojcípého.

Stavba původně měla trvat dva roky, ale díky dohodě se stavební firmou se ji podařilo zkrátit na polovinu.

Doprava | 23. 11. 2021
Zdroj: ČTK